Menu

Jemné obrúsenie

Ako vlastne peelingy účinkujú?

Home » Krása » Jemnéobrúsenie - 06.2016

Peelingy pripravia pokožku na leto. My sme stavili na vybrúsenú kvalitu.

Keď sa slnko rozhodlo, že bude žiariť dlhšie a intenzívnejšie, je načase, aby sa aj pokožka pripravila na zmeny. V jej prípade to znamená preč so všetkou nahromadenou záťažou, nečistotou a odumretými bunkami. Póry sa musia uvoľniť, nadbytočný tuk odstrániť a všadeprítomné zrohovatené šupky bez zvyšku motivácie sa musia obrúsiť. Pokožka musí byť schopná opäť dýchať. Má žiariť a byť jemná ako u bábätka. Túto oslobodzujúcu akciu nazývame peeling. Výraz pochádza z anglického slovesa „to peel“, čo neznamená nič iné ako „šúpať“. Pri takzvanom povrchovom peelingu sa mechanicky alebo chemicky odstraňuje najvrchnejšia zrohovatená vrstva pokožky. Umenie „šúpania“ pokožky bolo, mimochodom, obľúbeným rituálom už v starom Egypte, používaným na tvári, ako aj na celom tele. A niektoré zo starých peelingových receptúr majú ohlas dodnes.

Prickelnd. Ein Peeling sorgt für den nötigen Frischekick auf der Haut.

Nabudená. Peeling sa postará o potrebný svieži vzhľad pokožky.

Partie na obrúsenie

Rozlišujeme tri rôzne druhy peelingu. My sa venujeme mechanickému peelingu, pri ktorom sa obrusuje len najvrchnejšia vrstva pokožky vďaka šetrným zložkám peelingu. Zrnitá konzistencia peelingu spôsobí určitý efekt obrúsenia, pri ktorom sa odlupujú staré a odumreté šupinky kože. Takýmto spôsobom sa koža optimálne očisťuje a zároveň vyhladzuje. Zaskvie sa v novom lesku a bude vyzerať svieža a jemná. Okrem toho toto jemné vmasírovanie podporuje prekrvenie pokožky, ktorá potom pôsobí zdravšie.

Zodpovedné sú za to mikroguľôčky rôznej veľkosti a sily, ktoré peeling obsahuje. Spravidla sú z vosku, cukru, piesku, octanu hlinitého, bambusového granulátu, kávových usadenín, rozdrvených jadier alebo hrubej morskej soli.

Tento takzvaný mechanický peeling zvyšuje elasticitu, ako aj pevnosť pokožky, zatiaľ čo póry sa zmenšujú. Aktivuje sa pokožke vlastná tvorba kolagénu a elastínu. Existujú peelingy, ktoré pomáhajú pri pigmentových fľakoch, aj také, ktoré idú po krku celulitíde. Odpísané sú vriedky aj zrohovatené miesta na lakťoch a chodidlách. Hĺbka vrások sa redukuje a príjem účinných látok sa optimalizuje. To nie je na škodu najmä v lete, pretože vtedy má pokožka smäd a znesie extra veľkú dávku hydratácie. Čiže ak pravidelne používate peeling na tvár, zbavíte sa nielen nečistôt a príliš veľkých pórov. Peeling má aj tú výhodu, že sa zefektívni opaľovanie, pretože po peelingu sa pokožka opáli omnoho rovnomernejšie a opálenie neprerušujú nečistoty. To platí na pokožku tváre aj celého tela.

Vorbereitung. Ob Gesichts- oder Körperpeeling beide bereiten den Körper auf den Sommer vor.

Príprava. Či už tvárový, alebo telový peeling, oba pripravia telo na leto.

Návod na použitie

Peelingy sa používajú pravidelne, no nie častejšie ako jeden-dva razy týždenne. Existujú na každý typ pleti a na každý pleťový problém.

