Menu

Viac odvahy pri mejkape

Dôverujte si!

Home » Krása » Mejkap » Viac odvahy pri mejkape - 01.2018

Teraz smie byť mejkap odvážny: Prikázané sú intenzívne farby, prirodzenosť predáva. To je power!

Non-touring look: Dôveruj si byť sama sebou

Namiesto viacerých vrstiev platí teraz princíp menej je viac. Tento trend sa volá non-touring, a v centre pozornosti stojí svieža a prirodzená pleť a cielené highlighty.

Potrebujete:

 • primer
 • BB krém
 • highlighter

Najskôr tenkou vrstvou primeru vyrovnajte eventuálne malé nerovnosti. Aby ste zvýraznili prirodzený look, použite ako podklad iba zľahka krycí BB krém. Nakoniec sa highlighterom zvýraznia najvyššie body tváre, čiže lícne­ kosti, chrbát nosa a oblúky pod obočím. Dokonca aj keď máte sklon k mastnejšej pleti, nemali by ste pri tomto looku použiť matný primer. Pleť sa môže kľudne trochu lesknúť.

 

STATEMENT LIPS: DÔVERUJ SI A POVEDZ NIEČO…

… a maj pritom výrazne namaľované pery. Statement lips, či už v ružovej, fialovej, oranžovej, bordovej alebo tej najklasickejšej zo všetkých farieb pier, červenej, sú centrom pozornosti a dodávajú slovám dôraz.

Potrebujete:

 • lip scrub
 • primer na pery
 • ceruzku na pery v nejakej výraznej farbe

Aby sa odstránili šupinky kože, zjemnia sa pery pomocou lip scrub. Následne sa na pery nanesie primer. Ten vyrovná vrásky, dodá vysušeným perám vlhkosť a výsledok bude vďaka nemu trvácnejší. Obrys pier ťahajte najskôr špičkou rúžu, potom vyplňte plochu pier farbou. Nadbytočnej farby sa môžete zbaviť bozkom na kozmetickú vreckovku. Pri tomto looku si pre istotu častejšie kontrolujte zuby, či sa na ne nezatúľalo trocha farby.

Power obočie: Dôveruj si byť silná

Pracuj na svojom výraze. Pretože časy skroteného obočia sú preč. Dovolené je mocne zvýraznené, zarastené obočie. Takéto power obočie otvorí oči a dodá tvári prirodzený silný look. Použité farby by mali byť vždy o dve nuansy tmavšie ako pôvodná farba obočia.

Potrebujete:

 • tónovací gél alebo maskaru na obočie
 • púder na obočie
 • ceruzku na obočie
 • štetec so šikmou špičkou

 

S maskarou na obočie bude obočie tmavšie a plnšie tvarované. A na chĺpky sa nenachytajú jemné mikrovlákna. Nanášajte ju vždy v smere rastu. Na dominantnejšie líčenie obočia sa hodí púder na obočie. So štetcom s tenkou, pevnou a zľahka zošikmenou špičkou naneste na horný okraj obočia trochu púdru. Pritom si dajte pozor, aby sa netvorili hrudky.
S ceruzkou na obočie zakryte male nerovnomernosti alebo prázdne miesta. Look zafixujte s transparentným púdrom na obočie, ktorý nanášajte vždy zdola smerom nahor.

Statement Eyes: Dôveruj si nosiť farbu

Zelená, modrá alebo fialová smú pôsobiť na viečkach výrazne a priťahovať pohľady druhých. Intenzívne monofarby sú túto sezónu stredobodom záujmu. Vďaka revivals z 90-tych rokov je v popredí najmä fialová vo všetkých odtieňoch.

Potrebujete:

 • concealer
 • podklad pod očné tiene
 • fialové očné tiene
 • štetec na očné tiene

Fialové očné tiene potrebujú dobrý podklad. Najmä pokožka pod očami sa musí dobre prekryť. Keďže očné tiene obsahujú modré a červené čiastočky farby, ktoré by kruhy pod očami ešte viac zvýraznili, začína sa s concealerom. Potom sa nanesie podklad, aby sa zabránilo hrudkám. Pomocou štetca sa tiene aplikujú celoplošne a rovnomerne. Ako vysoko treba zájsť, si rozhodne každá sama za seba.

 
BUCH TIPP Alverde očné tiene Mono 06 Purple Veil

Hlboký pohľad. Očné tiene v lesklej fialovej farbe: očné tiene Mono od alverde (No. 06 Purple Veil).

Instagram-Looks

Hore
OKViac informácií