Active Beauty
Permanentný make-up: všetko, čo o ňom musíte vedieť

Permanentný make-up: všetko, čo o ňom musíte vedieť

Ak chcete byť naveky krásni, pripravte sa na bolestivé ihly. Nuž, to nie je úplne nutné, pretože: permanentný make-up teraz funguje úplne inak – presvedčte sa. Plus: aké máte možnosti.

Ráno vstanete, umyjete si tvár a hneď vyzeráte tip top, akoby ste sa práve nalíčili? Vďaka permanentnému make-upu to môže byť presne takto. Okrem toho, že vám každý deň šetrí kopec času, zostáva make-up presne tam, kde má, a to aj v extrémnych situáciách. Či už v saune, bazéne alebo keď sa poriadne zapotíte pri vašom obľúbenom športe.

Avšak keď sa povie permanentný make-up, prvá asociácia mnohých ľudí nie je veľmi pozitívna: nápadné a výrazné kontúry na perách či intenzívne zafarbené obočie. Takéto „umelecké diela“ sú našťastie už minulosťou. V dnešnej dobe existujú šetrné metódy kozmetického tetovania, ktorých výsledok pôsobí veľmi decentne. Často je až tak nenápadný, že ho niekedy nedokážeme rozoznať od bežného make-upu. Poradíme vám, čo by ste o jeho aplikácii mali vedieť a aké alternatívy existujú.

 

Permanentný make-up: metódy, ceny a skutočnosti

Životnosť:

Upracme si najprv na stole a vyvráťme mýty: permanentný make-up nie je večný. Napriek tomu by ste si mali dobre rozmyslieť, či takúto procedúru vôbec podstúpiť, s jej výsledkom totiž budete fungovať dva až päť rokov. Dôvod: minerálne alebo syntetické farebné pigmenty sa vpichujú iba do vrchnej vrstvy pokožky, ktorá sa obnovuje každých pár rokov. Ako rýchlo, to závisí od typu pokožky, životného štýlu (kľúčové slovo: ochrana pred slnkom) a konkrétnej oblasti pokožky. Najrýchlejšie vybledne trvalý make-up zvyčajne na obočí, pretože v oblasti  T-zóny je zvýšená produkcia mazu. Životnosť permanentného make-upu ovplyvňuje aj opaľovanie bez patričnej ochrany pokožky.

Obočie:

Hrubé línie sú už minulosťou. Moderné metódy so sebou priniesli namiesto ihly mnoho malých ihličiek a čepieľok. Tetovanie obočia zvané microblading vám na tvári vyčaruje prirodzene pôsobiace obočie. Keďže pigment sa aplikuje pod kožu ručne, túto metódu nemožno považovať sa klasický permanentný make-up. Ak chcete, môžete si dať obočie následne zvýrazniť klasickým tetovacím prístrojom. Touto klasickou metódou – s využitím metódy tieňovania – môžete hravo farebne doladiť jemné chĺpky obočia.

Alternatíva: dm beauty expertka Madelaine Sommerlatová odporúča buď lifting alebo zafarbenie obočia. „Týmto dočasne vyrovnáte farebné rozdiely a tiež zvýraznite obočie. Pri farbení obočia kozmetička tiež nanesie na tvár vhodný prípravok na tónovanie pleti, čo dodatočne zvýrazní oči.“ Odborníčka na krásu má tiež tipy pre dlhšiu životnosť:„ Kozmeticky upravené obočie vydrží dlhšie, ak si ho nebudete ošetrovať pílingami. A samozrejme: netreba zabúdať na hydratačný krém!“.

Očná linka:

Túžite každý deň vyzerať ako Audrey Hepburnová? S pomocou permanentnej očnej linky to ide hravo. Aj tu však existuje menej vtieravejšie riešenie: zhusťovanie mihalníc. Ide o jednoduchý zákrok, pri ktorom sú linky vtetované medzi mihalnice, nie nad ne.

Namiesto permanentných očných liniek môžete vyskúšať aj tzv. lash lifiting, čo je vizuálne predĺženie mihalníc. Na mihalnice sa aplikujú rôzne prípravky a pomocou silikónových podložiek sa vytáčajú. Účinok trvá asi 2 mesiace.

Ďalšou možnosťou je predlžovanie alebo zahusťovanie mihalníc. Vďaka tomu získajú vaše mihalnice nový objem.

Pery:

Kontúra pier? Nie, ďakujem. Pomocou metódy „lip blush“ už nebudete mať pery striktne ohraničené, no krásne farebne vytieňované, čo podčiarkuje ich prirodzenú farbu – v závislosti od požadovanej intenzity.