Active Beauty
Správna starostlivosť pre 4 typy pokožky

Pre krásnu pleť

Správna starostlivosť pre 4 typy pokožky

Kto svojej pokožke občas dopraje pleťovú masku, zbaví sa známeho nepríjemného pocitu, že by v maske najradšej chodil medzi ľudí.

Svet okolo nás sa vpisuje do našej pokožky. Nečistoty, slnko, chlad, stres alebo nezdravá strava sú činiteľmi, ktoré našej pleti škodia. Dá sa s tým však niečo robiť. Napríklad pleťovou maskou. Masky vyživujú našu pleť ošetrujúcimi látkami, podporujú jej každodennú obranyschopnosť, dokážu pleti prinavrátiť stratenú hydratáciu, vyrovnať jemné vrásky, vysušiť mastné zóny alebo osviežiť unavene vyzerajúcu pokožku. Sú omnoho intenzívnejšie ako bežná pleťová kozmetika, pretože obsahujú vyššiu koncentráciu účinných látok. Pri dodržaní správneho postupu prenikajú tieto látky hlbšie do pokožky, vďaka čomu je ich účinok často ihneď viditeľný a najmä hmatateľný. Či už vás trápi suchá, mastná alebo citlivá pleť, v sortimente masiek nájde každý tú pravú – so zložením, ktoré pomôže vyriešiť váš problém. Zopár zásad: Mali by ste poznať vlastnú pleť a jej nedostatky. Suchá pleť potrebuje inú výživu ako mastná alebo zanesená. S citlivou pokožkou by ste taktiež mali zaobchádzať opatrne. Ak si pri výbere nie ste istí, naše dm poradkyne vám rady pomôžu.

Suchá pleť

UV žiarenie, chlad, vzduch v prekúrených priestoroch alebo vietor odoberajú pleti prirodzenú vlhkosť. Tá reaguje pnutím, lúpaním alebo svrbením. Suchej pleti musíme rovnakou mierou dopriať vlhkosť aj tuk. Pleťové masky na suchú pokožku majú vysoký obsah takzvaných zvlhčovadiel, ktoré zabezpečujú uchovávanie vody v pleti.

Dôležité účinné látky:
aloe vera | uhorkový extrakt | avokádo |bambucké maslo| morské riasy | pantenol

Mastná pleť

Na nadprodukciu kožného mazu môžu mať vplyv rozličné faktory, napríklad hormonálna nerovnováha, stres a iné vonkajšie vplyvy. Následkom sú rozšírené a upchaté póry. Na pokožke sa tvorí lesklý olejový film, ktorý by sme si nemali zamieňať s prirodzenou vlhkosťou. Mastnú pleť by sme mali ošetrovať maskami, ktoré odstraňujú prebytočný kožný maz, zabraňujú tvorbe nedokonalostí a zásobujú pokožku potrebnou hydratáciou.

Dôležité účinné látky:
liečivé bahno | zinok | uhorkový extrakt | riasy | morská soľ

 

Citlivá pleť

Citlivosť pleti môže mať rôzne príčiny. Experti predpokladajú, že citlivá pleť je reakciou na znečistené životné prostredie a nevyvážený životný štýl bez dostatku odpočinku. Pokožka je často podráždená, svrbí a má tendenciu sčervenať. Aplikovaním masky ju môžeme upokojiť a vrátiť jej stratenú rovnováhu.

Dôležité účinné látky:
harmanček | med | urea | mandľový olej | aloe vera

 

Pleť trpiaca nedokonalosťami

Nedokonalosti pleti väčšinou spôsobuje kolísanie hladiny hormónov. Taktiež dochádza k zvýšenej produkcii kožného mazu, upchávaniu pórov a neželanému lesku pokožky. Baktérie môžu navyše spôsobiť zápaly. Pokožku je potrebné zbaviť kožného mazu a vyčistiť. Pleťová maska by mala pokožku navyše zjemniť, vyčistiť póry a zamedziť vzniku uhrov a vyrážok.

Dôležité účinné látky:
čajovníkový olej | liečivé bahno alebo oxid hlinitý | morská soľ

 

Pojem „Multimasking“

Čo vlastne znamená „Multimasking“ ?

Pri multimaskingu je dôležité najmä zvoliť správnu masku pre každý kožný problém súčasne.


To nemusí byť vždy jednoduché – veď na internete pribúdajú nové a nové recepty na rozličné pleťové masky ako huby po daždi. Cieľom je poskytnúť každej partii tváre presne takú starostlivosť, akú potrebuje. Jednotlivé časti tváre sa tak podľa potreby ošetrujú iným spôsobom. Poznáme to mnohí – T-zóna (čelo, nos, brada) je často trošku mastná, zatiaľ čo pokožka líc je suchá, v extrémnych prípadoch sa dokonca lúpe a navyše sa pod očami ukazujú prvé vrásky. Žiaľ, maska, ktorá by vyriešila všetky tieto problémy súčasne, neexistuje. Preto má pri snahe o optimálnu starostlivosť o pleť multimasking skutočne význam.