Menu

Najlepšie účesy pre riedke vlasy

Viac objemu pre riedke vlasy je len otázka účesu.

Home » Krása » Najlepšie účesy pre riedke vlasy - 03.2019

1. Dlhší bob

Dlhší bob je trendy účes roku 2019 a navyše optimálny pre jemné vlasy. Vyfénovaný do hladka pomocou guľatej kefy, zľahka zvlnený alebo s výraznejšími kučerami. Strih sa dá prekrásne obmieňať a ľahko upravovať.

2. Účesy s ofinou

Vďaka kompaktne zostrihanej ofine bude bob vyzerať super trendy a k jemným vlasom sa hodí lepšie ako divokejšie, rozstrapatené varianty. Vytvarovať sa dá najlepšie pomocou mlieka do vlasov v spreji a fénu na vlasy.

Schöne junge Frau mit braunen Locken3. Poddajné kučery

Kučery zostrihané do postupna sú skvelým spôsobom ako z účesu vyťažiť maximálnu plnosť. Milý vedľajší efekt: Tento look pôsobí nádherne romanticky a veľmi žensky.

4. Drdol

Účesy formované zastrkovaním vlasov do drdolu vyzerajú lichotivo aj pri vlasoch s menším objemom. So sprejom na odrasty a hrebeňom na tupírovanie vyčarujete objem presne tam, kde ho potrebujete.
Tip: Drdol vytvorte v zadnej časti hlavy a pár tenších pramienkov vytiahnite vpredu smerom do tváre.

5. Dlhý bob s cestičkou na boku

Cestička začesaná na bok hlavy dokáže pri jemných vlasoch spraviť veľa, pretože asymetrickosť vyvoláva dojem plnosti a objemu. Tento efekt môžete zosilniť aj tak, že si celé vlasy vyčešete na jednu stranu. Tie odvážnejšie môžu skúsiť jeden bok hlavy vystrihať úplne na krátko, či dokonca vyholiť.

6. Plážové vlny

Jemné vlny dodajú vlasom objem a hybnosť a ak máte jemné vlasy, styling potrvá iba pár minút. Vlasy jednoducho rozdeľte na niekoľko prameňov rôznej hrúbky a oviňte okolo kulmy. Nezabudnite na ochranu pred teplom!

7. Pixie strih

Elegantný a uhladený alebo ležérne rozstrapatený –  pixie strih patrí k absolútnym obľúbencom v roku 2019. Pri tomto strihu nie je vôbec vidno, či sú vlasy riedke alebo husté. S jemnými vlasmi vytvoríte tento styling dokonca ešte jednoduchšie.

8. Francúzsky strih

Ležérne a nekomplikovane pôsobí francúzsky girl look, ktorý rovnako dobre vyzerá aj pri dlhších vlasoch. Jeho znakmi sú najmä strih do postupky, dlhá ofina a dojem neupravenosti. Vďaka stylingovej paste alebo spreju so slanou vodou budú vlasy menej kĺzavé. Ľahké vlny vyčarujú extra objem.

9. Krátky bob s kučerami

Vynikajúci účes na objem: krátky strih do postupky s kučerami. Cestička začesaná na bok dodá vlasom ešte viac objemu. Ak potrebujete objem vlasov zväčšiť okamžite, cestičku začešte na opačnú stranu ako zvyčajne.

10. Klasický bob

Na klasické varianty sa najlepšie hodia jemné vlasy. Čím je strih kratší, tým viac plnosti prinesie. S trochou suchého šampónu pri korienkoch bude účes držať ešte lepšie. Suchý šampón dostať v príslušnej pigmentácii pre rôzne farby vlasov.

11. Postupný strih

Ak ste majiteľkou riedkych, jemných vlasov siahajúcich až po ramená, je nevyhnutný strih do postupna. Vďaka rôznym dĺžkam budú vlasy ľahké a vzdušné a budú vyzerať plnšie. Pozor, aby postupný zostrih nemal príliš veľké rozdiely dĺžok, inak bude pôsobiť opačným efektom – riedko.

12. Cop

Celkom jednoduchý trik ako opticky zväčšiť klasický cop: Zapleťte do seba dva copy tak, že vrchný cop zakryje spodný. Tak vykúzlite viac objemu a zároveň i viac dĺžky.

Portrait of a beautiful young woman at the beach
Hore
OKViac informácií