Active Beauty
Nový štýl očného make-upu

Líčenie očí

Nový štýl očného make-upu

Nové formy, nové farby. Urobíme hrubú čiaru za minulosťou.

Nová linka. Očná linka razí v tejto sezóne nové cesty. Ide pritom smerom dolu aj nahor. Raz sa ťahá ponad očný oblúk, inokedy popod alebo oboje naraz: na vrchnom aj spodnom viečku. Decentná očná linka, to bolo včera. Toto leto sa všetko vo veciach očného mejkapu točí okolo témy eyeliner. Všetko je dovolené, od grafických línií a foriem až po očné linky v XXL formátoch alebo dvojitých radoch, ktoré sa nosia na hornom alebo spodnom viečku. Všetko, čo je extravagantné a kreatívne. A predovšetkým farebné. Používa sa všetko, čo farebná paleta dá. Popri už známej modrej existuje veľa nových očných liniek a kajalových ceruziek v tyrkysovej, rôznych odtieňoch zelenej, fi alovej alebo aj bielej. O niečo plynulejšie dokážeme pracovať s novými gélovými a tekutými očnými linkami. Zozbierali sme pre vás užitočných pomocníkov.

Očná linka a očný oblúk

Pri tomto looku neprechádzame linkou, ako je zvykom, priamo nad mihalnicami, ale stredom alebo dokonca nad očným oblúkom.

Presne. Linka, ktorá sa nemrví a rýchlo nezaschne a istá ruka – potom nie je líčenie žiadny problém.

Postup je takýto: Dbajte na to, aby sa očná linka v očnom oblúku nestratila. Pri pohyblivých viečkach sa odporúča viesť linku nad očným oblúkom. Odporúčame nezmývateľnú a rýchloschnúcu linku. A pevnú ruku.

Čiernou kajalovou ceruzkou dostatočne zvýrazníte svoje oči, ktoré tak ostanú neprehliadnuteľné. Už starí Egypťania nedali na takýto druh líčenia dopustiť.

Očná linka XXL

Táto očná linka funguje v podstate ako klasický lastovičí chvostík. Len ju urobíme veľmi naširoko. Ako široko, o tom rozhodnete vy.

Postup je takýto: Začnite s linkou priamo pri mihalniciach. Na kraji oka necháte linku vybehnúť asi päť milimetrov dohora. Postupne maľujete linky  jednu po druhej, až kým nedosiahnete želaný výsledok. Na tento look sa dobre hodia krémové produkty.

Dôraz na vonkajší kútik

Na túto grafickú očnú linku vo forme trojuholníka potrebujete trochu cviku. Použite na ňu očnú linku alebo kajalovú ceruzku s ostrým hrotom.

Stará forma: premaľovaná. Očné linky vo forme grafických vzorov sú extravagantné a výrazné. Malé trojuholníky na kraji viečka alebo očné linky v XXL formáte sa vo veselých farbách obzvlášť dobre vynímajú.

Postup je takýto: Vo vonkajšom očnom kútiku ťahajte zo spodného viečka v šikmom uhle takmer centimetrovú líniu. To isté spravte z poslednej tretiny horného viečka. Obe línie sa spoja do trojuholníka. Následne vzniknutú plochu vymaľujte.

Dvojitá linka

Potrebujete linku so špičkou pre presné línie. Takúto linku si môžete urobiť priamo pri mihalniciach alebo s malým odstupom od nich.

Dvojito drží lepšie. Táto linka potrebuje presnú ruku a veľa trpezlivosti.

Postup je takýto: Najskôr na vrchných mihalniciach nakreslite jemnú linku od vnútorného až ponad vonkajší očný kútik. Môže pokojne prečnievať aj niekoľko milimetrov. Potom postup zopakujte na spodnom viečku. O tom, či bude dlhšia horná alebo spodná linka, rozhodnete vy. Linky by však mali byť súbežné.