Menu

Odstraňovanie chĺpkov, ale správne

Nosy a uši bez chlpov.

Home » Krása » Odstraňovanie chĺpkov, ale správne - 06.2017

Evolúcia nadelila mužovi aj chĺpky v nose a v ušiach. Tie veru nevyzerajú pekne. Tento návod prezradí, ako sa ich najlepšie zbavíte.

U mužov vyrastajú chĺpky na mnohých­ miestach. A žiaľ aj z uší a nosa. Ani tam nie sú iba zlobou prírody, ale majú dôležité úlohy. Slúžia ako filter. Naše chĺpky v nose filtrujú prach zo vzduchu a chránia tak naše pľúca. A chĺpky v ušiach majú chrániť zvukovody aj pred špinou, aj pred malým hmyzom­.

K tomu sa pridáva ešte jedna skutočnosť. Čím viac muž starne, tým viac mu rastú chĺpky na tele a na tvári, zatiaľ čo vlasov na hlave je stále menej. Môže za to ­testosterón. Tento hormón je naprogramovaný tak, aby s pribúdajúcim vekom vlasy na hlave vypadávali a chĺpky v nose, ušiach, medzi ­obočím, na chrbte a na bruchu naopak pribúdali.

Toľko biológia. Bohužiaľ, chĺpky vyrastajúce z nosa a uší nezodpovedajú estetickým ­nárokom našej doby. A preto musia preč.

Prosím, nemykajte sa

Takisto ako pri bežnom ochlpení na tele a na tvári, aj tu existuje veľa rôznych možností, ako s týmto problémom zatočiť. ­Najskôr treba vedieť: Od pinzety prsty preč. Nielen že to neskutočne bolí, ale pinzeta môže spôsobiť aj problémy. Táto metóda zvyšuje riziko, že sa zapália nosové sliznice. Nebezpečné je aj vypaľovanie ­chĺpkov. Môže to spôsobiť škaredé popáleniny a poškodenie citlivej nosovej sliznice.

Náš tip: Ak ide o ojedinelé nezbedné chĺpky, ľahšie sa odstrihnú zaokrúhlenými nožnicami. Ak máte pokojnú ruku, je táto metóda najjednoduchšia a najistejšia. Ak sa vám to zdá napriek tomu príliš riskantné, siahnite radšej po zastrihávači. Ten bezbolestne skráti príliš dlhé chĺpky v nose a ušiach a potom máte na pár týždňov pokoj. Ďalšou výhodou je, že tento prístroj je rovnako vhodný na obe miesta, čiže je výhodnou investíciou.

BUCH TIPP Nožničky na nechty babylove

Ľahučké. Nožničky na nechty babylove majú zaoblené špice, vďaka ktorým predídete hrubým poraneniam v nose alebo na obočí.

Hore
OKViac informácií