Active Beauty
Lifting mihalníc: tajomstvo perfektného pohľadu

Lifting mihalníc: tajomstvo perfektného pohľadu

Vytočené husté mihalnice aj bez použitia klieštikov či maskary? Vďaka liftingu mihalníc určite –pohodlne sa oprite v kresle a perfektný pohľad je tu!

Trvá ani nie hodinku a  sľubuje malý zázrak: lifting mihlaníc vám vyčaruje dych vyrážajúci pohľad, ktorý vydrží naozaj dlho. A to všetko bez umelých mihalníc či predlžovacích techník, pracuje sa len a len s vlastnými mihalnicami. V čom spočíva tento trik? Mihalnice sú ošetrené rozdielnymi chemickými prípravkami, ktoré ich dajú do úžasnej formy. Ošetrenie podporí aj prirodzené vytočenie mihalníc.

Túto skrášľovaciu techniku vykonávajú vo vybraných kozmetických salónoch špeciálne vyškolení experti. 

V prípade, že ešte stále neveríte, že perfektne vytočené mihalnice si môžete zabezpečiť aj bez pomoci maskary, magnetických umelých mihalníc či klieštikov: zhrnuli sme pre vás všetky otázky na tému lifting mihalníc.

Lifting mihalníc: 5 dôležitých otázok a odpovedí

  1. Čo sa presne deje pri liftingu mihalníc?

Lifting opticky predĺži krátke a zhustí redšie mihalnice. Pri tejto technike sa mihalnice vytáčajú pomocou silikónových podložiek a aplikujú sa na nich rôzne prípravky, ktoré ich „vyzdvihnú“.

  1. Čím sa mihalnice ošetrujú, aby boli dlhodobo krásne vytočené a pružné?

Na mihalnice sa (podľa daného kozmetického salóna) zapracujú rôzne emulzie. V prvom kroku sa vytvarujú mihalnice smerom dohora. Druhý prípravok upevní vytvarované mihalnice a postará sa o to, aby lepšie držali tvar. V poslednom kroku sa na mihalnice aplikuje emulzia s keratínom.

  1. Aký je rozdiel medzi liftingom a predlžovaním či trvalou mihalníc?

Pri technike liftingu sa využívajú silikónové podložky, ktoré mihalnice nielenže vytočia, ale ich aj zdvihnú dohora. Zdvíhajú sa už od korienkov, takže mihalnice vyzerajú opticky oveľa dlhšie. Pri trvalej sa používajú mini natáčky, ktoré mihalnice natočia a vytvoria žiadanú krivku. Natáčajú sa smerom k viečku, takže po trvalej sú síce mihalnice krásne vytočené, no strácajú opticky na dĺžke.

Pri predlžovaní sa v porovnaní s dvoma predošlými metódami zapracúvajú umelé mihalnice. Jednotlivé syntetické vlákna sa ručne nalepujú na vlastné mihalnice. Pri tejto technike je možné zvoliť si viacero možností.

  1. Ako dlho vydrží výsledok techniky liftingu mihalníc?

Ak si necháte urobiť lifting, z dokonale vytočených a prirodzene krásnych mihalníc sa môžete tešiť štyri až šesť týždňov.

  1. Pre koho technika liftingu mihalníc nie je vhodná?

Metóda zdvihnutia mihalníc sa neodporúča v prípade, ak máte citlivé oči, ochorenia očí alebo trpíte alergiami či intoleranciami. Okrem toho sa technika liftingu odporúča len na prirodzené mihalnice. Ak ich však máte oslabené, napríklad po chemoterapii, radšej sa tejto skrášľovacej technike vyhnite.