Menu

Zlaté kvapky

Oleje ako tajomstvo krásy.

Home » Krása » Pokožka » Zlaté kvapky - 11.2016

Ošetrujú, čistia a spomaľujú starnutie pleti. Celkom všestranné sú tieto oleje na tvár, čo poviete?

Oleje na tvár sú novými hviezdami v ríši kozmetiky. A síce úplne právom. Aj keď vlastne nie sú novinkou. Už tisíce rokov patria oleje na tvár a telo k hodnotným elixírom krásy a pohody, dodávajú nám predsa dôležité výživné látky a veľa vitamínov. Ale časom sa, samozrejme, zlepšili. Oleje našej generácie sú prispôsobené rôznym typom pokožky a uchovali sa ako skutoční profíci v starostlivosti. Bez problémov ich môžete používať s každým denným alebo nočným krémom. Dodávajú množstvo hydratácie a omnoho viac posilňujú aj prirodzený ochranný mechanizmus našej pokožky. Vlastne sa niet čomu diviť, pretože zloženie olejov, predovšetkým rastlinných olejov na tvár, je veľmi podobné emulgátorom ľudskej pokožky. A vďaka tejto podobnosti kožnému mazu dokáže pokožka tieto hodnotné oleje veľmi dobre prijať a zapracovať do svojej vrchnej vrstvy. Tam dodávajú hydratáciu a posilňujú tukový film pokožky, čo jej pomáha udržať si vlhkosť.

Tip: Ak ste ešte neminuli svoj letný krém, môžete ho spolu s olejmi na tvár využívať aj v zime. Stačí na dlani zmiešať trochu krému s dvomi kvapkami oleja.

Rôzne oleje

Pri výbere toho správneho oleja na tvár hrá v každom prípade dôležitú úlohu typ pokožky. Ale žiadne obavy, pre každého sa nájde ideálny olej, je jedno, či máte sklon k suchej alebo  mastnej pokožke. Aj v anti-aging kozmetike sa dajú docieliť vynikajúce výsledky. V zásade rozlišujeme medzi suchými a nesuchými olejmi. Tie suché obsahujú vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín a do pokožky sa vstrebajú úplne. Tie nesuché oleje sú  bohatšie a o niečo mastnejšie. Napríklad mandľový a avokádový olej sú skutočným  požehnaním pre suchú pokožku. Zdá sa, že nanášať na už aj tak mastnú, nečistú  pleť nejaké oleje je vlastne celkom kontraproduktívne. Ale nie je. Rastlinné oleje totiž nie sú komedogénne. To znamená, že neupchávajú póry. Olej z hroznových jadierok dokáže vďaka mastným kyselinám regulovať tvorbu mazu. Oleje, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre mastnú a nečistú pleť, obsahujú často éterické oleje, ktoré pôsobia navyše sťahujúco a antibakteriálne. Zrelšia pokožka naproti tomu nie je dostatočne prirodzene chránená a má sklon k rýchlejšiemu vysušeniu. Vhodný olej na tvár, ako napríklad olej z pupalky alebo granátového jablka posilňuje prirodzenú ochranu pokožky a optimálne vyrovnáva rôzne časti tváre. A nezabudnime, že oleje na tvár sú úžasnou alternatívou počas chladných zimných mesiacov.

asiatische Frau bekommt eine Rückenmassage

Všestranné. Či na tvár, chrbát alebo nohy: Oleje sú využiteľné na mnoho spôsobov.

Správna aplikácia

Olej vmasírujte zakaždým do ešte vlhkej pokožky, pretože až spojením s vodou sa olej dobre vstrebe a dodá pokožke vlhkosť. Po dôkladnom očistení tváre naneste teda olej na čistú, ale ešte vlhkú pleť. Malými krúživými pohybmi nanášajte olej na tvár až po krk a dobre vmasírujte. Táto osviežujúca a očisťujúca aplikácia zanecháva pocit čistoty a ošetrenej pleti.

Rozdielne použitie

Oleje na tvár ošetrujú, avšak výborne sa hodia aj na čistenie pleti. Ako odstraňovače očného mejkapu sú už známe. No aj zvyšnú pleť efektívne zbavia nečistôt a baktérií, a pokožke vlastná tvorba mazu sa vďaka nim reguluje. Olej na tvár najskôr veľkoryso vmasírujeme do pokožky. Potom necháme jednu až dve minúty pôsobiť. Napokon ho zotrieme teplou froté rukavicou, až kým nebude vidno žiadne zvyšky. Aby sme pleť od mejkapu naozaj dôkladne očistili, spravíme pri ošetrení ešte jeden krok. Pleť očistíme ešte tonikom alebo pleťovou vodou. Jednoduchší postup je taký, že nanesieme pár kvapiek oleja na suchú pleť, zmiešame s trochou vody a následne zmyjeme.

S olejmi na tvár počas dňa

  • Ráno: Priamo na pokožku naneste dve až tri kvapky oleja na tvár a jemne rozotrite. Pritom na končekoch prstov vyvíjajte len ľahký tlak. Olej zanechá pocit jemnej pokožky a pleť rozžiari.
  • Počas dňa: V dlaniach si rozotrite dve kvapky oleja. Potom olej na tvár jemne vmasírujte.
  • Ako peeling: Na vyrobenie peelingovej masy zmiešame polievkovú lyžicu jemného kryštálového cukru s niekoľkými kvapkami oleja na tvár. Jednoduché, ale efektívne!
  • Ako maska: Jednu polievkovú lyžicu liečivého bahna zmiešame s niekoľkými kvapkami oleja, nanesieme a po 10 až 15 minútach dáme masku dolu.
  • Ako masáž na dobrú noc: Pre pokojný spánok si do dlaní nakvapkáme štyri až päť kvapiek oleja a v dlaniach dobre rozotrieme. Následne nanášame olej ľahkým tlakom na čelo, líca a krk.
BUCH TIPP Náročná

Olej Alverde Vital + Gesichtsöl je určený špeciálne pre potreby náročnej pokožky. Účinný komplex tejto tvárovej kozmetiky obsahuje šesť vzácnych bio olejov.

 

Je možné kombinovať olej na tvár s make-upom? Čítať ďalej

V podstate áno. Ako sme odpozorovali od niektorých make-up umelcov, oleje na tvár sa dajú používať rôzne. Na čo by ste ale mali myslieť: pri niektorých postupoch by ste mali od čistenia až k oleju na tvár a následnému make-upu dbať na dostatočné časové odstupy, aby sa vám výrobky navzájom nezmiešali. Jedine, že by toto zmiešanie bolo želané.

Körbchen mit Ölflasche drinnen

Starostlivosť. Oleje sú výborné pre pokožku a vlasy.

  • Pre žiariacu pokožku: Ráno naneste priamo na pokožku dve až tri kvapky oleja na tvár a jemne rozotrite. Pritom vyvíjajte špičkami prstov len ľahký tlak. Alebo rovno primiešajte olej do foundation. Tak bude váš look žiarivejší a jasnejší.
  • Na zdokonalenie: Olej na tvár sa nanáša poklepkaním aj na lícne kosti, aby sa zdokonalil nude look.
  • Na zvýraznenie: Olej na tvár môžete použiť na zvýraznenie na nenalíčené pery. Pričom sa ním poklepká len stred hornej pery a spodná pera.

Tip: Oleje sa hodia aj na odstraňovanie make-upu. Najlepší je kokosový olej.

Hore
OKViac informácií