Menu

Práca s podkladom

Na podklade záleží.

Home » Krása » Práca s podkladom - 08.2017

S týmito primermi a podkladovými výrobkami vydrží letný mejkap aj tie najťažšie výzvy. Tu vám vysvetlíme, ako ich správne používať.

Základ pre pokožku

V lete k tomu môže dôjsť rýchlejšie, ako by sme chceli. Len teraz som bola ešte perfektne nalíčená a už sa začína všetko roztekať. Veci, ktoré sme predtým snaživo zakrývali, vystupujú teraz na denné svetlo. Dobrý podklad tomu dokáže zabrániť. V reči mejkapu sa tieto produkty volajú „primer“, z anglického „to prime“, čiže „naniesť podkladový náter“. Tieto často bezfarebné textúry sa prispôsobujú odtieňu pokožky, zaručia mejkapu, ktorý sa na ne nanáša, lepšiu trvácnosť, ako aj silnejšiu farebnú intenzitu. A pritom zabránia tomu, aby sa mejkap po krátkom čase hneď rozplynul. Primer sa nanáša po pokožke ako jemný, vyhladzujúci film a počas jeho aplikácie vypĺňa aj malé nerovnosti. Púder alebo mejkap môžete potom naniesť ľahko a rovnomerne.

Aj vo veciach multifunkcionality sa primer nenechá zahanbiť. Podľa vlastností pokožky spĺňa hneď rôzne funkcie: vlhkosť pre suchú pleť, špeciálne ošetrujúce látky pre zrelšiu pleť alebo efekt zmatnenia pre lesklú pleť. V krátkosti, primer je vhodný pre každý typ pokožky.

Ak chcete mať žiarivú pokožku, vyberte si primer s ligotavými časticami alebo s perlovým efektom.

Čo ešte primer dokáže: zakrýva opticky zväčšené póry, vrásky alebo pupienky a vytvára vyrovnaný tón pokožky. Pritom unavenej alebo vyblednutej pokožke vdýchne nový život.

Tento mejkapový podklad by ste mali nanášať po dennej starostlivosti, ale ešte pred mejkapom, a to po celej tvári. Medzi jednotlivými krokmi by ste mali pár minút počkať, aby sa produkty navzájom nezmiešali.

 

Základ. Expert Illuminating Fluid & Base od TREND IT UP pokožku vyrovná a dodá jej prirodzený žiarivý vzhľad. Ponúka dlhodobú ochranu pred olejovým leskom pokožky.

Zvlhčovač. Hydro Primer od ALVERDE s prírodnými účinnými látkami je ľahký a rýchlo sa vstrebáva. Vďaka extra porcii vlhkosti sa hodí dokonca aj na dennú starostlivosť.

Solídne okamihy

Pri očných tieňoch je výsledok veľmi nápadný. Ak nepracujete dôsledne alebo ak má očný tieň málo pigmentu, zíde jeho farba skôr, ako sa stihnete obzrieť. Báza na očné tiene absorbuje tuk pokožky, tvorí rovný povrch a bráni tak opadávaniu očných tieňov. Ľahšie sa nanášajú, lepšie rozdeľujú a dlhšie zvlhčujú. Omrvinky očných tieňov v záhybe viečka alebo celkovo v očiach patria minulosti.

Predtým, ako začnete s líčením, dozrite na to, aby pokožka okolo oka nebola vôbec mastná. Očný krém by mal byť už vstrebaný, možné zvyšky môžete odstrániť pomocou papierovej vreckovky. Aj samotná báza pod očné tiene musí byť po nanesení úplne suchá, až potom môžete naniesť očné tiene. Tie aplikujete štetcom alebo jednoducho jemným klopkaním prstom na viečko.

 

Všetko chránené. S.HE STYLEZONE báza pod očné tiene skrášli oči natrvalo.

Keď laky držia

Lak na nechty je rodený pracovník na zmeny. Tri zmeny platia ako minimum, ak chcete mať dlhodobo pekné nechty. Triumvirát pozostáva z podkladu, laku a fixovacieho krycieho laku a nemal by chýbať v žiadnom kvalitnom nechtovom štúdiu.

Podkladové laky alebo basecoats slúžia ako podklad, chránia a ošetrujú. Postarajú sa nielen o rovný povrch, ale aj o to, aby lak lepšie držal. S podkladovým lakom zabránite zafarbeniu nechtov, predovšetkým vtedy, ak rady siahate po veľmi tmavých farbách alebo úplne neónových lakoch.

Niektoré basecoats ošetrujú aj lámavé alebo napadnuté nechty, iné ich spevňujú. Existujú produkty, ktoré vypĺňajú nerovnosti a ryhy, iné sa postarajú o matný podklad. Špeciálne laky dodávajú nechtom vlhkosť alebo spôsobia, že farebné laky na nich rýchlejšie zaschnú.

 

 

V podloží. Vyrovnávajúci podkladový lak the gel nail polish base coat od ESSENCE zakryje ryhy a dodá nechtom lesk.

 

 

 

Týchto 5 vecí by nemalo chýbať v žiadnej taštičke

 

Ak sa nám mejkap predsa len rozteká alebo sa teplomer blíži k 38 °C, dokážu tieto veci zázraky.

1. Zmatňujúci špeciálny papier
Ak sa pleť mastne leskne, pomôžu tzv. blotting papers. Odsajú prebytočnú mastnotu a pleť ostane matná.
2. Blahodarný termálny sprej
Či už z obchodu alebo samonaplnený: vďaka osviežujúcim sprejom znovu zažiarime a príjemne nás ochladia.
3. Tajná zbraň concealer
Schová malé nedokonalosti alebo osvieži pleť – concealer nás znovu rozjasní.
4. Vlhčené kozmetické utierky
Ak už viac suchá varianta nepomáha, prichádza na rad veľká sestra vreckoviek. Najmä pri rozmazanom rúži alebo maskare, či na osvieženie podpazušia.
5. Záchranárska gumička do vlasov
Ak sa vlasy lepia na čelo a krk, pomôže iba jedno: potrebujete konský chvost alebo drdol a už môžete lepšie odolávať horúčavám.

Hore
OKViac informácií