Menu

Nové suroviny pre vedomé jedenie

Bio a novinky na tanieri.

Home » Pôžitok » Jedlo a recepty » Nové suroviny pre vedomé jedenie - 01.2018

V kuchyni znie dobré predsavzatie pre nový rok: jesť uvedomelejšie, skúsiť viac nového a byť otvorená experimentom! Len pri pôžitku sa nerobili, ani nebudú robiť, žiadne kompromisy.

Trvalo udržateľne. „Meet Food“ je jedným z nových trendov. Pri ňom sa človek presne informuje o tom, čo konzumuje. Radšej čestné, biologické produkty, ako napríklad šťavu z čiernych ríbezlí v ekologickej sklenej fľaši.

Pôžitkársky. Obedovať hodiny s rodinou a priateľmi, mať pritom dostatok času na rozhovory a príjemné zážitky. Na maškrtenie počas dňa je tu tahin sezamová pasta, ktorá je 100 percentne z pražených sezamových semienok a hodí sa ako dip k pita chlebu či na celozrnné pečivo.

Vegetariánsky. Zelenina je naďalej star, jedno, či na obed alebo olovrant. Dajte si na žemľu tie najrôznejšie vegetariánske nátierky v bio kvalite. Tip: Určite vyskúšajte zeleninovú nátierku červená cvikla & chren, chutí lahodne korenisto!

Otvorená svetu. Nový rok je ideálny na vyskúšanie nových vecí, napríklad levantskej kuchyne. Suchú zmes na falafel môžete výborne kombinovať s baklažánovým dipom.

Pôžitkársky. V budúcnosti sa možno ľudia zrieknu laktózy, gluténu, mäsa alebo cukru, no nie pôžitku. Preto aj dmBio vsadila na dynamické a praktické produkty, ktoré zvládajú tento vývoj, ako napríklad ryžový chia nápoj s omega 3 nasýtenými kyselinami.

Alternatívne. Cuketové špagety boli hitom minulého leta. Teraz sa servírujú vegánske fusilli, ktoré obsahujú iba červenú šošovicu. Sú bezgluténové a zaujímavou chuťovou zmenou.

Moderne. Konope konečne dorazilo do stravy. Je bohaté na vlákninu a proteíny a chutí jemne orieškovo. S novými trendy produktmi môžete konopnú múku a konopné semienka dokonca variť či piecť.

Experimentujúco. Červená šošovica v kombinácii s marhuľou a kokosom. Tieto voňavé kombinácie aktivujú chuťový zmysel. A keďže nie vždy máme čas stáť pri sporáku a odvážiť sa na nové jedlá, túto vegánsku polievku pripravíme rýchlosťou blesku.

Tipy:

dmBio je …

  • … výborné. Už od začiatku vsadilo dmBio na trvalú udržateľnosť a zdravý životný štýl.
  • … ekologicky hodnotné. dmBio sa sústredí na čestné stravovanie. Preto sú produkty vždy v tej najlepšej bio kvalite.
  • … vždy k dispozícii.

Stravovacia pyramída:

 

Hore
OKViac informácií