Menu

Starostlivosť o pery: čas na jemnosť

Hodvábne pery v chladnom ročnom období.

Home » Krása » Pery » Starostlivosť o pery: čas na jemnosť - 12.2016

Bude to zima na pobozkanie. Pri správnej starostlivosti o pery.

zwei Liebende küssen sichPery sú naozaj citlivé. Ich pokožka je taká tenká, že cez ňu dokonca presvitajú cievky. Čo nie je dobrým predpokladom na prekonanie chladnej zimy bez ich poškodenia. Priťažuje im predovšetkým neustále striedanie nízkych teplôt a teplého vykúreného vzduchu. Sú suchšie, drsné alebo popraskané. V niektorých nepríjemných prípadoch dokonca popraskajú aj ústne kútiky. Pery sa radia k vonkajším slizniciam. Oproti normálnej pokožke nemajú žiadne mazové žľazy ani tukovo-vodový film. Nedokážu sa samy zásobiť tukom a hydratovať, preto vonkajšie vplyvy radi útočia na toto miesto. A keďže okrem toho obsahujú len veľmi málo farebných pigmentov, nie sú takmer vôbec chránené pred UV žiarením. Aby nám pery nepopraskali, mali by sme dbať na dostatok hydratácie a piť veľa vody. Pomôcť môže aj zdravé stravovanie a vyvarovanie sa stresu. Proti neustálej zmene teplôt však žiadna bylinka nevyrástla. Ak by sa začali pery napínať a šúpať sa, je potrebné sa o ne postarať.

Sezónna práca

Výrobky určené na starostlivosť o pery chránia a zároveň podporujú regeneráciu citlivej pleti. Sú schopné napraviť malé poškodené miesta a docieliť, že pery budú opäť hladké a jemné. A správna kozmetika pery samozrejme aj hydratuje. Rovnako dôležité je, aby výrobky určené na zimnú starostlivosť o pery boli bohaté na tukové substancie. Oleje a vosky sa na pokožke správajú ako nepriepustný film a zabraňujú vysušeniu. Výrobky s bambuckým maslom, jojobovým olejom alebo s olejom z marhuľových jadier sa veľmi dobre hodia na ošetrenie pier. Ich látky sú veľmi podobné tukom obsiahnutým v pokožke. S ošetrujúcimi výrobkami, ktoré obsahujú mandľový alebo olivový olej, či včelí vosk, sa dajú docieliť dobré výsledky. Dodatočne môžete dbať na to, aby obsahovali vitamíny ako napr. C, E alebo B5 a účinnú látku pantenol. Tak budete môcť tomu nevľúdnemu počasiu poslať bozk do vetra.

blonde Frau mit Ski

Zjemňujúce. Zima je pre výrobky na pery hlavnou sezónou.

Tipy na ošetrenie suchých a popraskaných pier

Tipy na jemné pery

  • Drhnite: Doprajte vašim perám jedenkrát týždenne jemný peeling. Uvoľnia sa tak odumreté šupinky pokožky a stimuluje sa prekrvenie. Použiť môžete samozrejme peeling na pery, no rovnaký účinok má aj jemná zubná kefka.
  • Kroťte jazyk: Pery si prosím neoblizujte. Ihneď, ako sú pery na dotyk nepríjemné alebo napnuté, má takmer každý tendenciu si ich navlhčiť. To by ste si mali ale v každom prípade odpustiť, pretože sa vám pery ešte viac vysušia.
  • Krémujte: Predtým, ako opustíte dom, by ste si mali pery nakrémovať.
  • Chráňte: Dávajte si pozor na to, aby balzam na pery obsahoval UV ochranu. Nebezpečenstvo úpalu hrozí aj v zime.
  • Doprajte im oddych: Naša pokožka vstrebáva ošetrujúce látky najmä v noci. Predtým, ako idete spať, naneste na pery intenzívny balzam, aby sa mohla pokožka na perách cez noc zregenerovať.
  • Wellness: Doprajte vašim perám jeden až dva razy do mesiaca malý wellness  program. Na to je výborný vlastnoručne vyrobený peeling. Na jeho prípravu zmiešajte med, kvalitný rastlinný olej a trochu soli. Táto zmes vám zaručene odstráni všetky šupinky pokožky.
  • Maskujte: Potom na pery naneste masku z medu a tvarohu, ktorá ich prekrásne zjemní a ešte aj celkom dobre chutí. Zmes nechajte na perách približne desať minút a potom jednoducho zmyte.
  • Sladké pery: Med robí malé zázraky. Jednoducho si dajte trochu medu na pery a nechajte pôsobiť cez noc. Na popraskané pery sa hodí aj vazelína.
Produkty pre jemné pery

Pery chcú byť pestované. Inak im raz popraská pohár trpezlivosti. A to bude vidieť.

BUCH TIPP Balea balzamy na pery

Balea ponúka balzamy na pery nielen pre ženy ale aj pre mužov. Tieto produkty by mali byť nevyhnutnou súčasťou vašej zimnej kozmetickej výbavy.

BUCH TIPP alverde balzam na pery

Balzam na pery od alverde dodávata citlivým perám bohatú vlhkosť a chráni ich pred vysušením. Vzácne zložky s bio nechtíkom lekárskym chránia suché miesta a zanechajú pery hebké a vláčne.

 

Hore
OKViac informácií