Active Beauty
Jednoduché tipy na pedikúru pre pekné nohy

Pedikúra ako nato?

Jednoduché tipy na pedikúru pre pekné nohy

Žiadne topánky, žiadny problém: v lete chodíme najradšej naboso. Len by sme mali predtým radšej odstrániť zrohovatenú kožu – s týmito tipmi budú vaše nohy pripravené na sezónu naboso.

Čo je najkrajšie na lete? Po celom dni v kancelárii skrátka vyzuť topánky, pobehať si po lúke a skočiť do studenej vody. Znie to lákavo, však? Keby tu len nebola tá nepekná zrohovatená koža, ktorú sme si vypestovali počas zimných mesiacov. Aby ste si toto leto mohli poriadne užiť pocit slobody naboso, máme nápomocné tipy na pedikúru pre pestované chodidlá v lete. Dokonca aj na to, ako sa dá odstrániť nepohodlná zrohovatená koža.

Strihanie nechtov, odstraňovanie zrohovatenej kože

Aby ste mohli svoje nohy vystavovať (chodenie naboso je zdravé), nemusíte navštíviť žiadny salón krásy. S trochou prípravy a zopár správnymi pohybmi rúk sa pedikúra podarí aj vo vašej vlastnej kúpeľni. Iba v prípade, že máte kurie oká alebo nechtovú mikózu, by ste mali radšej vyhľadať medicínske ošetrenie chodidiel.

  1. Kúpeľ chodidiel ako príprava

Aby sa zrohovatené miesta kože na pätách a palcoch dali ľahšie odstrániť, pomôže relaxačný kúpeľ nôh. Napustite do vhodnej nádoby teplú vodu (približne 35 stupňov Celzia). Špeciálne prísady do kúpeľa, ako napríklad urea kúpeľ na nohy od Balea, kožu ešte viac zmäkčia a okrem toho rozmaznávajú príjemnou vôňou. Po 10 minútach bude koža mäkká a pripravená na ďalší krok.

  1. Správne odstraňovanie zrohovatenej kože

Vyberte nohu z vody. Keď ju starostlivo osušíte, môžete začať s odstraňovaním zrohovatenej kože. Najviac je na to vhodná pemza, pilník na zrohovatenú kožu alebo rašpľa – na hrubé vrstvy zrohovatenej kože. Upozornenie: s rašpľou by ste mali narábať pokiaľ možno opatrne, lebo inak môže strhnúť priveľa kože a vzniká nebezpečenstvo poranenia. Po odstránení zrohovatenej kože nohu krátko opláchnite a nakrémujte krémom na nohy.

Tip: druhú nohu zatiaľ ešte nechajte v teplej vode alebo ju zabaľte do uteráka, aby koža príliš rýchlo nevyschla.

  1. Posúvanie nechtovej kožtičky a strihanie nechtov

Po kúpeli nôh zmäkne nielen zrohovatená koža, ale aj nechtovú kožtičku možno ľahšie upraviť. Špeciálnou tyčinkou ju môžete jemne zatlačiť. Nožniciam by ste sa mali radšej vyhnúť, lebo by mohli nechtovú kožtičku poraniť. Použite ich na nechty: pôsobením teplej vody sa dajú ľahšie strihať a neštiepia sa pri tom. Pre nechty na nohách platí, že by mali končiť zarovno konca palca. Nestrihajte ich teda príliš nakrátko, lebo tým by mohla koža v kútikoch zarastať. Ak nechty pôsobia príliš hranato, môžete ich radšej zarovnať pilníkom (funguje ten istý ako na nechty na rukách).