Menu

Mejkap s trblietkami? Len smelo do toho

V slávnostné dni nemusíte šetriť trblietkami.

Home » Krása » Mejkap s trblietkami? Len smelo do toho - 12.2019

V slávnostné dni smiete siahnuť po trblietkach. Vďaka správnym trikom zostane trblietavý efekt všade tam, kam patrí.

Trblietavé oči

Základ vytvoríme z podkladu pod očné tiene a potom plochým štetcom nanesieme trblietavý očný tieň. Ak ho trochu navlhčíte, bude výsledok ešte intenzívnejší. Rafinované dámy na to používajú setting sprej, ktorý dodatočne fixuje. Keďže sa v prípade použitia trblietavých produktov často stáva, že trblietky skončia aj na lícnych kostiach, základom je použiť očný mejkap. Aby napriek tomu nebolo na lícach priveľa trblietok, neutierajte ich, ale radšej ich odstráňte tixo páskou. Na odstránenie tohto mejkapu sú vhodné produkty s obsahom oleja alebo micelárna voda.

 

 

 

 

 

 

Trblietavé pery

Pre decentný variant siahnite po lesku na pery s trblietavými čiastočkami. Nanáša sa samostatne alebo na záver po nanesení rúžu. Ak chcete pery veľmi vystavovať na obdiv, siahnite po trblietavých pigmentoch. Aby dobre držali, musíte pracovať rýchlo. Najprv naneste tekutý rúž. Potom, kým schne, letmými dotykmi štetca na pery veľkoryso naneste trblietavé čiastočky. Na odlíčenie si tento mejkap vyžaduje produkt s obsahom oleja – alebo jednoducho použite olivový olej: nechajte ho krátko pôsobiť a jemne zotrite.

 

Trblietavé líca

Zvýrazňovač alebo červeň s trblietavými čiastočkami rozžiaria lícne kosti. Pre extra porciu trblietok použite pigmenty alebo voľné trblietavé čiastočky. Aby dlho držali, potrebujete dobrý základ a priľnavý povrch. Po nanesení podkladu rozotrite trochu vazelíny na najvyššom bode lícnych kostí. Potom opatrene prstom alebo plochým štetcom letmými dotykmi naneste trblietky. Fixovací sprej sa na záver postará, aby držali obzvlášť dobre. Pomocou tixo pásky možno pozbierať väčšinu čiastočiek. Zvyšok jemne odstránite čistiacim produktom s obsahom oleja.

 

 

 

 

 

 

 

Trblietavé nechty

Naniesť štetcom na každý necht rovnaký počet trblietavých čiastočiek môže predstavovať celkom peknú výzvu. Preto pre opticky rovnomerný výsledok nalakujte nechty najprv farebným lakom a potom naneste vrstvu trblietavého laku v zlatej alebo striebornej. Ak sa chcete zaobísť bez farebného laku, výdatne natrite špicatú hubku na mejkap trblietavým lakom a naneste ľahkým dotykom na necht. Tak sa vydarí krycí výsledok. Celé to zafixuje krycí lak. Pre uvoľnenie tvrdošijných trblietok musíte na vatový tampón naniesť veľké množstvo odlakovača a pritlačiť ho asi na 30 sekúnd na necht. Potom radšej utierajte jedným smerom než trite sem a tam. Podobne dobre funguje „dip in“ odlakovač, do ktorého sa necht ponorí. Tak sa čiastočky dajú ľahšie uvoľniť.

Hore
OKViac informácií