Active Beauty
Najlepšie wellness hotely v susedných krajinách

Oddýchnite si!

Najlepšie wellness hotely v susedných krajinách

Hľadáte miesto na oddych a načerpanie nových síl? Slovensko je obklopené termálnymi kúpaliskami, kúpeľmi a wellness palácmi. Nielen naša krajina sa pýši týmito relaxačnými pútnickými miestami, ale aj naši susedia sa majú čím pochváliť.

Maďarsko

 

Maďarsko je známe množstvom termálnych prameňov, dokonca ich vraj má byť viac než tisíc. Obzvlášť západ krajiny, Panónia, má wellness tradíciu, ktorá sa vyvíjala celé storočia. Táto časť Maďarska je známa aj ako „silodarný región“. Na „Maďarskej kúpeľnej ceste“ sa nachádzajú termálne miesta ako kúpele Bük, Sárvár či Hévíz.

Info: hellohungary.com

Termálne kúpele Sárvár

Z prameňa vyviera voda s teplotou 43 stupňov Celzia, v inom prameni má voda dokonca 83 stupňov. V roku 2010 boli termálne kúpele Sárvár kompletne zmodernizované a prestavané na wellness centrum. Tunajší Spirit hotel bol v roku 2019 asociáciou European Spas Association (ESPA) vyznamenaný ako „inovatívny spa hotel v Európe“. Oddychuje sa tam v 22 bazénoch (foto), v jednom originálnom tureckom hammame a v deviatich saunách. Medicínske spa centrum ponúka viac než 100 terapií z celého sveta.

Poloha: na severozápade Maďarska, približne 140 km od Bratislavy.

Info: sarvarfurdo.hu, spirithotel.hu

Ešte viac wellness

V dedinke Körmend od roku 2016 pozýva na relax vskutku moderné wellness centrum Mjus World sídliace v bývalej obuvníckej fabrike.

Poloha: 20 km od rakúsko-maďarskej hranice a 195 km od Bratislavy.

Info: mjusworld.com

Výnimočnosť termálnych kúpeľov Lenti je Energetický park sv. Juraja:

Leží na rozhraní energetických línií, ktorým sa prisudzuje harmonizujúce pôsobenie.

Poloha: blízko slovinsko-maďarskej hranice, po diaľnici smerom na Győr sa dá cesta z Bratislavy zvládnuť pod 3 hodiny.

Info: balancehotel.hu

Slovinsko

 

Slovinsko ohromuje bohatou wellness ponukou, ktorá zahŕňa dovedna 15 prírodných liečivých kúpeľov. Či už v Panónskej nížine, krasovej oblasti v Alpách alebo pri Stredozemnom mori: všade sú termálne a minerálne pramene. V kúpeľoch Rogaška Slatina vyviera dokonca minerálna voda s najvyšším obsahom magnézia na svete. Väčšina termálnych kúpeľov sa nachádza na severovýchode krajiny, neďaleko Mariboru a blízko Rakúska.

Info: rogaska-medical.com, slovenia.info, slovenia-terme.si

Termálne kúpele Olimia

Moderné, pokojné kúpele Olimia s wellness centrom Orhidelia v Podčetrteku boli už desiatykrát za sebou zvolené za najlepšie slovinské termálne kúpele. Olimia sú aj prvou slovinskou destináciou v celkovej starostlivosti o samého seba. Majú nespočetné programy na to, aby klienti našli telesnú i emocionálnu rovnováhu. Kto chce, môže prenocovať v luxusnom a najmä netradičnom rezorte Glamping Olimia Adria Village, kde sa môže ubytovať v príbytkoch podobných stanom.

Poloha: na slovinsko-chorvátskych hraniciach, približne 380 km od Bratislavy.

Infos: terme-olimia.com

Ešte viac wellness

Slovinsko nie je len krajinou termálnych kúpeľov, ale aj krajinou medu. V termálnych kúpeľoch Laško sú navzájom prepojené obe tradície. Liečivé účinky medu sa využívajú napríklad na medové masáže či medové kúpele.

Poloha: približne 4 hodiny cesty z Bratislavy.

Info: thermana.si

V termálnom rezorte Rimske Terme (Rímske kúpele)  je ušľachtilo a čisto. Tieto kúpele sú koncipované podľa vzoru rímskych kúpeľov a naplnené liečivou termálnou vodou.

Poloha: niečo vyše hodiny cesty po diaľnici od Mariboru, približne 400 km od Bratislavy.

Info: rimske-terme.si

Česko

 

Prepychové kúpeľné domy z minulých dôb a romantické zámky: Česko má kúpeľnú tradíciu trvajúcu stovky rokov. Legendárne sú predovšetkým historické kúpeľné mestečká v „kúpeľnom trojuholníku“ Karlovy Vary, Mariánske Lázně a Františkovy Lázně.

Infos: czechtourism.com

Wellness rezort Svatá Kateřina

Wellness rezort Svatá Kateřina, ktorý sa špecializuje na pilates, jogu, pohyb, zdravú výživu a ajurvédu, je vsadený do idylického lesného prostredia bez áut v regióne Vysočina (Českomoravská vrchovina). Vo wellness časti a v izbách tečie voda bohatá na minerály z prameňa Sv. Kateřiny. Návštevníci sa môžu odreagovať i kúpaním v prírodnom rybníku či v lese na mieste, kde sa naberá sila (foto).

Poloha: približne 130 km od Brna smerom na juhozápad.

Info: katerinaresort.cz

Ešte viac wellness

V kúpeľnom mestečku Luhačovice priťahujú priaznivcov wellness predovšetkým štvorhviezdičkové hotely ako Alexandria či chránená pamiatka hotel Jurkovič. Zvláštnosťou je posledná „zlatá“ vaňa, ktorých tam začiatkom 20. storočia bolo ešte 80: vo vaniach vyrobených zo zliatiny medi sa kedysi pripravovali minerálne kúpele.

Poloha: necelých 50 km od hraníc Slovenska, cesta z Trenčína trvá približne hodinu.

Info: lazneluhacovice.cz

Pre krajinu preslávenú pivom, ako je Česko, sú typické pivné kúpele v drevených kadiach. Posilňujú obranyschopnosť a uvoľňujú svaly. Tradičné regióny s touto ponukou sú Plzeň, tam predovšetkým štvorhviezdičkový hotel Purkmister, a Karlovy Vary. O niečo južnejšie ležia malé pivné kúpele v hoteli Svachovka s maličkým pivovarom pri Českom Krumlove.

Info: de.svachovka.cz