Menu

Jarné trendy: Teraz to bije do očí

4 looky. Trendové farby. Skvelé tipy. Zaujímavé produkty.

Home » Krása » Jarné trendy:Teraz to bije do očí - 04.2016

Pery žiaria v krikľavej ružovej. Očné viečka dostanú oranžový odtieň. A bez modrých očí sa z toho len tak ľahko nevyvlečiete. Ukážeme vám, ako jarné mejkapy prispôsobiť bežnému dňu.

1. Pop Pink

Make-up trendy: ženy s ružovými perami

Pink. Ako bozk z 80. rokov: ak ste pri televíznych šou vyzerali jar a leto, videli ste ružovú na perách. Nie úplne ladylike, ale veselú – jemne nanesenú, extrémne matnú alebo s návratom predošlej sezóny, s trblietkami. Zvyšný mejkap by mal vyzerať decentne. Čím pestrejší rúž, tým viac sa zvýraznia nerovnomernosti v tvare pier. Na vyrovnanie naneste farbu aj poza kontúry pier. Ak máte rady veľmi matný look, vyplňte celé pery ceruzkou na pery. Prvoradá pri tomto looku je presná práca.

dm tip

K nažltlému odtieňu zubov sa hodí ružová s modrým podtónom, pri sivastých zuboch hľadajte ružovú s teplým podtónom. Obe vaše zuby rozžiaria dobiela.

2. Washed out

Make-up trendy: Žena s Washed-out mejkapom

Sivá. Trend umytého mejkapu je niečo ako antitéza k silne výrazným líčidlám. Washed out, čiže čo najmenej žiarivé, vyprchané a takmer neviditeľné, sa stalo veľkým trendom v mejkape: ľahké svetlosivé odtiene na viečkach, takmer vyblednuté dymové oči, priehľadná fialová, tmavosivá, ktorými sa formujú extra široké línie očných tieňov, a nádych broskýň na horných viečkach. Sivé očné tiene sa dávajú napríklad len do očných kútikov alebo okolo celého oka.

BUCH TIPP Očné tiene s.he stylezone

Dymové. Pomocou sivých očných tieňov značky s.he stylezone vyčarujete na očných viečkach efektné dymové líčenie.

3. Efekt oranžovej

Make-up-Trend: Frau mit orangem Lidstrich

Oranžová & žltá. Na jar sa častejšie stretnete so silnou oranžovou na viečkach. Umenie pri tomto looku je sústredenie sa na jeden element, aby sme dosiahli väčší účinok. Nanesiete síce klasické očné tiene, ale skôr v oranžovej. Alebo na vonkajší okraj viečok spravíte malý oranžový trojuholník. Aj wing eyes v tejto farbe docielia skvelý look. Tento výzor je ďalším pokračovaním klasických mačacích očí. Vlnovkovitý tvar nám pripomína malé krídelká. Aj dvojfarebnosť na viečku je veľkou témou, napríklad hry farieb, keď žltá prechádza do oranžovej. Pozor: pri bohatých farbách na viečkach ide zvyšný mejkap do ústrania.

dm tip

Look pôsobí dobre pri nápadne dlhých mihalniciach. Pomôžete si umelými mihalnicami alebo trsmi.

4. Námornícke viečka

Make-up-Trends: 2 Frauen mit blauem Augen-Make-up

Modrá. Farby oceánu od azúrovej cez aqua až po tyrkysovú v podobe očných tieňov, očnej ceruzky alebo maskary. A ešte: look musí byť niečím odlišný. Namaľujte mihalnice modrou maskarou len v strede. Alebo naneste očné tiene len na vnútorné viečka či ako polmesiac len na horné viečka, alebo okolo očí. Ceruzku na oči môžete ťahať veľmi široko, no pokojne skúste aj exotické farebné prechody. Hnedým očiam dodajú modré tiene intenzívnejší výraz. Pre modré oči sú vhodné silné tóny ako aqua alebo tyrkysová. Ak máte zelené oči, modrej sa radšej vyhnite, mohla by pôsobiť matnejšie.

BUCH TIPP Modrá očná linka s.he stylezone

Elektrizujúce. Modrou očnou linkou vytvoríte neodolateľné a nevšedné líčenie, ktorým získate pozornosť vášho okolia.

Tip: ako perfektne naniesť rúž:Čítať ďalej

Prstové farby

Existujú rôzne spôsoby, ako naniesť rúž. Najskôr nanesieme kontúrovaciu ceruzku, potom nanesieme  rúž štetcom. Na to potrebujeme pokojnú ruku a koncentráciu. Make-up profesionáli neprestávajú vymýšľať nové techniky líčenia. Preto vám prezradíme malý trik:

blondina s cervenym ruzom

Perový poznatok.Červené pery sa dajú nielen namaľovať ale aj vklepať.

 

Rúž vklepať prstami. Štetce a špongie môžu ostať v zásuvke. Od teraz sú najlepším nanášačom make-upu naše prsty. Vklepaný rúž pôsobí prirodzenejšie. Okrem toho farba vydrží dlhšie, pretože pigmenty sú lepšie prepojené s perami. Výhodou sú ošetrené a hodvábne pery. Farbu ešte viac zintenzívni podklad vytvorený korektorom. To zabezpečí rovnomerný look.

Vklepávanie pier funguje najlepšie s matnými a suchými konzistenciami.

Začnite so stredným prstom alebo ukazovákom, vklepávajte najskôr spodnú peru a prepracujte sa do vonkajších častí. Na užšie časti pier použite malíček, takto sa dostanete lepšie do kútikov.

 

Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií