Active Beauty
Očné linky: 4 vzhľady, ktoré môžete ľahko napodobniť

Očné linky: 4 vzhľady, ktoré môžete ľahko napodobniť

Pohľad a la Audrey Hepburn? Aké nudné! Túto jeseň interpretujeme vzhľady mejkapu s očnými linkami od dm celkom nanovo. Od odvážnych po decentné: 4 statement – vzhľady pre každú príležitosť, ktoré môžete napodobniť.

Aj keď stále považujeme klasický očný mejkap s čiernou linkou popri mihalniciach za pekný: túto sezónu interpretujeme nový vzhľad. Aby ste dosiahli výrazný pohľad, nanesieme očnú linku od dm v rôznych variantoch a s očnými tieňmi. Pretože experimentovanie je zábavné a ukáže nám, ako naše oči zvýrazníme bez toho, aby sme nepôsobili príliš namaľované.

Dvojfarebne s highlightom

To, že očná linka od dm dokáže viac ako klasický vzhľad Audrey Hepburn, dokazuje tento očný mejkap: tu sa kombinujú farebné odtiene a popri očnej linke sa nanesú aj očné tiene.

Ako na to: Ružový očný mejkap: 1. Ťahom štetca potiahnite ružový odtieň na spodnom okraji viečka až po viečko. Nezačnite priamo od očného kútika, ale trochu smerom von. 2. Zvyšok linky na viečku dokončite inou farbou, napr. ružovočervenou a vyplňte ňou celé horné viečko.

Tip: ako alternatíva k ceruzke sa tu dá použiť aj krémová očná linka, to značne rozšíri farebnú škálu.

Čierno-zlatá linka: 1. Čiernou tekutou očnou linkou potiahnite linku od vnútorného až po vonkajší očný kútik a ešte kúsoček nad to. V strede vynechajte malú časť kože. 2. Kúsok nad tým potiahnite kolísavú linku a postupujte rovnako. 3. Plochu, ktorá vznikla, vyfarbite čiernou očnou linkou. 4. Na voľné miesto naneste zlatou očnou linkou bod. 5. V strede spodného okraja oka naneste taktiež zlatý akcent.

Minimalistická jemná linka

Pomocou tekutej očnej linky – a pokojnej ruky – sa dajú namaľovať jasné, jemné linky. Podľa požadovanej hrúbky linky sa linka namaľuje pomocou štetca alebo špičky z peny, takzvanej ceruzky na oči od dm.

Ako na to: 1. Namiesto toho, aby ste potiahli linku nad hornými mihalnicami, namaľujte tekutou očnou linkou tenký pásik v strede horného očného viečka. Pritom sledujte tvar očí. 2. Pri nanášaní po niekoľkých milimetroch prestaňte a opäť vezmite trochu novej farby.

Tip: ak sa pomýlite, tak sa ešte nevysušená očná linka dá napraviť a odstrániť pomocou vlhkej vatovej tyčinky.

Trblietavé mačacie oči

Trblietajúce sa farebné mačacie oči sú vítanou zmenou voči klasickým čiernym očným linkám a dodajú výzoru veselú ľahkosť. Tip: pri výrazných očných vzhľadoch použite radšej priesvitný lesk na pery.

Ako na to: 1. Od očného kútika pozdĺž horných mihalníc a na konci viečka namaľujte linku a potiahnite ju ponad vonkajší očný kútik. 2. Špičku nechajte vyústiť a vytvarujte do tvaru mačacieho oka. 3. Celé viečko vymaľujte očnou linkou. 4. Vo vnútornom očnom kútiku dodajte pomocou očnej linky akcent smerom dovnútra a nadol.

Geometrické akcenty

Geometrické linky okolo oka sú jednoduché, ale výrazné a pekné. Popri obyčajnej čiernej môžete vytvoriť akcenty aj farebnými očnými linkami od dm.

Ako na to: 1. Na hornom okraji oka začnite pomocou čiernej ceruzky linku a túto cca 2 cm potiahnite ľahko smerom nahor nad oko. 2. Odtiaľ nakreslite priamu linku 1 až 2 cm do očného viečka tak, aby vznikol špicatý trojuholník.