Menu

Nový cool trend: líčime rozmazané oči

Máme návod na líčenie rozmazaných očí, cool variant dymového líčenia.

Home » Krása » Nový cool trend: líčime rozmazané oči - 12.2020

Cool dievčatá pozor: rozmazané oči pôsobia ešte uvoľnenejšie. To, čo ich odlišuje od klasického variantu a ako nalíčime veľmi výrazný heroine chic? Prečítajte si tu! Predtým ste snívali o tom, že budete hrať v rockovej kapele a ešte aj dnes sa vám páči uvoľnený grunge-look? Potom si tento moderný variant dymových očí zamilujete. Pretože rozmazané oči zvýraznia oči a dodajú im veľmi výrazný pohľad deväťdesiatych rokov á la Kate Moss. Podľa intenzity farby a techniky môžete pritom sama rozhodnúť, nakoľko „rozmazané“ oči chcete – teda aký drsný alebo decentný bude rozmazaný efekt. Tým sa tento look hodí aj pre fanúšikov kúzelneho glamore očného make-upu. Reagujú vaše oči niekedy na make-up podráždene? Tieto tipy pomôžu pri uplakaných očiach.

Čo presne odlišuje techniku očných tieňov od dymového líčenia? Môžu byť o niečo divokejšie. Rozmazané oči sa líčia výlučne čiernymi a tmavo sivými odtieňmi, pri nanášaní očných tieňov sa nedbá na až také perfektné nanesenie. A ak nemáte čas, postačí jediný skrášľovací nástroj. A predtým ako začneme: nezabudnite si odlíčiť oči!

Od dymových k rozmazaným očiam: 4 kroky ku cool-girl looku

Zadať kontúru

Čiernou ceruzkou vytvorte na oku kontúru – pritom nešetrite ani vnútorné a vonkajšie očné kútiky. Pokojne kontúru naneste o niečo hrubšiu. Linka nemusí byť perfektná, pretože neskôr bude ešte rozmazaná. Očnou ceruzkou naneste aj vnútornú linku.

Tip: Ak by ste chceli nalíčiť tento look o niečo jemnejšie, môžete na vnútornú linku použiť sivú ceruzku na oči.

Vytvorenie dymového looku

Potom čiernu ceruzku – podľa želanej intenzity – potiahnite dohora až k základu mihalníc. Linku okolo oka (aj na spodnom okraji mihalníc) rozotierajte pomocou šikmého štetca na očnú linku smerom von dovtedy, kým už viac nevyzerá ako línia viečka. Pritom ale najmä v oblasti okraja mihalníc neodoberte príliš veľa farby, pretože rozmazané oči by mali byť čo možno najviac farebne intenzívne. Smerom von môže byť čierna farba jemne svetlejšia.

Priznať farbu

Ak ste fanúšikom kúzelne krásnych dymových očí, môžete siahnuť po čierno-sivej alebo purpurovej palete očných tieňov. Malé množstvo očných tieňov naneste jemne na viečko pomocou štetca na očnú linku. To dodá tomuto Edgy looku elegantný nádych.

Tip: Ak look aj tak vyzerá príliš drsne, môžete čistým štetcom odstrániť trochu farby z očných tieňov.

Posledné vyladenie

Aby ste look doladili, naneste na mihalnice čiernu maskaru. Plus: nezabudnite si vytvarovať obočie. Ostatný mejkap môže zostať decentný. Trochu rúžu alebo bronzeru dodá kontúru, pery sa zahalia do neutrálneho tónu alebo priesvitného lesku na pery.

Hore
OKViac informácií