Menu

Kruhy pod očami? Určite nie!

Najčastejšími problémami v súvislosti s očami sú tmavé kruhy, opuchy a vrásky.

Home » Krása » Kruhy pod očami? Určite nie! - 09.2019

Oči nie sú len zrkadlom duše, ale aj duševného rozpoloženia a telesnej pohody. Lebo stres, únava a nedostatok výživných látok sa často ukazujú v prvom rade na očiach. Pokožka v okolí očí je veľmi tenká a rýchlo vysychá. Tromi najčastejšími problémami sú tmavé kruhy pod očami, opuchy a drobné vrásky. Správnou starostlivosťou ich však môžete dostať pod kontrolu.

Ošetrovanie vrások:

Najmä UV žiarenie a nedostatok vlhkosti sa na suchej pokožke prejavujú v podobe vrások. Popri dostatočnom zásobovaní vlhkosťou a každodennej ochrane pred slnkom pomáha aj očný krém s hyalurónom na vyhladenie pokožky a vyplnenie drobných vrások.

Ošetrovanie kruhov pod očami:

Cez tenkú pokožku môžu presvitať cievky nachádzajúce sa pod ňou. Keď sú zle prekrvené, krv obsahuje menej kyslíka a pôsobí tak tmavšie, čo sa prejaví v podobe tmavých kruhov pod očami. Pre lepšie prekrvenie cievok je potrebné piť veľa vody. Aj prikladanie studených predmetov či chladiace krémy môžu podnietiť prekrvenie.

Ošetrovanie opuchov:

Ak bývajú dolné očné viečka ráno opuchnuté, problém môže byť v narušenom prúdení lymfy. Keď ležíme, lymfa nemôže dobre odtekať. Problém sa v priebehu dňa vyrieši sám, proti opuchu však môžu pomôcť chladivé očné krémy (v ideálnom prípade s kovovým aplikátorom) a predovšetkým masáže tváre.

Na deň postačí ľahší krém, aby na ňom lepšie držal mejkap. Na noc môžete pokojne použiť výživnejší, krém bude mať dosť času na to, aby sa vstrebal.

Hore
OKViac informácií