Menu

Ako správne používať mejkap pomôcky

Techniky líčenia v skratke.

Home » Krása » Mejkap » Ako správne používať mejkap pomôcky - 07.2017

Štetec alebo vajíčko? Alebo predsa len radšej hubka na mejkap? To je otázka. Aké mejkap pomôcky si teraz získajú vašu priazeň, záleží jedine na vás. V článku nájdete malú pomôcku pri rozhodovaní, v ktorej vysvetľujeme jednotlivé techniky.

 

  1. Precízna mejkap hubka od ebelin Professional
  2. Dokonalé vajíčko na aplikáciu korektora od ebelin Professional
  3. Mejkap štetec od ebelin Professional
  4. Štetec na korektor od ebelin Professional
  5. Oválna špongia od ebelin
  6. Mejkap špongia Sweet Wonderland od ebelin

Vajíčko

Vajíčko na mejkap, nazývané aj beautyblender, padlo z beauty neba asi pred dvomi rokmi a odvtedy ho neodmysliteľne radíme k pomôckam na líčenie. Vajíčko má otvorenú bunkovú štruktúru, vďaka čomu dokážete mejkap naniesť veľmi súmerne s minimálnou spotrebou výrobku.

Hubka sa perfektne hodí na vytvorenie bezchybného, súmerného mejkapu. Používa sa na to veľký okrúhly podklad. Aj malé jazvy alebo ne­čistoty pod ňou okamžite zmiznú. Rovnomerne ňou môžete naniesť aj lícenku alebo rozjasňovač pleti.

BUCH TIPP ebelin profesionálna mejkap hubka

Extra jemná mejkap hubka je vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu všetranne využiteľná. Veľká plocha je určená na nanesenie podkladu a menšie strany zas pre aplikáciu rozjasňovača pleti a kontúrovanie. Pre obzvlášť súmerný výsledok navlhčite mejkap hubku pred každým použitím.

Malá špička vajíčka sa perfektne hodí na ťažko dostupné miesta ako napríklad očné kútiky. S mini vajíčkom perfektne rozmažete korektor alebo rozjasňovač pleti.

BUCH TIPP ebelin profesionálne mejkap vajíčko

S malými mejkap hubkami od ebelin jednoducho a ideálne nanesiete korektor okolo očí, nosa a pier. Špeciálny vajíčkový tvar sa optimálne hodí pre každý typ tváre a takisto je určené pre aplikáciu rozjasňovača a kontúrovanie jemných miest pokožky. Pre profesionálny mejkap.

Postup je takýto:

Krok 1: Pred použitím navlhčite vajíčko pod tečúcou vodou a dobre vyžmýkajte.
Krok 2: Potom ho zľahka vysušte v ­uteráku. Teraz sa v póroch nachádza to správne množstvo vlhkosti.
Krok 3: Na chrbát ruky si dajte trochu tekutého mejkapu.
Krok 4: Potom párkrát prejdite vajíčkom po mejkape, až kým ním nebude rovnomerne pokryté.
Krok 5: Mejkap zapracujte do pokožky krátkym, ľahkým klopkaním a kraje dobre rozotrite.

Čistenie: Prepláchnite mejkapové vajíčko pod vlažnou vodou. Následne ho nechajte v miske s teplou vodou a čistiacim mliekom na tvár asi minútu nasiaknuť a potom ho prstami premasírujte. Dôkladne ho prepláchnite pod vlažnou vodou. Celé to opakujte dovtedy, kým nebude vajíčko čisté. Väčšinou postačí tento postup zopakovať jeden či dva razy.

Vo všeobecnosti: Ak používate mejkap pomôcky každý deň, mali by ste ich čistiť raz za jeden alebo dva týždne.

Štetec

Štetec na mejkap existuje vo všetkých pre­vedeniach od hustého až po menej hustý a od syntetického až po pravé vlasy. Dôležité je dbať na kvalitu. So štetcom docielite súmernú pokožku, okrem toho ním môžete zakryť prechody pri vlasoch alebo na brade.

Podkladový štetec je plochý alebo so skosenými štetinkami, s ktorými lepšie dosiahnete ťažko dostupné miesta, ako napríklad okolo krídiel ­nosa.

