Active Beauty
Najlepšie tipy proti padnutým viečkam

Otvorený pohľad

Najlepšie tipy proti padnutým viečkam

Ovísajúce viečka, unavené oči? Ak už takmer (vôbec) nevidno pohyblivú časť očného viečka, hovoríme o padnutom viečku. Padnuté viečka sú často podmienené genetikou a stávajú sa výraznejšími po tridsaťpäťke, kvôli vekom spôsobenej strate kolagénu. Negatívne na nich pôsobí aj stres, nezdravý životný štýl a veľa slnka.

 

Napriek tomu nie sú padnuté viečka dôvodom na zúfalstvo. Pomocou niekoľkých jednoduchých trikov sa dá tejto chybičke krásy predísť, alebo ju aspoň zamaskovať.
 

3 triky, ako sa vyhnete padnutým viečkam

 

1. Prevencia je lepšia ako následná starostlivosť

Celkom úprimne: to, že môžeme vrásky alebo padajúce viečka odstrániť šmahom ruky krémom, jednoducho nie je pravda. Žiaľ. Prevencia ale pomáha, pretože rovnako ako pri vráskach môžu vyhladzujúce očné krémy prispieť k tomu, aby sa zachovala elasticita pleti. Ak teda na základe genetických predpokladov viete, že sa u vás môžu padajúce viečka vyskytnúť, mali by ste radšej hneď začať používať vhodný očný krém.

2. Triky na líčenie

Existuje niekoľko malých trikov, s ktorými môžete padajúce viečka jednoducho nalíčiť tak, že ich nebude vidno.

  • Zázraky robí správny tvar obočia: čím vyššia a zaoblenejšia je krivka, tým „otvorenejšie“ pôsobí oblasť okolo očí.
  • Korektor nepomáha iba pri kruhoch pod očami. Jeho nanesením na najvyšší bod krivky obočia a na vonkajší očný kútik oko opticky zväčšíte.
  • Ako podkladovú bázu a vo vnútornom očnom kútiku použite radšej svetlé alebo ligotavé očné tiene.
  • Nad ne potom zvoľte na záhyb viečka tmavší odtieň. Ten oko zväčší a prehĺbi.
  • Pri nanášaní linky na oči zachovajte tenkú líniu viečka a koniec trochu pretiahnite dohora, aby sa oko opticky predĺžilo.
  • O pekný pohľad sa postarajú aj výdatne namaľované mihalnice. Aby sa farba z mihalníc po krátkom čase nenalepila na ovisnuté viečka, použite radšej vodoodolnú maskaru.
 

3. Masáže

Masáže tváre, predovšetkým lymfodrenáž, môžu zmierniť opuchy, keďže odvádzajú nahromadenú tekutinu z tkaniva. Mnohí ľudia nedajú dopustiť na masážne valčeky do domácnosti. Ak chcete ušetriť ešte viac času, môžete dospieť k rozdielu aj správnym nanášaním očného krému: krém nanášajte ukazovákmi od koreňa nosa k obočiu. Potom ho zapracujte klopaním a ľahkým tlakom.

Tip na záver: vďaka trieslovinám zmierňuje opuchy aj čierny čaj. Textilné tampóny alebo malý uterák namočte do vychladeného čaju a na 10 minút ich položte na viečka.