Menu

Očný mejkap pre horúce letné okamihy

Pútavé očné tiene a ide sa na ďalšiu párty pri bazéne!

Home » Krása » Mejkap » Očný mejkap pre horúce letné okamihy - 07.2020

Pri vode môžeme nechať našu dušu božsky odpočívať a získať inšpirácie – napríklad na letný očný mejkap v žiarivých tónoch modrej. Ako naniesť očné tiene a ktoré farebné tóny nechajú vaše oči najkrajšie vyniknúť vám poradíme v našom článku.

Naniesť očné tiene, namaľovať mihalnice a ide sa na ďalšiu párty pri bazéne! Alebo na letný brunch na balkóne.  Či už pri vode alebo vo vnútri, s našimi nápadmi na mejkap sa vaše oči rozžiaria v nádherných tónoch tak namodro a tyrkysovo, ako naše moria. A letný feeling príde sám od seba, sľubujeme.

Ktorý odtieň modrej sa hodí k farbe vašich očí?

Farba vašich očí prezradí, aká farba maskary a ktorý odtieň modrej sa vám najviac hodí: hnedé oči sa rozžiaria veselými farbami dymového líčenia v tyrkysovom až stredne modrom odtieni, modré oči sa pekne zvýraznia pomocou strieborne chladných odtieňov a zeleným očiam ulahodia akvamarínové tóny.

Tip: Zatiaľ čo oči zažiaria v modrých farebných tónoch, môže byť ostatný mejkap decentný. Líca a pery v jemných broskyňových tónoch tento „aqua look“ pekne doplnia.

Nanášanie modrých očných tieňov: 3 nápady na osviežujúci očný mejkap

  1. Aqua krídla s tyrkysovou linkou na viečku

Silná tyrkysovo modrá linka na viečkach oči rozžiari. Za týmto účelom je najlepšie použiť vodoodolnú ceruzku na oči Magnetic Metal od značky Dermacol, ktorá sa nezmaže ani počas horúcich letných dní.

Ako nato: Očnú linku naneste od stredu horného viečka popri mihalniciach k vonkajšiemu očnému kútiku a predĺžte kúsok smerom ku koncu obočia. Aby linka na viečkach nepôsobila príliš decentne, nasleduje druhá linka, ktorá vedie tesne ponad prvú späť k vnútornému očnému kútiku. Napokon obe spojte. K tomu sa hodí čierna farba na mihalnice a tyrkysový lak na nechty v rovnakom farebnom tóne.

  1. Dymové modré líčenie s paletkou očných tieňov

Nie, nechceme sa vrátiť do 80. rokov. Aby modrý očný tieň vyzeral cool a ušľachtilo, mal by farebný odtieň dobre ladiť s vašou farbou očí. Či už strieborné tóny pre modré oči, stredne modrá pre hnedé alebo akvamarínová pre zelené oči: paletka očných tieňov v rôznych odtieňoch modrej od značky Revolution sa postará o nádherné okamihy. O extra porciu lesku sa postará modrý očný odtieň s kovovým efektom, napríklad od značky Dermacol.

Ako nato: Aby ste dosiahli dymové líčenie, naneste najintenzívnejší odtieň na pohyblivé viečko a roztierajte ho jemne smerom von. Druhá vrstva s lesklým odtieňom sa postará o efekt rozžiarenia. Spodné viečko sa tiež zvýrazní trochou modrej farby. Tip: s dobrým podkladom pre očné tiene bude mejkap držať dlhšie.

  1. Kobaltovo modré mihalnice

Jednoduché a pekné: pomocou modrej farby maskary od značky ALVERDE vaše oči zaručene pritiahnu pozornosť. Obzvlášť osviežujúco pôsobí tento vzhľad, keď na horné mihalnice nanesiete silnú kobaltovo modrú.  A komu ešte nestačí, ten môže nechať rozžiariť spodné mihalnice inou farbou (napr. bielou, zelenou alebo fialovou). Decentnejšia verzia: najskôr naneste tenkú vrstvu hnedej alebo čiernej maskary a modrú naneste iba na konce mihalníc.

Hore
OKViac informácií