  • Pri suchej pokožke sa pokožkový tuk alebo maz lepšie dostane cez neupchaté póry. Zároveň sa aktivuje látková premena pokožky a podporuje tvorba mazu. Pokožka, ktorá je suchá alebo napnutá, sa stáva jemnejšou a pružnejšou.
  • Pri mastnej pokožke sa póry odkrývajú a nadbytočný maz sa odstraňuje. Pokožka sa tak menej leskne. Pri pupienkoch a nečistotách hĺbkové čistenie pórov docieli, že ohniská zápalov sa tak ľahko netvoria. Z otvorených pórov môže odtiecť nadbytočný maz. V každom prípade to funguje nielen pri zapálených miestach.
  • Zmiešaná pokožka je vo všeobecnosti vďačná za každý druh starostlivosti. Pravidelným peelingom sa dá regulovať rovnováha medzi suchou a mastnou pokožkou.

Aplikácia nie je náročná. Vezmete si do dlaní dostatočné množstvo peelingovej masy a jemne ju vmasírujete do navlhčenej pokožky. Dôležité je nevyvíjať príliš veľa tlaku, pokožka by sa mohla podráždiť. Následne tvár opláchnete čistou vodou. Prospešné pomôcky ako peelingové špongie, masážne kefky alebo stará dobrá masážna rukavica dokážu výsledok ešte o niečo optimalizovať.

Reinigung. Ein Peeling öffnet die Poren und entfernt überschüssige Hautschüppchen und Fett und bereitet die Haut so auf die anschließende Pflege vor.

Čistenie. Peeling otvára póry a odstraňuje nadbytočné šupinky pokožky a tuk. Pokožku tak pripraví na ďalšie ošetrenie.

Čo je mikrodermabrázia?

Pri takzvanej mikrodermabrázii sa jemnými kryštálikmi mechanicky obrúsia najvrchnejšie bunky pokožky. Tým sa pleť vyčistí skutočne do hĺbky pórov, nabudí sa tvorba buniek. Takisto môže stúpnuť mikrocirkulácia buniek, čím sa podporuje aj opätovné vytvorenie neporušenej zrohovatenej vrstvy. Po mikrodermabrázii je pokožka nadmieru schopná prijímať látky.

Pleť ako nová

Peelingy na tvár a telo by sa pre ich rozdielnu konzistenciu a brúsne telieska nemali zamieňať. Aj koža na tele sa teší z pravidelného jemného obrúsenia. Staré bunky sa odstránia a koža je vyčistená do hĺbky pórov. Koža sa celkovo javí čistejšia a súmernejšia, na pocit jemná a pružná. Najlepšie je aplikovať peeling v sprche raz týždenne a potom ho rozotierať jemnými krúživými pohybmi po navlhčenej pokožke. Peeling používajte najmä na dekolte a v oblasti ramien, na chrbte, lakťoch a kolenách. Keď sa zbavíte tejto bariéry, môže svoj plný účinok rozvinúť následná nevyhnutná procedúra. Otvorené póry dokážu perfektne prijímať ošetrujúce látky z telových mliek. Želáme veľa zábavy vo vašej novej koži!

Körnig. Durch seine grobe Struktur sorgt das Peeling für eine weiche Haut.

Zrnitý. Svojou drsnou štruktúrou docieli peeling jemnú pokožku.

Vegánsky telový peeling

 

Produktová ponuka

Vzácna soľ. Olejový peeling zo soli z mŕtveho mora od Balea s vôňou citrónovej trávy vylepší štruktúru pokožky a vyhladzuje ju vďaka vzácnemu zloženiu.
Úľava pre nohy. Peeling na nohy od Balea čistí a vyhladzuje pokožku vďaka prirodzenému pemzovému granulátu a odstraňuje odumreté časti z kože. Obsahuje jojobový olej, extrakt z ružových gaštanov, ureu a vitamín E.
Regenerovaná tvár. Vodný peeling s morskou soľou na tvár od alverde s komplexom prírodných hnedých a zelených rias, minerálov z morskej vody daruje pokožke obzvlášť osviežujúci pocit. Rastlinný glycerín ochraňuje pokožku pred vysychaním.
Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií