Menu

5 krokov k pekným chodidlám

Návod s veľa tipmi a skvelými produktmi.

Home » Krása » Starostlivosť o nohy » 5 krokovk pekným chodidlám - 07.2016

Sandále sa tešia na to, že sa dostanú von. Nastal čas pre regeneráciu a skrášlenie chodidiel.

Krok 1: Kúpeľ nôh

Každá pedikúra sa začína kúpeľom nôh. Ten optimálne uvoľní a pripraví kožu a nechty na následnú procedúru. Špeciálne prísady do kúpeľa chodidlá osviežia a zjemnia tvrdé miesta na koži. Tak sa dá zhrubnutá koža ľahšie odstrániť. Problémové miesta ako mozole alebo zhrubnuté nechty navlhnú takmer dojemna. Naplňte malú vaničku teplou vodou s cca 37 stupňami a ponorte do nej chodidlá na 5-10 minút. Dlhšie by to nemalo byť, lebo koža je potom zošúverená a ťažko sa opracováva.

Krok 2: Odstráňte zhrubnutú kožu

Pri tomto kroku ide o nepeknú zhrubnutú kožu na pätách a naspodku prstov. Použite na to pemzu alebo široký pilník na zhrubnutú kožu. Veľmi efektívne sú elektrické odstraňovače zhrubnutej kože. Preč môže ísť všetko, čo je na pocit drsné. Dávajte pozor, aby ste neodstránili príliš veľa zhrubnutej kože. Chodidlá totiž zhrubnutú kožu potrebujú, pretože je ich prirodzenou ochrannou vrstvou.

Pestované. V lete chcú ísť na vychádzku aj sandále. Najradšej s peknými, pestovanými chodidlami.

Krok 3: Dajte nechtom tvar

Podľa želania si nechty skráťte manikúrovými nožničkami alebo klieštikmi na nechty. Necht by nemal vyčnievať ponad prst, pretože príliš dlhé nechty nám v uzavretých topánkach zavadzajú. Tvar a dĺžka podliehajú účelnosti a nie móde. Špičky nechtov by sa mali strihať dorovna. A rohy na nechtoch radšej nezaobľujte, mohlo by sa vám zapáliť nechtové lôžko alebo by nechty mohli zarastať.

Krok 4: Opilovanie a odstránenie kože okolo nechta

Teraz dodáte nechtom tvar. Opilujte ich vždy z bokov smerom dovnútra. Neustály pohyb pilníkom z jednej strany na druhú necht len zdrsní. Potom si kožu nechtov opatrne odtlačte pomocou ružového drievka. Zádery odstránite pomocou špeciálnych klieštikov na zhrubnutú kožu alebo ich odtrhnite pinzetou. Nemali by ste ich odstrihnúť, pretože to podporuje zhrubnutie kože.

jung Frau in Stilettos

Zamatové. Pri nosení otvorených topánok sa na kožu a nechty dostáva veľa prachu z ulice. Pravidelná starostlivosť o chodidlá je preto veľmi dôležitá.

Krok 5: Nechty nalakujte

Na záver si nechty nalakujte. V lete sú obľúbené pastelové farby, laky s trblietkami, odtiene mora, oranžové a červené odtiene. Ak máte na nechtoch ryhy alebo nerovnosti, môžete ich vyrovnať pomocou podkladového laku. Ten chráni pred zafarbením. Na stranách nechajte pár milimetrov voľných. Tak bude pôsobiť necht užšie. Pomôcky na lakovanie sú veľmi praktické. Po niekoľkých minútach príde na nechty ďalšia vrstva laku. Ten im dodá intenzívny glanc a chráni pred odlupovaním.

BUCH TIPP s-he stylezone

Lak na nechty. S lakmi na nechty s-he stylezone dosiahnete skvelý efekt. V ponuke dm predajní je viacero odtieňov, stačí si vybrať ten správny.

Shellac

Shellac sa nanáša sa ako normálny lak na nechty a následne tvrdne pod UV lampou. Shellac má dve výhody. Vydrží viac ako dva týždne bez odlupovania. A neškodí nechtom. Na nanesenie nepotrebujete ani špeciálne nástroje, ani špeciálne štetce. Začnete s podkladovým lakom, nasleduje farebný lak a zalakovanie topcoatom. Potom idú prsty pod UV lampu. Po dvoch až troch týždňoch si môžete dať lak vylepšiť u profesionála alebo sa ho zbaviť so špeciálnym odlakovačom. Po približne troch UV-lakových manikúrach by ste si mali spraviť viactýždňovú prestávku, aby nechty neostali lámavé. Dôležité je, aby lak odstraňovala skúsená ruka.

dm tip:

Nechajte svoje chodidlá rozmaznávať v kozmetickom štúdiu.

Beauty výbava pre domáce použitie

• uvoľňujúci a osviežujúci kúpeľ nôh
• pilník na zhrubnutú kožu
• elektrický odstraňovač zhrubnutej kože
• pemza
• krém na chodidlá
• manikúrové nožničky
• pilník na nechty
• pomôcky na lakovanie
• lak na nechty
• vrchný lak

BUCH TIPP Balea pemza

Zotrieť. Stará dobra pemza od Balea odstráni zrohovatenú kožu na chodidlách. Jej použitie je vhodné aj pri veľkých znečisteniach.

 

Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Für die Pediküre, zur Nachbehandlung und zum Lackieren
Hore
OKViac informácií