Active Beauty
Konečne sa našiel – perfektný rúž!

Konečne sa našiel – perfektný rúž!

Červený alebo ružový? Matný alebo lesklý? Tekutý alebo tuhý? Svet rúžov zdanlivo nepozná žiadne medze. Každá žena má svoje osobné preferencie, no ktorý z toho množstva sa hodí ku ktorému typu? Nasledujúce partnerské poradenstvo má pomôcť konečne nájsť skutočne ten pravý. Ten pravý rúž, samozrejme.

Základom každého dobrého vzťahu je starostlivosť. Potom to vyjde aj s bozkávaním. Ústa sa potešia intenzívnej pozornosti vo forme peelingu a balzamu. Pre rovnomernejší konečný výsledok by ste mali pery tak dobre, ako sa dá, zbaviť kožných šupiniek, rýh a drobných vrások. Program starostlivosti začnite peelingom. Dá sa kúpiť hotový, no môžete si ho jednoducho vyrobiť aj sama. Keď nemáte poruke vôbec nič, funkciu splní aj stará zubná kefka. Je jedno čím, hlavne netrite príliš silno. Na záver programu starostlivosti použite balzam na pery. Mal by však dobre vsiaknuť skôr než budete pokračovať ďalej. Lebo čím mastnejšie sú pery, tým šmykľavejší je ich povrch a tým horšie sa na nich farba udrží. Pre istotu si preto pery pred líčením zľahka, len jemným dotykom, utrite kozmetickou utierkou.

Po ošetrení nasleduje základ v podobe primeru na pery. Ním môžete nielen vyhladiť pokožku pier a tým predĺžiť trvanlivosť rúžu, ale aj zosilniť žiarivosť farby.

Na zafixovanie kontúr a aby ste zabránili „strapkaniu“ farby, pery následne prebehnite linkou na pery. Ktoré triky pri líčení sú pre ktorý typ pier vhodné, sa dočítate tu:

 

Správna technika líčenia pre… 

Úzke pery

Ak si želáte plnšie ústa na bozkávanie, môžete si ich celkom jednoducho nalíčiť plnšie. Základné prísady: svetlý rúž, ceruzka na pery, ktorá je o odtieň tmavšia, a tiež lesk. Najprv obkreslite vonkajší kraj pier ceruzkou na pery – tak optimálne využijete plochu bez toho, aby to pôsobilo neprirodzene. Následne naneste svetlejší rúž pomocou štetca a prechody k ceruzke jemne rozotrite. Decentný prechod od svetlej k tmavej by mal byť rozpoznateľný. Obzvlášť dobre pôsobia ako rúž marhuľové odtiene a rosé, príliš tmavé farby spôsobujú, že pery vyzerajú užšie. Táto technika však funguje aj pre milovníčky červenej: s krikľavým, svetlo čerešňovočerveným rúžom a o niečo tmavšou ceruzkou na pery. Na záver letmými dotykmi naneste trochu lesku do stredu pier, opticky ich to ešte dodatočne nafúkne. Ak sa vám viac páči jednoduchosť, siahnite po tzv. „pumpách na pery“. Účinné látky, ako je hyalurón, pery vyplnia, zatiaľ čo mentol a čili spôsobujú ľahké dráždenie a takisto zabezpečia plnosť pier.

Úzku hornú peru

Ak chcete vyrovnať úzku hornú peru, použite ceruzku len na horný vonkajší okraj pier. Na dolnej pere naneste iba kúsoček na okraji. Na záver letmými dotykmi naneste lesk len do stredu hornej pery. Dodatočne môžete trochou zvýrazňovača zvýrazniť Amorov oblúk, to tiež spôsobí, že horná pera bude vyzerať plnšie.

Úzku dolnú peru

Tu platí rovnaký trik ako pri úzkej hornej pere, len naopak. Ďalší tip na vyrovnanie rozdielnych tvarov pier: na hornú peru naneste dve vrstvy rúžu, bude tak pôsobiť tmavšie a užšie a opticky sa prispôsobí dolnej pere.

Plné pery

Aj keď to chce snáď len málo žien, je možné aj plné pery nalíčiť tak, aby boli opticky užšie. Najlepšie sa to vydarí matnými rúžmi v tmavých odtieňoch bobuľového ovocia.

Drobné vrásky na perách

Keď rúž pravidelne končí v drobných vráskach pier, neteší vás ani tá najkrajšia farba. Okrem správnej prípravy pomocou pravidelných peelingov pomôže vrásky vyrovnať primer. Obzvlášť dôležité: vždy pracujte so štetcom na pery! Len s ním bude povrch taký pravidelný ako je to len možné.

Ako nájsť tú správnu farbu?

To je otázka všetkých otázok – akej farby by mal byť rúž? Aby bola skutočne vhodná, v prvom rade platí určiť vlastný tón pleti. Na to je najlepšie pozrieť si pri dennom svetle vnútornú stranu zápästia.

Ak sú žily skôr modré, máte studený odtieň pokožky, ak sú skôr zelenkavé, teplý. Studený typ by mal siahať tiež skôr po studených farbách s nádychom do modra, napríklad po fialových odtieňoch, zatiaľ čo teplému typu pristanú odtiene do žlta ako oranžová či marhuľová.