Menu

Dokonalá pedikúra v 5 krokoch

Na ceste k pekným chodidlám.

Home » Krása » Starostlivosť o nohy » Dokonalá pedikúra v 5 krokoch - 06.2017

Dokonalú pedikúru môžete zvládnuť aj doma: potrebujete len správne pomôcky a zrozumiteľný návod.

Na starostlivosť o chodidlá potrebujete:

  • nádobu s vlažnou vodou
  • prípravok do kúpeľa
  • uterák
  • pemzu, škrabku na chodidlá alebo elektrický pilník na zrohovatenú pokožku
  • kliešte na nechty
  • pilník na nechty
  • paličky z ružového dreva
  • krém na chodidlá
  • 25 až 30 minút času

Krok za krokom

1. Príprava kúpeľa

Starostlivosť o nohy by mala vždy začínať kúpeľom. Vďaka nemu problémové miesta zmäknú a bude sa vám s nimi lepšie pracovať. Okrem toho, že kúpeľ nôh vás uvoľní, pripraví vaše nechty a pokožku chodidiel na ďalšie ošetrenie. Ako na to: 
menšiu vaničku naplňte vodou s teplotou cca 37 stupňov a pridajte trochu prípravku do kúpeľa; môžete si vybrať z množstva produktov presne na mieru vašim potrebám. Kúpeľ by mal trvať približne 10 minút.

BUCH TIPP Balea kúpeľ na chodidlá z Mŕtveho mora

Balea kúpeľ na chodidlá s 30% obsahom soli z Mŕtveho mora zaručí príjemný pocit pokožky. Pôsobí uvoľňujúco a stará sa o unavené a namáhané chodidlá.

2. Odstránenie zrohovatenej pokožky

Pilníkujte a šúchajte, koľko vládzete. Nevzhľadná zrohovatená pokožka na pätách, končekoch prstov a palcoch musí ísť preč. Použite pemzu alebo širokú škrabku na chodidlá. Skvelým pomocníkom sú aj elektrické pilníky. Ale pozor: naše chodidlá potrebujú tenkú vrstvičku zrohovatenej kože. Je to ich prirodzená ochranná vrstva.

BUCH TIPP Balea pilník na chodidlá

Obojstranný pilník na chodidlá sa skladá z hrubého pilníka a šmirgľu, ktoré efektívne odstránia zhrubnutú kožu a kurie oká. Vďaka ergonomickej a protišmykovej rúčke a oválnemu tvaru dôkladne odstránite odumretú kožu aj na ťažko dosiahnuteľných miestach.

 

3. Skrátenie nechtov

Je čas použiť kliešte na nechty: dĺžka nechta by nemala presahovať končeky prstov. Dbajte na rovný strih, aby nedochádzalo k zarastaniu nechtov a zápalom nechtových lôžok. Ak sú vaše nechty sfarbené dožlta alebo dohneda, môže ísť o pleseň nechtov. V takom prípade odporúčame návštevu lekára.

4. Pilníkovanie a úprava pokožky okolo nechtov

Teraz je čas siahnuť po pilníku: uhladí okraje nechtov a zabráni ich štiepeniu. 
Dôležité: pilníkom pohybujte od okrajov do stredu nechta. Pohybmi zo strany na stranu povrch nechta zbytočne narúšate. Následne pri koreni nechtov paličkami z ružového dreva opatrne pozatláčajte kožu. Necht bude pôsobiť upravenejšie a väčšie. Strihanie prebytočnej kože je pokročilou disciplínou – buďte opatrní!

5. Čas na starostlivosť

Vaše chodidlá si zaslúžia extra dávku starostlivosti, ktorá ich zjemní a osvieži. Zvoľte výživný krém alebo telové mlieko, ktoré pokožku dostatočne premastí. Suchá pokožka má väčší sklon k tvorbe zrohovatelej kože a otlakov.

BUCH TIPP Balea krém na nohy z Mŕtveho mora

Balea krém z Mŕtveho mora chráni a upokojí vašu pokožku a dodá jej potrebnú hydratáciu. Bol vytvorený na dennú starostlivosť pre suché a namáhané chodidlá. Krém je obohatený o prírodnú minerálnu soľ z Mŕveho mora.

Hore
OKViac informácií