Menu

Pripravte oblasť bikín na leto

Pozor, kĺže!

Home » Krása » Pripravte oblasť bikín na leto - 07.2018

Či už túžite po „pristávacej dráhe“, „brazílskej depilácii“ alebo „hollywoodskom strihu“, kedy na pokožke nezostane ani jediný chĺpok: Aj úprava intímnych partií podlieha módnym trendom. Možností medzi „bikini complete“, geometrickými tvarmi a prirodzenosťou bez úprav je množstvo. Keďže bikiny zóna bez úprav sa momentálne „nenosí“, mnohé z nás hľadajú ten najpohodlnejší spôsob ako sa neželaných chĺpkov zbaviť. Kritériami sú najmä bolestivosť a to, ako dlho výsledný efekt vydrží.

Metóda č. 1: Epilácia

bikinyAko to funguje:
Pri epilácii elektrickým epilátorom chĺpky zachytávajú rotujúce svorky a namiesto strihania ich vytrhávajú spolu s vlasovou folikulou uloženou pod povrchom pokožky. Miera bolestivosti záleží od vášho stupňa citlivosti a spravidla sa pohybuje na škále od „mierneho pichania“ až po „extrémne nepríjemné“. Ak trpíte už pri epilácii nôh, do epilácie intímnych zón sa radšej ani nepúšťajte. Veľkou výhodou tejto metódy je dlhotrvajúci pocit hladkej pokožky. Chĺpky dorastú približne po mesiaci.

Koľko to stojí:
25 až 150 eur v závislosti od prístroja

 

 

Tip na produkt:
Technická hračka. Epilátor Silk-épil 3 od Braun umožňuje jemné odstraňovanie chĺpkov najmä vo vani a sprche.

Metóda č. 2: Waxing

Ako to funguje:
Pri tejto metóde budete taktiež musieť zatnúť zuby. Chĺpky sa potrú teplým alebo studeným voskom, na dané miesto sa pritlačí prúžok vliselínu, ktorý sa následne silným šklbnutím strhne proti smeru rastu chĺpkov. „Na optimálny výsledok waxingu bikiny zóny by mali mať chĺpky dĺžku minimálne 5 mm,“ vysvetľuje Melanie Chalupsky z kozmetického salónu. Dobrá správa: Ženy, ktoré majú s touto metódou skúsenosti, hovoria, že s každým ďalším waxingom je procedúra menej bolestivá. Pocit hladkej pokožky vám vydrží približne štyri týždne.

Koľko to stojí:
5-10 eur pri domácom waxingu
12-60 eur v kozmetickom salóne

Tip na produkt:
Jedným razom. Studené voskové pásy na oblasť bikín od Balea rýchlo a účinne odstráni chĺpky v oblasti bikín.

7 tipov na odstraňovanie chĺpkov voskom pre začiatočníkov

1. Prvé voskovanie by ste mali rozhodne absolvovať v kozmetickom štúdiu pod odborným „dohľadom“. Získate tak skúsenosti a dojmy a budete vedieť zvážiť, či chcete niečo podobné absolvovať aj doma.
2. Prvý termín v kozmetickom štúdiu je ideálne si dohodnúť na predpoludnie. Vtedy väčšina ľudí menej pociťuje bolesť. S blížiacim sa večerom naša citlivosť rastie.
3. Snažte sa, aby bol deň prvého voskovanie pokojný a bez stresu. Keď sme uvoľnení, znášame bolesť lepšie.
4. Aj pred a počas menštruácie je väčšina žien citlivejšia na bolesť. Preto sa snažte vyhnúť waxingu v tomto období.
5. Na začiatok by ste si nemali stanovovať príliš odvážne ciele. Skúste začať nohami a/alebo podpazuším a postupovať kúsok po kúsku.
6. Po waxingu sa snažte vyhnúť intenzívnemu poteniu, t. j. športu alebo saune. Nevhodné je aj solárium a opaľovanie. Okrem toho odporúčame siahnuť po voľnom oblečení. Po waxingu intímnych partií je vhodné obliecť si spodnú bielizeň z čistej bavlny, ktorá sa nezarezáva.
7. Po procedúre vám uľavia ľadové zábaly a chladivé, resp. ošetrujúce krémy, ktoré podporia prirodzenú regeneráciu pokožky.

Metóda č. 3: Prípravky na holenie

 

Ako to funguje:
Prípravky na holenie, či už vo forme peny, krému alebo tyčinky, odstraňujú chĺpky tak, že narúšajú ich štruktúru. Je to rýchla a bezbolestná procedúra, ktorú kedykoľvek zvládnete v pohodlí domova. V závislosti od intenzity ochlpenia výsledok vydrží maximálne desať dní. Jediným rizikom sú chemické zložky prípravkov, ktoré môžu spôsobovať alergické reakcie a nesmú v žiadnom prípade prísť do kontaktu so sliznicami.