BUCH TIPP ebelin Professional make up artist štetec na rozjasňovač

Štetec od ebelin so zaguľatenými, jemnými, prírodnými vlasmi sa ideálne hodí k aplikácii rozjasňovača alebo kontúrovacieho púdru. Malé časti tváre ako lícne kosti, nos a vnútorné očné kútiky nalíčite vďaka štetcu veľmi dobre a jednoducho. Pre perfektné zvýraznenie partií tváre.

S veľmi jemným štetcom na ­korektor vojdete aj do očných kútikov a pod mihalnicový oblúk.

BUCH TIPP ebelin Professional štetec na korektor

Vďaka svojej precíznej forme sa ebelin štetec na korektor perfektne hodí na nanášanie korektora, krycieho podkladu a rozjasňovača. Prekrýva kruhy pod očami, nedokonalosti pleti a podráždenú pokožku a môže sa použiť aj pri líčení s gélovými a krémovými očnými tieňmi.

Postup je takýto:

Krok 1: Najskôr dáte na chrbát ruky tekutý mejkap o veľkosti jednocentovej mince a rozotriete ho do ­súmernej vrstvy.
Krok 2: Teraz do mejkapu ponoríte špičku štetca. Nikdy doň neponárajte celý štetec, a ani ním príliš netrite.
Krok 3: Začnite pri nose, poklepkávajúcimi, krúživými pohybmi pohybujte štetcom zvnútra smerom von k lícam, k brade a k čelu. Mejkap nanášajte stále tým istým smerom a s čo najmenším tlakom na štetec. Takto zľahka nanesiete podklad na pokožku.
Krok 4: Teraz rozotrite mejkap poklepkávaním pozdĺž vlasov, čeľustí a uší.

Čistenie: Na štetec na mejkap existujú dnes špeciálne čističe, ktoré jednoducho nastriekate, a ktoré zanechávajú príjemnú vôňu. Napriek tomu by ste mali štetec, a to najmä pri tekutom mejkape, dôkladne čistiť v pravidelných odstupoch. A to tak, že ho opláchnete pod vlažnou vodou a potom napeníte detským šampónom. Prípadne ho pri väčšom znečistení vložte do misky s teplou vodou a šampónom. Vypláchnite a nechajte uschnúť.

Špongia

Špongiu na mejkap zakúpite v rôznych tvaroch, napríklad ako malé tortové kúsky alebo v tvare kolieska. Môžete s nimi veľmi dobre rozotrieť podkladovú bázu, a tá sa zas nebude tak rozmazávať. Touto technikou sa môžete vyhnúť aj tvrdým okrajom.

Jemné póry špongie optimálne nasávajú podkladovú bázu alebo korektor. Výsledok je veľmi súmerný, no bez stŕpnutého výrazu tváre.

BUCH TIPP ebelin mejkap oválna špongia

Oválna mejkap špongia od ebelin je ideálna na rovnomerné nanesenie mejkapu na tvár. Špongia má pórovitú štruktúru a môže sa použiť v dvoch variantách: nasucho alebo namokro.

Aj korektor sa s nimi dobre zapracováva na pokožku, a to krúživými pohybmi. Môžete tak perfektne skryť fľaky alebo začervenania.

BUCH TIPP ebelin Sweet Wonderland mejkap špongia

S mejkap špongiou od ebelin vytvoríte perfektne hladkú pleť. Špongia sa tvarom podobá makrónke, ktorá optimálne nasaje tekutý mejkap a rozotrie ho rovnomerne po tvári. Pre neuveriteľne krásny výsledok.

Postup je takýto:

Krok 1: Pred nanášaním navlhčite špongiu trochou vody a osušte ju v uteráčiku.
Krok 2: Dajte si trochu podkladovej báze na chrbát ruky a špongiu do nej ponorte.
Krok 3: Teraz jemne naneste podkladovú bázu pomocou špongie na tvár malými, rýchlymi a predovšetkým krúživými pohybmi. Tak predídete tvrdým okrajom. Začnite okolo nosa a líc.
Krok 4: Pokračujte, až kým nepokryjete celú tvár.
Krok 5: Nakoniec špongiu vyčistite pod tečúcou vodou.

Čistenie: Najlepšie sa hodí krém na čistenie pleti. Špongiu dajte najskôr do vlažnej vody, potom do nej vmasírujte malé množstvo krému na čistenie pleti a vypláchnite ju pod horúcou vodou. Ak špongia nie je ani potom úplne čistá, jednoducho ju ešte raz vyčistite a dôkladne vypláchnite. Nechajte usušiť a hotovo!

Hore
OKViac informácií