Active Beauty
Nechtový dizajn ako od profesionála

NEPREHLIADNUTEĽNÁ KRÁSA

Nechtový dizajn ako od profesionála

Nie je to žiadne veľké umenie, urobiť z našich nechtov umelecké diela. Pomocou týchto jednoduchých tipov a s trochou jemnocitu sa nám kreatívny nechtový dizajn ako od profesionála podarí aj doma. Svoju osobnosť môžeme vyjadriť mnohými spôsobmi: prostredníctvom individuálneho štýlu, žiarivého mejkapu alebo výrazného nechtového dizajnu. Pretože pop-art nechty, trblietky alebo grafické tvary zlepšia náladu a svedčia o sebavedomí. Trochu decentnejšie a jednoduchšie sú bodkované farebné prelivy, ktoré pripomínajú maliarske západy slnka od Claude Moneta. Či už výrazne alebo romanticky: s našimi profesionálnymi tipmi od nechtového štylistu Christopha Kollera sa vám podarí vyčarovať umelecké diela na nechtoch aj doma.

Tip od profesionála: vedeli ste? Pokožka je mastnejšia ako nechty. Takže pokiaľ kúsok z nej namaľujete, trpí tým pevnosť laku na nechty a rýchlejšie sa odlúpne.

Nechtový dizajn: 4 nápady, ktoré môžete napodobniť

Pestré pop-art nechty

V škole možno nebola geometria vašim obľúbeným predmetom, zato teraz je o to zábavnejšie namaľovať na nechty pre jednoduchý nechtový dizajn pestré tvary a linky.

Ako na to: podklad tvorí vrstva bieleho laku na nechty, ktorý by mal byť dobre vyschnutý. Potom príde farba. Na začiatok postačia tri hranaté tvary na necht, napr. v červenej, modrej a žltej farbe, ktoré sa následne ohraničia čiernou linkou. Pokročilí začnú s rasterom a až potom farebne vyplnia jednotlivé plochy. Nakoniec, a aby sme sa z nechtového dizajnu dlho tešili, naneste vrstvu krycieho laku.

Farebné prechody: západ slnka, ktorý si môžete zobrať so sebou

Žiada sa vám farebná harmónia à la Monet? Nechtový dizajnér Christopher Koller pritom nalakuje dve tretiny plochy nechta tmavou vínovou červenou a zvyšok žltooranžovou.

Ako na to: aby sa zakryl prechod medzi farbami, naneste jemných štetcom veľmi malé farebné bodky v rôznych odtieňoch žltej, oranžovej a červenej. Na záver zafixujte priesvitným lakom na nechty.

Tip: pokiaľ nanesiete krycí lak ešte predtým, ako farba úplne uschne, získate dodatočne aj zahmlený efekt.

Jemné linky, ktoré priťahujú pozornosť

Smajlíkovia, bozkávajúce pery, žmurkajúce oči alebo hneď celá tvár? Štylizované obrysy tváre ako nechtový dizajn nie sú tak úplne jednoduché, ale námaha sa v každom prípade oplatí.

Ako na to: najskôr si pomocou laku telovej farby vytvoríme rovnomerný podklad. Ako náhle táto prvá vrstva vyschne, pustia sa profesionáli ako Christopher Koller do práce s jemným štetcom, čiernym lakom na nechty a kreatívnou predlohou v hlave. Ak nemáte cit na kreslenie, môžete pracovať s vhodnými nálepkami na nechty alebo ceruzkou na nechtový dizajn. Napokon sa uschnutý dizajn opäť zafixuje krycím lakom.

Žiarivé bodky a umelecký lesk

Hovorí sa, že s trochou lesku sa podarí všetko. V každom prípade to platí pre pôsobivý, ale jednoduchý nechtový dizajn.

Ako na to: najskôr naneste lak na nechty vo farbe šampanského. Ešte predtým ako prvý krok vyschne, voľne naneste na prednú tretinu nechtov lesklý prášok. Ak chcete, môžete nalakovanú špičku nechta dodatočne zvýrazniť štrasovými kamienkami. Tip od profesionála: pri veľmi dlhých nechtoch odporúča nechtový štylista Koller, aby ste na prednú tretinu nalepili tenký pásik a vynechali ho. To vytvorí optickú oddeľovaciu linku medzi trblietajúcim sa lakom a špičkou so štrasom a zosilní efekt umeleckého lesku.

Tip: chceli by ste sa radšej nechať rozmaznávať, ako sami niečo majstrovať? V kozmetických štúdiach sa o manikúru, lak a nechtový dizajn postarajú odborníci.