Menu

Mejkap na párty: Dymové oči a ďalšie

Silné akcenty

Home » Krása » Mejkap » Mejkap na párty: Dymové oči a ďalšie - 01.2019

Každá párty začína v kúpeľni. Tam sa fénujeme, natáčame, maľujeme a natierame. K tomu trochu hudby a nejaký drink, a nálada je perfektná.

Žiarivý rumenec

Mejkap na párty: Dymové oči a ďalšie

Naneste celkom hrubú vrstvu, a síce na líčka. Ak ste už naniesli podklad s bázou a zmatňujúcim púdrom, siahnite po tekutej lícenke, ktorá sa nanáša vysoko na lícne kosti. Farbu lícenky môžete zladiť do ružovej, priehľadná a biela sa hodia vždy. Samotná ružová sa nanáša priamo na lícne kosti, začnite pod stredom oka. Rozmazávajte ju bokom smerom k vlasom. Tento look funguje aj s púdrovou, aj s krémovou farbou na líca, tá druhá o niečo lepšie prekryje. Ak sa rozhodnete pre púder, nemali by ste ním šetriť a proces nanášajte opakujte tak často, až kým nedosiahnete želanú kryciu silu. Nakoniec môžete vrchnú partiu líc ešte raz zvýrazniť púdrovou lícenkou.

Dymové oči

Mejkap na párty: Dymové oči a ďalšie

Pri tomto looku sa oči maľujú v rôznych odtieňoch. Báza na očné viečko je v rovnakom odtieni ako farba pleti a nanáša sa na celé viečko až pod obočie a pozdĺž vnútorného mihalnicového oblúka. Potom idete s tmavším odtieňom cez pohyblivé viečko. Do vnútorného očného uhla sa dávajú o tón svetlejšie trblietavé očné tiene. Najtmavší tón s veľkým množstvom trblietok alebo metalickými efektmi sa maľuje na vonkajšom konci očného viečka v tvare trojuholníka, špic pritom ukazuje smerom k vlasom. Následne oko kompletne olemujte o ešte jeden tón tmavším odtieňom. Trochu tmavej farby dajte aj do očného záhybu a rozmažte smerom nadol. Trojuholníkový tvar by mal ostať zachovaný. Tekutá očná linka dodá ešte viac hĺbky. Začnite s tenkou líniou a od stredu oka ju rozširujte. Tip: Oko neotvárajte hneď, inak by sa mohlo všetko rozmazať.

Ombré-pery

Mejkap na párty: Dymové oči a ďalšie

Začnite s tmavou kontúrovacou ceruzkou na pery. Pery napnite a maľujte ich až po kútiky úst. Ústa čo najviac otvorte. Pomocou štetca rozmažte linku smerom dovnútra. Potom štetcom alebo prstami naneste o niečo svetlejší rúž. So svetlým leskom pridajte do stredu pier akcenty, tak sa Ombré look ešte viac zvýrazní.

»Pri veľmi suchých perách naneste balzam na pery a štetcom ešte raz dokreslite kontúru, to zabráni vráskam a ryhám.« Yasmin Pirouzi, mejkapová umelkyňa

Veľké vlny

Mejkap na párty: Dymové oči a ďalšie

Veľkolepé kučery sa hodia na párty noc rovnako ako dobré koktejly. Aby ste ich dosiahli, zapracujte do umytých vlasov trochu peny na fénovanie alebo peny na kučery. Tak budú pevnejšie. Následne vlasy rozdeľte na rovnako veľké časti a natočte na veľké natáčky. Nechajte uschnúť na vzduchu, prípadne si v časovej tiesni pomôžte fénom. Keď sú vlasy suché, dajte dolu natáčky, rukami prejdite po vlasoch a zafixujte vlasovým sprejom.

»Ak máte pleť skôr do červena, zmiešajte bázu so zeleným korektorom.« Yasmin Pirouzi, mejkapová umelkyňa

 

Hore
OKViac informácií