Menu

Najkrajšie festivalové looky

Open-air sezóna sa začala a prináša so sebou kopec dobrej hudby. A čo ešte chýba?

Home » Krása » Mejkap » Najkrajšie festivalové looky - 07.2019

S letom začína aj festivalová sezóna. A hoci ide samozrejme predovšetkým o hudbu, aj vzhľad musí byť dobrý. S týmito štyrmi festivalovými lookmi budete môcť ísť na každú párty.

Bohyňa v zlatom

 

Výrazné rozjasňovače, trblietavé pehy a nádherné, prirodzené rozžiarenie pleti. Na zlato sa staviť oplatí, pretože tento módny trend je vo festivalovom lete veľmi populárny. Krajšie žiari už len slnko!

A takto sa vám to podarí:

Mejkap: Trochu denného krému alebo tónovací opaľovací krém dodá vašej pleti pekný, súmerný vzhľad. Na ešte vlhký krém naneste na nos a líca prstami voľné trblietky. Trblietky rôznej veľkosti vyčarujú ten najkrajší efekt letných pieh.

Viečka si zvýraznite veľkým množstvom tieňa v intenzívnej zlatej a tmavou maskarou.

Vlasy: Zamatovo hladké vlasy sa hodia najlepšie k elegantnému zlatému vzhľadu. Sprej s leskom už len takýto vzhľad dotvorí.

Ak chcete upútať pozornost, zvoľte zlaté tetovania s jemnými bodkami a kruhmi na rukách.

Trblietavá krása

 

Nič nekričí viac po párty ako trblietky na tvári a vo vlasoch. Najdôležitejšie pravidlo pri tomto módnom trende: Dovolené je všetko, čo sa vám páči a baví vás.

A takto sa vám to podarí:

Mejkap: Základom je intenzívny očný tieň, napr. v elektrizujúcej modrej. A aby trblietky dobre držali, prekryte ich krémovým balzamom na pery, potom si končekmi prstov naneste drobné lesklé častice. Ak chcete upútať pozornosť, skúste oranžovú linku na hornom viečku.

Vlasy: Jednotlivé pramene zvýrazníte najlepšie tak, že trochu gélu zmiešate s trblietkami v požadovanej farbe, nanesiete na vlasy a necháte uschnúť. To isté môžete urobiť aj na farebných clip-in príčeskoch.

Ekologický tip: Dnes už dostať aj ekologické trbietky, bez mikroplastov a kompletne odbúrateľné, napr.na stránke discodustlondon.com.

»Drobiace sa trblietky odstránite z tváre alebo odevu najlepšie pomocou lepiacej pásky.« Sabine Reiter, make-up artistka

Grunge Girl

 

Tento módny trend má niečo do seba! So všetkým, čo k tomu patrí, od dymového líčenia cez nápadné doplnky až po nedbalý tzv. messy účes. A čo je na tomto trende najlepšie? Rozmazanie alebo rozstrapatenie nie sú žiaden problém, dokonca výslovne žiadané!

A takto sa vám to podarí:

Mejkap: Pleť zostáva pri grunge vzhľade prirodzená, naopak oči by mali byť výrazne nalíčené . Čierna, sivá alebo modrá ceruzka na oči sa nahrubo nanesie na horné viečko a rozmaže sa, pokojne môžete skombinovať aj všetky tri odtiene. Štipka lesku na oči (môže to byť aj lesk na pery) zabezpečí vynikajúci vinylový efekt. Na mihalnice naneste niekoľko vrstiev čiernej maskary.

Vlasy: Hladké, ale nie veľmi upravené, taká je devíza grunge. V prípade potreby si vlasy vyžehlite žehličkou. Malé množstvo vlasového oleja dodá prameňom vlasov rockový efekt.

»O čo výraznejší je očný make-up, o to harmonickejšie všetko pôsobí, ak sa vzdáte výrazného make-upu na tvári a pleť zostane prirodzená.« Sabine Reiter, Make-up artistka

Hippie štýl

 

Vzdušné šaty, coolové etno potlače a decentný make-up: Módny štýl hippie patrí aj v roku 2019 k obľúbeným festivalovým trendom. A čo je na ňom nové? Z prírody pochádzajú nielen farby, ale aj líčidlá.

A takto sa vám to podarí:

Mejkap: Motto znie: pekná, akoby vás pobozkalo slnko. Najlepšie sa vám to podarí pomocou bronzového púdru, ktorý zvýrazní tie miesta, na ktoré dopadá slnko ako prvé. Lícne kosti, nos, dekolt. K tomu sa samozrejme hodí rúž v odtieni ružovej. Obočie sa upraví, môžete ho prípadne zdôrazniť púdrom alebo ceruzkou. Tip od vizážistky Sabine Reiter: „Pri tomto líčení sa vedome vyhýbame maskare. Pôsobí to mimoriadne sviežo a prirodzene.“

Vlasy: Kto má prirodzené kučery, môže ich trochu oživiť pomocou primeru a upraviť sprejom so slanou vodou. Hladké vlasy zapleťte vo vlhkom stave, po usušení na vzduchu vám tak zostanú pekné vlny.

Tip na doplnky: K hippie vzhľadu sa skvelo hodia čelenky a copy.

Hore
OKViac informácií