Menu

Po pobyte na slnku

Starostlivosť o pokožku a vlasy.

Home » Krása » Po pobyte na slnku - 08.2017

Leto vyčerpáva pokožku aj vlasy. Preto potrebujú po slnečnom kúpeli veľa starostlivosti. Tak vydrží opálenie dlhšie a vlasy si zachovajú svoj prirodzený lesk.

Dni na slnku sú pre telo a ducha tým najväčším odpočinkom. Človek si znovu dobije energiu a nálada mu stúpa. No leto na pokožke a vlasoch zanechá svoje stopy, je jedno, ako svedomito sa pred slnkom chránite. Teplo, vietor, chlórová voda a slaná voda dehydrujú pokožku a vysušujú vlasy. Tie sú na konci leta často ako slama, vyblednuté a náchylné na štiepenie.

Po slnečnom kúpeli potrebuje pokožka aspoň dvanásť hodín oddychu, aby si odpočinula. Náš regeneračný systém sa v tomto čase na plné obrátky stará o to, aby sa zbavil chybných buniek, ktoré vznikli kvôli UV žiareniu. V tejto fáze sa oplatí podporiť pokožku špeciálnymi ošetrujúcimi produktami. Produkty po opaľovaní ju všestranne ošetria a garantujú aj dlhotrvajúce opálenie.

Starostlivosť po opaľovaní

….sú niečo ako mediátori v oblasti starostlivosti o pokožku. Upokojujú, ochladzujú, redukujú napnutie a stabilizujú bariéru pokožky. Moderné after sun produkty intenzívne zvlhčujú pokožku, a preto udržujú aj jej elasticitu. Ak by sa aj napriek ochrane proti slnečnému žiareniu objavili začervenania, zmenia sa v najlepšom prípade na hnedé opálenie. Dobrá starostlivosť po opaľovaní pôsobí protizápalovo a pomáha pokožke pri regenerácii po namáhaní UV žiarením. Niektoré produkty po opaľovaní obsahujú aktivátor opálenia, ktorý zachováva opálenie alebo ho dokonca ešte zintenzívňuje.

Tip na produkty

BUCH TIPP Balea sprchovací gél po opaľovaní

Sprchovací gél po opaľovaní čistí, ošetruje a ochladzuje podráždenú pokožku po pobyte na slnku alebo v soláriu. Okrem toho ju zbavuje od zvyškov krému na opaľovanie, chlóru a morskej vody bez vysušenia a zanechá po sprchovaní letnú kokosovú vôňu.

Zachovať opálenie

S opálením je to tak. Stopy po lete ostávajú, opálenie sa stráca. Bez opakovaného slnečného žiarenia bude patriť opálená pokožka čoskoro minulosti, pretože obnova našej pokožky sa deje v cykle 28 dní. Počas nich sa zvlieka najvrchnejšia zrohovatená vrstva, pričom sa s nami rozlúči aj opálenie. Čím je koža suchšia a zaťaženejšia, tým rýchlejšie prejde tento proces. Časté krémovanie ho dokáže v každom prípade spomaliť. Dobre hydratovaná pokožka si teda svoje opálenie udrží dlhšie. Ako malá zázračná zbraň na dlhšie trvajúce letné opálenie poslúži kokosový olej. Ten pomáha pokožke viazať vlhkosť a tuky a navyše ju rozžiari.

Alebo vyskúšajte masku z vajíčok, smotany na šľahanie a tvarohu! Tuk zo smotany a proteín z vajíčka a tvarohu dodajú pokožke výživné látky a spomalia jej proces obnovy.

Tip na produkt

BUCH TIPP alverde aromatický ošetrujúci kokosový olej

Alverde aromatický ošetrujúci olej s príjemnou kokosovou vôňou a nádychom vanilky: Vzácny bio olivový a mandľový olej zanecháva pokožku pružnú a jemnú vďaka esenciálnym mastným kyselinám. Pokožka sa cíti vďaka kompozícii z bio kokosového extraktu, bio slnečnicového oleja a oleja z hroznových jadier príjemne hladká. Pre hebký pocit pokožky.

Obsah látok

Kyselina hyalurónová a glycerín sú vo veciach hydratácie pokožky neprekonané. Ale aj produkty s vysokým obsahom vitamínu E alebo ureou sa osvedčujú ako účinné. Vitamín E chráni okrem iného pred škodami podmienenými UV žiarením. Ak máte radšej prírodu, môžete dôverovať sile aloe vera. Je to dávno známy a uznávaný domáci a liečebný prostriedok pri úpale, jazvách a malých popáleninách a postará sa o rýchlejšiu regeneráciu.

Tip na produkty

BUCH TIPP SUNDANCE gél po opaľovaní s aloe vera

Gél po opaľovaní s aloe vera od SUNDANCE upokojuje a ochladzuje slnkom podráždenú pokožku. Jemné zloženie, obohatené o aloe vera, zabezpečuje intenzívnu hydratáciu. Okrem toho sa gél rýchlo vstrebe a nezanecháva pokožku mastnú. Ideálny na starostlivosť po opaľovaní.