Koľko to stojí:
1-10 eur v závislosti od výrobku a obsiahnutých látok

Tip na produkt:
Ovocie a kvety. Ovocno-kvetinová vôňa s grepom a s plumériou, ako aj bohaté zloženie poskytujú pokožke dobrý pocit a vaša pokožka bude hladká – gél na holenie Pink Grapefruit od Balea je to pravé!

Dôležité: Na overenie znášanlivosti najprv holiaci prípravok aplikujte na malý kúsok pokožky.

Metóda č. 4: Depilácia cukrovou pastou

Ako to funguje:
Takzvaný sugaring funguje podobne ako waxing. Je však menej bolestivý, pretože chĺpky sa trhajú v smere rastu. Táto metóda sľubuje hladkú pokožku na tri až šesť týždňov. Teplá cukrová pasta sa aplikuje proti smeru rastu chĺpkov a strháva v smere ich rastu. „Keďže pasta je zvyčajne vytvorená z čisto prírodných zložiek, nemusíte sa obávať podráždenia pokožky a začervenania,“ hovorí Melanie Chalupsky. „Pôsobí dokonca protizápalovo.“

 

Tip na produkt:
Prírodná. BioEpil depilačná cukrová pasta od PURITY VISION šetrne odstraňuje nežiadúce chĺpky na čisto prírodnej báze. Obsahuje ošetrujúce bylinné extrakty, ružovú vodu, známu svojimi upokojujúcimi účinkami a dezinfekčný čajovníkový olej.

Tip na čítanie: Tu sa dočítate o dokonalom obočí.

Metóda č. 5: Mokré holenie

Ako to funguje:
Mokré holenie je najbežnejším spôsobom depilácie, t.j. povrchového odstraňovania ochlpenia. Je rýchle, lacné, jednoduché a keď dodržíte zopár základných pravidiel, tak aj absolútne bezbolestné. Pri mokrom holení sa chĺpky odstraňujú čo najostrejšími čepeľami v smere rastu. Po jednom až troch dňoch však opäť dorastú a proces je potrebné zopakovať.

Koľko to stojí:
2-15 eur za čepieľkový holiaci strojček plus pena na holenie

Tip na produkt:
Štýlový.  Prakticý 5 čepieľkový strojček od značky Balea je vďaka kompaktnému tvaru ideálny na cesty. Vďaka ošetrujúcim žiletkám s aloe vera a vitamínom E umožňuje jemné odstránenie chĺpkov.

Ako na perfektné mokré holenie

 • Aby bol výsledok čo najprecíznejší, je vhodné sa pred holením osprchovať alebo okúpať. Vďaka tomu chĺpky zmäknú a budú poddajnejšie.
 • Najvhodnejšie je holenie večer, aby sa pokožka stihla zregenerovať.
 • Dlhé chĺpky pred holením zastrihnite, aby neupchali holiaci strojček.
 • Peeling medzi holeniami pomáha odstrániť chĺpky, ktoré ešte len začínajú vyrastať z vlasového folikulu. Predídete tak podráždeniu pokožky po holení.
 • Základom perfektného holenia je správne náradie. Nezaobídete sa bez gélu alebo peny na holenie a ostrej žiletky.
 • Tupé čepele sú nočnou morou pre našu pokožku a zárukou podráždenia alebo zarastania chĺpkov.
 • Mali by ste ich vymieňať každých šesť týždňov.
 • Pokožka pri holení musí byť vypnutá a chĺpky vždy hoľte v smere rastu. Tým zmiernite podráždenie pórov a zabránite vzniku zápalu.
 • Po holení intímnych partií doprajte pokožke výživnú starostlivosť. Ideálne sú krémy alebo emulzie s aloe vera.
 • Vyhnite sa prípravkom s dráždivými zložkami, napríklad s obsahom alkoholu.
 • Prípadné podráždenie intímnych partií ošetrite detským púdrom, ktorý pôsobí protizápalovo.
 • Po holení by ste sa mali vyhnúť saune alebo tréningu. Pot je nositeľom baktérií, ktoré na čerstvo oholenej pokožke intímnej oblasti nemajú čo hľadať.

Výber metódy podľa typu pokožky

Tu nájdete prehľad rozličných metód a ich vhodnosť pre rôzny typy pokožky.

Hore
OKViac informácií