Active Beauty
Maska na vlasy a kondicionér: prírodná kozmetika

Maska na vlasy a kondicionér: prírodná kozmetika

Nádherné vlasy bez chémie, dá sa to? Áno, samozrejme! Svet rastlín nám poskytuje poklady, ktoré ošetria naše vlasy dlhodobo a dodajú im krásny look.

Milujeme produkty pre naše telo, ktoré sú priateľské voči pokožke a životnému prostrediu a  čoraz viac dbáme na prírodné zložky. Prírodná kozmetika sa  stala trvalou súčasťou každodennej  starostlivosti o vlasy.

 

Pretože výber šampónov, kondicionérov a masiek na vlasy je už aj tu obrovský: ovocie na posilnenie vlasov a oleje na ich regeneráciu. Aby ste pri ďalšej návšteve dm nestratili prehľad, ukážeme vám, na ktoré zložky by ste mali vsadiť.

Týmto výživovým látkam v maske na vlasy a šampóne dôverujeme

Domnienka, že prírodné prísady sú síce jemnejšie, ale zato nie také účinné, už nie je pravdivá. Jedno, či na mastné, suché alebo strapaté vlasy: pre každú štruktúru vlasov existuje skutočne dobrá rastlinná alternatíva. Želaný úspech možno nevidno tak rýchlo, ale zato sú naše vlasy ošetrené a dlhodobo posilnené. Okrem toho sa v súčasnosti pri farbení používajú aj rastlinné farby na vlasy (môžete nájsť  v dm).

4 zložky pre suché, strapaté vlasy

Strapaté vlasy profitujú z výživných látok z vysokohodnotných rastlinných olejov. Ovocné prísady pomáhajú suchým vlasom a dodávajú im lesk a jemnosť.

Tip na starostlivosť o vlasy: na konci umývania vlasov ich ešte raz opláchnite poriadne studenou vodou, tým sa uzavrie vonkajšia vrstva a vlasy budú extra lesklé!

 Amla: indický egreš sa v Ayurvede považuje za ovocie večnej mladosti a krásy. Vysoký obsah vitamínu C posilňuje vlasové vačky, chráni pred voľnými radikálmi a postará sa spolu s minerálnymi látkami o zdravý rast vlasov a lesklú hrivu.

 Hrozno: hroznový olej je skutočným zázrakom pre krásu – najmä antioxidačný resveratrol a protizápalová kyselina linolová sa často používajú v anti-age kozmetike. Našim vlasom dodá hroznový olej lesk a jemnosť bez toho, aby ich zaťažil.

 Mandľový olej: sladký mandľový olej pomáha vďaka mnohým vitamínom, minerálnym látkam a nenasýteným mastným kyselinám bojovať proti lámaniu a vysúšaniu vlasov. Najlepšie vie zapôsobiť, keď sa aplikuje na vlhké vlasy.

Quinoa: nedodáva energiu iba v šalátoch a jedlách. Aj produkty starostlivosti o vlasy využívajú ošetrujúce vlastnosti quinoa, aby napravili škody, uzavreli farbu vo vlasoch a zvýraznili prirodzený lesk.

4 zložky pre mastné vlasy, lupiny alebo podráždenia

Problémy s mastnými vlasmi a lupinami na pokožke hlavy sa dajú zmierniť kyslými oplachmi z jablčného octu* alebo citrónu. Tieto regulujú hodnotu pH a spôsobia, že vlasy vyzerajú pestovanejšie a sviežejšie. K tomu ešte existujú prírodné šampóny na báze liečivého bahna, ktoré vlasy ošetria obzvlášť jemne.

Tip na starostlivosť o vlasy: vlasy si umývajte ráno, pretože v noci sú mazové žľazy najaktívnejšie. Aj príliš vysoké teploty pri umývaní vlasov alebo pri fénovaní podporujú produkciu mazu a môžu vysušovať pokožku hlavy.

Liečivé bahno: pre ľudí s alergiami, citlivou pokožkou hlavy alebo mastnými korienkami vlasov je severoafrická ílovitá zemina ideálna ako náhrada za obyčajné šampóny. Neobsahuje žiadne parabény, silikóny, sulfáty alebo dráždivé tenzidy. Vo fáze prechodu môžu byť vlasy síce menej jemné, ale z dlhodobého hľadiska budú čoraz viac prirodzene lesklé a nebudú tak rýchlo mastnieť.

Jablčný ocot: svrbivá pokožka, mastné korienky vlasov a lupiny? Keď vás hlava neskutočne svrbí, môže pomôcť jablčný ocot. Kyselina, ktorú obsahuje, pomáha regulovať hodnotu pH a pôsobí príjemne upokojujúco a osviežujúco.

Citrónová šťava: popri upokojujúcom efekte na pokožku hlavy, pomáha citrónová šťava odstrániť zvyšky silikónových čistiacich prostriedkov a uzavrieť krehké vlasové štruktúry, čo spôsobí, že vlasy sú lesklejšie a jemnejšie.

Morská soľ: ako prirodzený peeling pokožky hlavy odstraňuje lupiny, pri korienkoch nasáva tuk a vlasy potom pôsobia sviežejšie. A vo forme spreja s morskou soľou dodá vlasom objem a štruktúru a vytvorí ideálny podklad pre žiadané rozstrapatené vlny vo vlasoch.