Active Beauty
Lesk na pery

Hit sezóny

Lesk na pery

Nová generácia leskov na pery sa vyvliekla z lepivého imidžu.
Pre vysokolesklý efekt.

Lesk na pery zažíva veľkolepý comeback. Dve desaťročia sme bojovali s lepivou textúrou. Neustále nám na ňom ostávali visieť vlasy, pri najjemnejšom vánku sme mali všetku špinu z vetra na ústach. A po desiatich minútach aj pocit, že si musíme pery opäť namaľovať, pretože sa už nelesknú.

Lepkavý. Predtým bolo nosenie lesku lepkavou záležitosťou.

Nová generácia

Priemysel krásy nespal a lesk na pery zachránil. Lesk na pery novej generácie už nemá nič spoločné s viskóznou masou. Vysokomoderné textúry ľahké ako pierko jemne priliehajú. Bez lepenia. Navyše pery ošetrujú, hydratujú, chránia pred UV žiarením, dokážu meniť svoju farbu alebo pridajú trochu na objeme. Oproti rúžu obsahuje lesk o štvrtinu menej farebných pigmentov. Vlastne len tri percentá. Ale tie to zvládnu. Farebné štruktúry s priehľadným jadrom sa postarajú o to, že svetlo sa prederie každou vrstvou. Výsledkom tohto extrémneho svetelného odrazu sú intenzívne farby. Čím téma lesku ani zďaleka nie je vyčerpaná. Je jedno, či priehľadné, decentné, alebo silné farby, vo všeobecnosti platí, že čím je lesk žiarivejší, pery pôsobia o to plnšie. Aj čo sa týka farieb, je možné technicky všetko: od silných žiarivých letných farieb, ako je ružová, oranžová a červená, až po nude odtiene a prírodné priehľadné textúry.

Viacúčelové. Lesky na pery novej generácie: Ošetrujú pery, zásobujú ich vlhkosťou, chránia pred UV-žiarením, dokážu zmeniť ich farbu a poskytnú im plnosť.

Viacgeneračný

Lesk na pery je zaujímavý pre všetky vekové skupiny, keďže plné, žiarivé pery sú znakom atraktivity. Pre dievčatá je prvým rúžom, dámy ním zataja malé vrásky okolo pier. Vymyslel ho poľský imigrant a pionier kozmetického priemyslu Max Factor. Od neho pochádza aj pojem mejkap. V roku 1928 vytvoril pomádu na pery bez farebných štruktúr, aby na perách hollywoodskych herečiek čiernobielej filmovej éry vyčaroval nadpriemerný lesk. Zrazu chceli všetci tento výrobok a „X-Rated“ Max Factor sa tak v roku 1932 dostal na verejnosť.

Tip pre pery:

V zásade môže každá žena nosiť každú farbu. Pri jemne opálenej letnej pokožke sa uplatnia predovšetkým oranžové a ružové tóny. Veľmi bledá pokožka pôsobí sviežejšie s bobuľovými
odtieňmi. K tmavším typom pleti sa hodí celá farebná paleta od nude až po silnú červenú.

Obdobie slávy

Svoj lesk zažíval tento lipgloss v 70. a 80. rokoch. Vtedy bol nenahraditeľný a všadeprítomný. Už len pre kultový výrobok „Lip Smacker“, ktorý vstúpil na trh v roku 1973. Bol dostupný v rôznych farebných odtieňoch a predovšetkým s niekoľkými príchuťami. Lip Smacker bol ideálom mladosti. Dnes máme lesky na pery takmer v každom vyhotovení, v každej farbe či príchuti a cenovej triede.

Miláčik. Lesk na pery je hitom sezóny.

Správne nanesený

Ešte predtým, ako na pery nanesiete lesk, si ich na to pripravte. Najskôr zubnou kefkou jemne odstráňte odumreté šupinky kože. Potom pery nakrémujte, aby získali trochu vlhkosti.

A takto pokračujte:

Krok 1: Na pery naneste podkladovú bázu alebo podkladový make up.
Krok 2: Zaokrúhlite pery pomocou linky na pery. Výborne sa na to hodí transparentná linka.
Krok 3: Teraz naneste lesk na pery. Začnite zakaždým od stredu vrchnej a spodnej pery, lesk rozotierajte smerom k vonkajším kútikom. Aby pery pôsobili ešte plnšie, pridajte na záver trošku lesku do stredu hornej pery. A hotovo.