Menu

Otvorte oči!

Tieto trendy v líčení vás upútajú hneď na prvý pohľad.

Home » Krása » Mejkap » Otvorte oči! - 02.2018

Monochromatické očné tiene


Jednofarebné očné tiene v limetkovej, svetlozelenej, tyrkysovej alebo fialovej sa nanášajú freehand technikou a na viečkach spôsobia malú farebnú explóziu. Nie sú potrebné žiadne pomôcky ani komplikované roztieranie do stratena. Pri tejto technike sa používajú výlučne prsty, pôsobením telesnej teploty sa farba výborne spojí s pokožkou. Nejde o dokonalosť, ale o individualitu – je jedno, či ich nanesiete plošne, odvážne, alebo len ako akcenty. Veľmi pekná kombinácia: rúž vo farbe nude.

POSTUP JE TAKÝTO:

Aby očné tiene držali lepšie a dlhšie, najprv naneste podklad. Prostredníkom vytiahnite viečko zľahka nahor, ukazovákom a malíčkom druhej ruky naneste na pohyblivé viečko výrazný očný tieň. Tieň mierne vklepte aj nad okraje viečka. Čo sa formy a intenzity týka, dovolené je všetko, čo sa vám páči.

 

Zladené. Paletka očných tieňov s.he stylezone obsahuje kombináciu výrazných a jemnejších trblietavých odtieňov (Nr. 165/215).

Zazelenané. Kajalová ceruzka od s.he stylezone (Nr. 155/008) je odolná voči rozmazaniu. Na viečkach vyčarí krásnu farbu.

Cat Eye Wing

 

Wings, Cat Eye a očné linky všetkých možných tvarov dominujú mejkapu prichádzajúcej jarnej/ letnej sezóny. Cat Eye Wings, redukovaná podoba klasických mačacích očí, pôsobia takmer ako grafický vzor a oči opticky zväčšujú.

 

POSTUP JE TAKÝTO:

Najprv nakreslite jeden centimeter dlhú linku šikmo nahor od vonkajšieho kútika spodného viečka. Pre tento typ vedenia liniek je najvhodnejšia tekutá očná linka s výraznou špičkou. Rovnako nakreslite linku šikmo nahor aj od stredu vonkajšieho horného viečka. Táto však nesmie mať viac ako pol centimetra. V ďalšom kroku tieto dve linky spojte. Pritom vznikne kosoštvorec, ktorý opatrne a precízne vyplňte tekutou očnou linkou.

 Niektoré blogerky obľubujú trblietky po celej tvári alebo husto nanesené v cestičke pri korienkoch vlasov.

Trblietkové efekty

Ani mejkap tejto sezóny sa nezaobíde bez trblietok. Ale prečo aj? Veď existuje toľko variácií a možností použitia.

POSTUP JE TAKÝTO:

Na toto líčenie očí použijeme tyrkysovozelené a orgovánové očné tiene s trblietkami. Pre lepšiu fixáciu vytvoríme základ pomocou podkladu alebo bázy pod očné tiene. Pomocou štetca nanesieme očné tiene okolo vonkajšieho kútika. Priamo pri korienkoch mihalníc ich aplikujeme intenzívnejšie, smerom von nanášame do stratena.

Magické: Trblietavá nefritová zelená s meniacim sa farebným efektom.

 

Trendy v očnom líčení 2018

Hore
OKViac informácií