Menu

Koniec s pestrosťou: Tipy pre pekné nechty bez laku

Niekedy je menej skrátka viac. Napríklad pri nechtoch.

Home » Krása » Koniec s pestrosťou: Tipy pre pekné nechty bez laku - 04.2020

Niekedy je menej skrátka viac. Napríklad pri nechtoch: prostredníctvom pár trikov môžu prirodzene pekné nechty pokojne zabudnúť na lak či gél a aj tak budú vyzerať ako keby boli práve po manikúre.

Pestré nechty a trblietavý lak vyzerajú dobre, keď sa hodia k outfitu a pasujú k príležitosti – a keď na to máme čas a chuť. Ale nie je to vždy tak. Pre niektorú príležitosť sú prirodzene pekné nechty lepšou voľbou. Keď chcete mať zdravé, pekné nechty, mali by ste pri vynechaní lakovania dbať na pár tipov.

4 tipy pre prirodzene krásne nechty

1. Správne pilníkovanie

Dopredu a späť – to je bežný pohyb pri pilníkovaní nechtov. A aj ten najjednoduchší. O ten najlepší výsledok sa však nepostará: sústavnou zmenou smeru majú totiž nechty sklon k lámaniu. Lepšie je, keď vediete pilník vždy len jedným smerom: od rohov do stredu. To menej zdrsňuje rohovinu, z ktorej pozostávajú naše nechty. Pilník by ste mali pritom držať kolmo. A: rohy nechtov na nohách radšej nepilníkujte, mohlo by to viesť k ich zarastaniu.

2. Správne načasovanie

Odložte pilníkovanie nechtov radšej na neskôr – prinajmenšom vtedy, keď ste práve osprchovaná alebo po kúpeli. Vlhkosť totiž zdrsňuje povrch nechtov a vedie k lámaniu. Presne naopak sa správa nechtová kožtička: pre prirodzene pekné nechty by ste ju mali pravidelne zatláčať. A to sa zas najlepšie hodí práve po sprchovaní. Príp. môžete vložiť ruky na 5 minút do teplej vody.

3. Odstránenie rýh a zafarbenia

Trápia vás na vašich nechtoch pozdĺžne či priečne ryhy? Ak sú len slabo výrazné, môžete ich jednoducho odstrániť leštiacim pilníkom a vyplniť špeciálnym „vyplňovačom“ na nechty. Proti sfarbeniam pomáha ponoriť prsty do teplej vody s citrónovou šťavou. Ak na nechtoch po odlakovaní ostal žltastý odtieň, môžete ho rýchlo odstrániť bieliacim lakom.

4. Prevencia s rukavicami a krémom

Ak chcete mať dlhodobo prirodzene pekné nechty, môžete vykonať prevenciu: gumené rukavice chránia ruky a nechty počas čistenia či umývania riadu pred agresívnymi čistiacimi prostriedkami a opúchaním. Pravidelné krémovanie udržiava v pokožke nielen hodnotnú vlhkosť, ale chráni nechty pred vysychaním a krehkými miestami.

Hore
OKViac informácií