Menu

Nové trendy v manikúre

Ukážte ruky!

Home » Krása » Nové trendy v manikúre - 07.2018

Lesk je nový mat a špicatý tvar je nástupcom zaobleného. Toto leto sa na manikúre môžete poriadne vyšantiť. Z ôsmych najvýraznejších trendov v manikúre na rok 2018 si vyberie každý – a s trochou šikovnosti a našimi užitočnými tipmi ich dokážete vykúzliť tiež.

Manikúra Stiletto

nechtyNomen est omen: Dlhé nechty s extrémne špicatým zakončením sú najvýraznejším trendom tejto sezóny. Vyzerajú síce výborne, no ich praktickosť v bežnom živote je trošku otázna. Nemusíte to však hnať do krajností. Na kratších prstoch so širšími nechtovými lôžkami výborne vyzerá aj kratšia verzia. Keďže pri tejto manikúre môže ľahko dôjsť k zlomeniu prirodzeného nechtu, siahnite radšej po tých gélových.

Tip na produkt:

Na vytvorenie precízneho tvaru. So skleneným pilníkom od ebelin nechty vytvarujete precízne a šetrne.

Ako na to:

  • Najprv musíte určiť bod, v ktorom sa bude nachádzať špička.
  • Okraje nechtov úplne zbrúste. Priložte pilník do stredu nechta a zbrusujte bočné hrany smerom nadol.
  • Snažte sa, aby boli bočné línie čo najrovnejšie.

Laky v odtieňoch nude

nechtyNude odtiene na túto sezónu sú o niečo jemnejšie, prírodnejšie a priehľadnejšie. Nesmie na nich chýbať vrstva lesklého krycieho laku. V ideálnom prípade by mal byť nude odtieň prispôsobený dokonca aj farbe vášho nechtového lôžka.

Tipy na produkty:

V plnej kráse. Lak na nechty Color Riche od L’Oréal Paris v prírodnom nude odtieni obsahuje aj ošetrujúce mikrooleje (č. 116 Café de Nuit).

Odhalenie. Na domácu gélovú manikúru: Lak na nechty Insta-Dri v odtieni nude od Sally Hansen, ktorý funguje aj bez UV lampy (č. 203 Buff and Trumble).

Tip: Nude lak najlepšie vynikne v odtieni o stupeň tmavšom alebo svetlejšom ako je váš prirodzený tón pokožky.

Lesklý efekt

nechtyRukám sa doslova blýska na lepšie časy. Manikúra tohtoročnej sezóny pôsobí, akoby bola mokrá alebo pokrytá tenkou vrstvou skla. Tieto efekty sú buď priamou súčasťou laku na nechty, alebo výsledkom aplikácie krycej vrstvy s vysokým leskom.

Tip na produkt:

Trblietavý. Krycí lak Super Dry Gloss od Catrice nechtom dodá extra dávku lesku.

Veselá manikúra

Chcete sa držať najnovších módnych trendov? Základné pravidlo znie: Pestrosť! To platí samozrejme aj pre nechty. Všetko je dovolené. Žltá, oranžová, zelená, belasá aj ultrafialová. Nemôžu chýbať aplikácie, nálepky a ozdobné kamienky. Dajte si pozor len na to, aby výsledný efekt nepôsobil ako dielko z hodiny výtvarnej výchovy.

Tipy na produkty:

Belasý. Lak na nechty Double Volume & Shine od trend IT UP v intenzívnom modrom odtieni a s finišom s vysokým leskom (č. 483).

Slniečkovo žltý. Lak na nechty N°1 od trend IT UP v sebe kombinuje vysoký kryciu schopnosť, dlhotrvajúci výsledok a samozrejme nádherný farebný odtieň (č.241).

Elisabeth Nagelmayerová, kontrolórka kvality dm

»Nálepky, flitre či ozdobné kamienky – v dm sme otvorení všetkému.«

Ružové nechty

nechtyMinulý rok trendom vládla jemná ružová. Tento rok sa situácia obrátila: Čím krikľavejšie, tým lepšie. A ružová je na to ako stvorená.

Tip na produkt:

Výrazný. Výraznejšie ako s ružovým lakom na nechty Miracle Gel od Sally Hansen od essie (č. 220) to už nejde.

Francúzska manikúra

nechtyFrancúzska manikúra je späť, ale v decentnejšom šate: Špičky nechtov sa už neupravujú výraznou bielou farbou, ale jemným mliečnym odtieňom, ktorý sa len jemne odlišuje od prirodzeného sfarbenia nechtov. Môžete však siahnuť aj po pestrejších odtieňoch. Základom je bezfarebný podkladový lak.

Tipy na produkty:

Finiš. Perfektný finiš s vysokým leskom vďaka kryciemu laku UV Powergel High Shine od trend IT UP.

Zvýraznenie. Trblietky Bold Glitter od trend IT UP sa hodia nielen na úpravu nechtov (č. 010).

Francúzska manikúra s farebnými špičkami nechtov – ako na to:

  • Nechty zbrúste nakrátko a do zaobleného tvaru.
  • Povrch nechtov vyhlaďte výplňovým lakom alebo čírym podkladovým lakom.
  • Aplikujte nude alebo ružový odtieň.
  • Keď lak zaschne, môžete sa pustiť do lakovania špičiek nechtov. Môžete si pomôcť samolepiacou fóliou.
  • Zafixujte vrstvou lesklého laku.

Manikúra Granny

nechtyZahŕňa odtiene svetloružovej, perleťovej a jemnej staroružovej, ktorú milovali naše babičky. Počas tejto sezóny však zažiari na všetkých vekových generáciách. Najhorúcejším a najobľúbenejším trendom je odtieň ružové zlato.

Tip na produkt:

Vzácny. Lak na nechty ICONails od Catrice (č. 54 All That Glitters Is Gold) v odtieni ružového zlata obsahuje nádherné trblietavé čiastočky.

Lettering

nechtySvoje názory a postoje môžete vyjadriť aj prostredníctvom manikúry. Je to jeden z trendov tejto sezóny. Najväčšej obľube sa tešia krátke slogany, výrečné heslá, symbolické písmená a iniciály. To všetko sa môže odohrávať na vašich nechtoch. Tento trend v manikúre sa nazýva lettering a označuje aplikáciu celých slov alebo písmen na nechty vo forme nálepiek alebo umeleckou maľbou manikúrovým perom. Dovolené je všetko, čo sa na nechty zmestí.

Ako na to:

1. krok: Nechty najprv nalakujte vrstvou číreho alebo jemného nude laku.
2. krok: Len čo prvá vrstva dôkladne zaschne, aplikujte na nechty samolepiace písmená. Vo väčšine prípadov určite oceníte pinzetu. Ak viete dobre narábať štetcom, môžete siahnuť aj po čiernom manikúrovom pere a namaľovať písmená ručne.
3. krok: Na zafixovanie výsledku a predĺženie trvácnosti aplikujte na záver vrstvu krycieho laku.

Elisabeth Nagelmayerová, kontrolórka kvality dm

„Všetky tieto aplikácie možno ľahko odstrániť odlakovačom na nechty.“

Inšpirácie na Instagrame

Hore
OKViac informácií