Menu

Nedokonale dokonalé

Nový štýl líčenia nielenže vyzerá pohodlne, ale okrem toho vám ušetrí čas v kúpeľni.

Home » Krása » Mejkap » Nedokonale dokonalé - 11.2019

Všetky ženy, ktoré si ráno radšej desať minút dlhšie pospia, než by pochybovali o precíznom ťahu na viečku, si môžu vydýchnuť. „Nedokonalo dokonalé“ je motto nastávajúcej sezóny – a chyby v mejkape sú počas nej nielenže dovolené, ale sú priam želané.

Očné linky smú byť rozmazané, očný tieň môžete uvoľnene nanášať prstom a nechty sa stanú abstraktným umeleckým dielom. Na to, aby looky vyzerali pohodlne, a nie nepestovane, je predpokladom ošetrovaný základ. No nerobte si starosti, s troškou prípravných prác budete môcť ráno i tak ešte raz posunúť budík.

Ráno po

Ak sa večer dobre neodlíčite, pravdepodobne budú na vás v nasledujúce ráno v zrkadle pozerať rozmazané oči pandy. Nemusí to byť až také extrémne, no tento look pokojne môže vyzerať ako keby ste mali za sebou trochu dlhšiu noc. V prípade, že sa vám vytvorili kruhy pod očami, určite ich prekryte rozjasňovačom alebo vopred ošetrite chladiacimi očnými tampónmi.

Inšpirujte sa rockovým výzorom grunge z 90. rokov a naneste očnú linku na alebo pod linku oka a zľahka ju rozotrite úzkym štetcom alebo prstami – presné nanášanie nateraz patrí minulosti. Počas dňa sa look kombinuje rúžom na pery v odtieni nude, na večer môžete použiť červené odtiene.

 

 

 

Precíznosť má prestávku

V minulosti bola precízna práca dôležitá práve pri použití výrazných farieb. Teraz môžete pokojne trošku prestreliť. Aby farebné odtiene pôsobili dobre a aj zostali tam, kde patria, je dôležité naniesť základ pod očný tieň.

Potom naklepte farbu prstom na pohyblivé viečko alebo ju naneste štetcom – zakončenia by mali pôsobiť „rozstrapkane“. Obzvlášť dobre sa to celé vydarí s krémovými očnými tieňmi. Dokonca aj výrazné či trblietavé odtiene tak budú pôsobiť nedbalo a použiteľne na všedný deň.

 

 

 

 

Čerstvo pobozkané

Rúž na pery, s ktorým pery vyzerajú ako „rozmazané“ alebo „práve pobozkané“ je opäť ohlásený aj pre nastávajúcu sezónu. Linky a štetce na pery tak môžu zostať v kozmetickej taštičke. Rúžom sa zamerajte na stred pier, tam ho ľahkými dotykmi opatrne naneste. Potom ho zľahka rozotrite prstami smerom von.

Keďže tento efekt priťahuje pohľady, mali by ste ich v predvečer zmäkčiť pílingom a následne pomádou na pery. Mimoriadne cool pôsobí tento look s krikľavým matným rúžom. Ak však chcete radšej niečo svieže, naneste do stredu pier aj trochu lesku na pery.

 

 

 

 

Fľaky miesto presných ťahov

Nechtové umenie často plodí ozajstné umelecké diela. Tieto naše spadajú do kategórie abstraktné. Všetky dámy, ktoré doteraz nemali pri lakovaní istú ruku, si tento trend obľúbia. Možnostiam sa medze nekladú. Či bodky, čiarky alebo farebné škvrny – dovolené je všetko, čo sa páči.

Aby však výsledok nevyzeral ako experiment na detskej párty, mali by ste nechty ošetriť a vopred vytvarovať pilníkom. Nechty pôsobia mimoriadne pekne, keď sú farby zladené, napríklad v rôznych pastelových odtieňoch. Viacero bodiek či čiarok na nechte čiernej, bielej alebo striebornej farby vytvorí spojenie medzi farebnými škvrnami a zabezpečí tak harmonický celkový obraz.

Dokonca aj keď použijete viac farieb, vďaka vedomému šlendriánstvu ušetríte čas v porovnaní s klasickou manikúrou. A čo je najlepšie? Keď sa lak trochu olúpe, stane sa to skrátka súčasťou looku.

Hore
OKViac informácií