Menu

Ochrana pred slnkom nielen pomocou krému

Nová generácia starostlivosti o pleť pri opaľovaní neberie ochranu na ľahkú váhu.

Home » Krása » Ochrana pred slnkom nielen pomocou krému - 04.2019

Lepkavé textúry, biele okraje a čakanie, ktoré trvá dlhé minúty, dnes už skutočne nikto nepotrebuje. Zato dobrú ochranu pred slnečným žiarením áno. Aby sa z nej nestala nepohodlná povinnosť, ale príjemný letný rituál, vymysleli výrobcovia toto: slnečné spreje, ktoré chladia už pri nanášaní a rozširujú úžasnú sviežosť, pleťové krémy, ktoré popri rozsiahlej ochrane zabezpečia aj rovnomernú, žiarivú pleť. A ľahké zloženia, ktoré vsiaknu tak rýchlo, že dokonca ani tomu najnetrpezlivejšiemu malému dieťaťu nezostane čas na protest.

Viac krému na opaľovanie ochráni lepšie

Pri toľkej ľahkosti smiete aj trošku pritvrdiť. Ako ukázala štúdia univerzity King’s College London minulé leto, robí tak totiž veľmi málo ľudí. Presne 40 percent očakávanej ochrany dosiahli osoby zapojené do pokusu s priemerne natretými krémami a emulziami. Pre úplnú ochranu by to chcelo množstvo dva miligramy na centimeter štvorcový pokožky, čo zodpovedá približne jednej čajovej lyžičke krému na opaľovanie na tvár a trom polievkovým lyžiciam na celé telo. Ak nanášate menej ako sa odporúča, zníži sa aj ochrana. Kto chce napríklad ochranu svojej pokožky zvýšiť o dvadsaťnásobok, ten by mal pri použití produktu s OF 20 aj nanášať príslušne hrubú vrstvu, alebo pre istotu rovno siahnuť po vyššom ochrannom faktore.

 

Krém na opaľovanie chráni aj počas všedných dní

Pre všetky tie jarné a letné dni, ktoré nestrávite pri jazere, na pláži či vonku v prírode, sa núkajú produkty starostlivosti o pleť s integrovanou UV ochranou. Či už pleťový krém alebo mejkap, medzičasom už má veľa produktov OF 15 alebo vyšší. Na bežný deň je to praktické, môžete si tak spontánne vychutnať krátke slnenie. Pri dlhších pobytoch v prírode by ste však mali dbať na dve veci: 1. aj z pleťových krémov alebo mejkapu musíte použiť primerané množstvo (alebo vyšší OF), aby bolo zabezpečené požadované trvanie ochrany; 2. aj v tomto prípade by ste mali z času na čas doplniť vrstvu.

Nezabudnite na starostlivosť po slnení aj na noc

To, čo pleti prospieva cez deň a chráni ju pred nebezpečnými škodami následkom slnečného žiarenia, ale nie vhodné na noc. Nielen klasické produkty starostlivosti pri opaľovaní, ale aj pleťové krémy s ochranným faktorom, by ste mali pred spaním radšej odstrániť. Pretože aj keď sú všetky bežné zložky filtra viacnásobne skúšané a neškodné, pri dlhodobom používaní môžu predsa len dráždiť pokožku. Preto by ste mali na noc prejsť na nočné krémy alebo produkty po slnení, ktoré podporujú regeneráciu.

Hore
OKViac informácií