Menu

Miešanie lakov: 3 DIY nápady pre pekné nechty

Nový lak na nechty v aktuálnej trendovej farbe si môžete namiešať jednoducho aj sama.

Home » Krása » Miešanie lakov: 3 DIY nápady pre pekné nechty - 04.2020

Beauty kráľovné nemajú nikdy dostatok lakov na nechty! Aby ste si vo farebných fľaštičkách predsa len udržali prehľad, môžete si nový lak na nechty v aktuálnej trendovej farbe namiešať jednoducho sama. Viac o tom v našich DIY nápadoch!

 

Na čo si treba dávať pozor pri miešaní lakov

Predtým ako začnete vyrábať svoj vlastný lak na nechty, mali by ste si zohnať vhodnú podložku. Hladké povrchy ako napríklad prázdny, umytý téglik od jogurtu, sú na to ideálne. Ako miešadlo dobre poslúži špáradlo, drevená palička alebo malý štetec. Keď sa lak zmieša s práškom alebo niečím podobným, môže sa ľahko zraziť. Riedidlo na lak vám pomôže urobiť hustý lak ľahšie rozotierateľným. Keď chcete nový lak uskladniť vo fľaštičke, nezabudnite na malé kovové guľôčky. Tie veľmi dobre premiešajú vlastnoručne vyrobený lak. Tak, a môžeme začať.

DIY 1: Namiešanie požadovanej farby

Sivá s jemným fialovým odtieňom bola v roku 2019 trendovou farbou medzi lakmi na nechty. A čo, keď práve túto farbu doma nemáte? Potom si ju treba namiešať! S púdrovými očnými tieňmi sa každá želaná farba stane skutočnosťou. Takže rozbité očné tiene vôbec nemusia putovať do koša, ale môžu byť zrecyklované v laku na nechty…

Materiál:

  • púdrové očné tiene obľúbenej farby
  • priesvitný lak na nechty
  • štetec na očné tiene

Postup:

Pošúchajte štetcom po očných tieňoch a preneste trošku prášku na podložku. Zmiešajte prášok s priesvitným lakom na nechty – pomer by mal byť približne 50:50. Dôkladne premiešajte, kým sa očné tiene poriadne rozpustia.

Náš tip:
Ak chcete, môžete dať prášok z očných tieňov pomocou malého lievika priamo do fľaštičky s lakom.

DIY 2: Miešanie matného laku na nechty

Matný lak je in! Predovšetkým pri nude odtieňoch pôsobí matnosť veľmi elegantne a nesmelo. Všetko, čo k tomu potrebujete, je trocha škrobu – a tak máte ušľachtilú alternatívu ku „glossy“ looku.

Materiál:

  • lak na nechty v obľúbenej farbe
  • ½ čajovej lyžičky škrobu

Postup:

Nasypte škrob na podložku – výsledok bude najlepší, keď použijete jemné sitko. Pridajte množstvo laku na jednu manikúru. Poriadne premiešajte špáradlom.

Náš tip:
Ak nechcete obetovať vašu obľúbenú farbu, môžete vyrobiť matný lak z priesvitného laku.

DIY 3: Miešanie trblietavého laku na nechty

Na špeciálne príležitosti môžu nechty vyzerať trochu nápadnejšie. Aby potom neostal trblietavý lak po zvyšok roka len tak odložený v zásuvke, môžete si podľa vlastnej potreby zmiešať požadované množstvo.

Materiál:

  • lak na nechty obľúbenej farby
  • trblietavý prášok v rovnakej farbe ako lak (z potrieb na vyrábanie)
  • štetec na očné tiene

Postup:

Pripravte si malé množstvo trblietavého prášku. Nalakujte si nechty lakom požadovanej farby. Štetcom na očné tiene naberte trošku trblietok a naneste na ešte vlhký lak.

Náš tip:
Pre pekný lesklý povrch a fixáciu naneste na trblietky ešte vrstvu priesvitného laku.

Hore
OKViac informácií