Dopomoc samoopaľovacími prostriedkami

Pomôcky sú, samozrejme, povolené. Samoopaľovacie mlieka vrátia pokožke, ak sú rovnomerne nanesené, určitý stupeň opálenia alebo ho udržia. Na už opálenú pokožku existujú špeciálne produkty. Dôležité je, aby ste samoopaľovacie prostriedky naniesli rovnomerne, nech vám neostanú fľaky.

Radšej sa zrieknite návštevy solária. Prirodzené opálenie by sa prekrylo umelým a pokožka by sa príliš vysušila.

Tip na produkty

BUCH TIPP Balea telové mlieko Magic Summer

Telové mlieko od Balea ošetruje stredne opálenú až opálenú pokožku. Po nanesení vonia pokožka príjmne ovocne a dodáva svieže letné opálenie. Zloženie s aloe vera a vitamínom E hydratuje a chráni pred vysúšaním.

Píling

Názory na to, či jemný píling opálenej pokožke pomôže alebo nie, sa líšia. Vlastne by mal odstrániť staré šupky pokožky, ktoré spôsobujú fľaky. V každom prípade môže pritom vyšúchať aj už opálenú pokožku. Preto sa odporúča opatrnosť. Jemný píling každé dva týždne sa postará o to, aby bola pokožka opäť jemná a pôsobila rovnomerne opálene.

Na čo si ešte treba dávať pozor

Po lete a slnečných dňoch by sme mali pokožku predovšetkým chrániť a zabrániť všetkému, čo ju napáda alebo dráždi. Pretože to škodí aj opáleniu. Vyhnite sa chlórovej vode, ktorá pokožku masívne vysušuje, rovnako aj dlhým, teplým sprchám. Oboje napádajú kyselinový ochranný plášť pokožky a tak ju vyvádzajú z rovnováhy. Ak chcete spraviť niečo dobré pre svoju tvár a telo, používajte jemné čistiace produkty bez alkoholu alebo parfumu – a najlepšie aj hneď bez silikónu, parabénov a syntetických vonných látok. Premasťujúce sprchovacie gély, ktoré majú neutrálne pH, podporujú pokožku pri jej regenerácii.

Vlasy

Nie je žiadna novinka, že vlasy sú v lete matné a bez lesku. Sú vystavené UV žiareniu ešte intenzívnejšie ako naša pokožka, pretože úzka zrohovatená vrstva si nedokáže vybudovať vlastnú ochranu. Vlasy strácajú kvôli slnečnému svetlu pigment, sú matné a lámu sa. UV žiarenie škodí bielkovinovej štruktúre vnútri vlasov, ktorá je zodpovedná za elasticitu. A teplo spôsobuje, že sa z vlasov odparuje už aj tak nízky obsah vody.

Preto je výživná, hydratujúca starostlivosť v lete dôležitá. Bohato nadávkované účinné kokteily z antioxidantov a proteínov, keramidov a keratínov vyživujú vlas až po korienok, vyhladzujú zrohovatenú vrstvu a dodávajú tak vlasom lesk. Okrem kondicionéra použite raz týždenne vlasovú kúru. Aj Helmut Maier, kreatívny šéf v dm v Rakúsku, tvrdí: „V lete sa patrí vaše vlasy vyživovať, a to vlhkosťou, vlhkosťou, vlhkosťou.“

Tip na produkty

BUCH TIPP Balea Professional po opaľovaní 2v1 šampón + kondicionér

Slnkom zaťažené vlasy získajú vďaka šampónu od Balea Professional 2v1 intenzívnu starostlivosť po opaľovaní. Vlasy a pokožka hlavy je jemne zbavená zvyškov piesku, solu a chlóru. Fytokeratín a výťažok z figového kaktusu sa postarajú o pružné a žiarivé vlasy.

Aké domáce prostriedky existujú na vlasy?

K najstarším trikom, ako dodať vlasom lesk, patrí pivový kúpeľ. Chmeľ a jačmeň sa postarajú o objem a lesk. Najmä matné vlasy sa sem-tam potešia vajíčkam. Podľa hustoty a dĺžky vyšľahajte dve až tri vajíčka a vmasírujte do vlasov. Potom ich zmyte šampónom a studenou vodou, tak budú vlasy jemné a lesklé. Ak máte sklony k suchým vlasom a k podráždenej pokožke na hlave, môžete to skúsiť s olivovým olejom. Pár kvapiek zmiešate s vodou do emulzie a nanesiete. Pokožka sa môže regenerovať a vlasy získajú skvelý lesk. Pre istotu začnite s menším množstvom oleja!

Všetci hovoria o keratíne – čo to vlastne je?

Naše vlasy pozostávajú z 90 percent bielkovinových spojení, z keratínu. Tieto obklopujú stred vlasov. Vďaka nim sa vlasy môžu ohýbať, napínať a dokonca zlomiť. Keratín sa postará o to, aby vlasy dokázali zvládnuť aj väčšiu záťaž. Dlhé a intenzívne slnečné žiarenie mení časť keratínu, ochranná šupkovitá vrstva nad keratínom zdrsnie, vo vlasoch sa vytvoria póry a vlasy tak strácajú lesk a elasticitu. Preto veľa vlasových produktov obsahuje extra porciu keratínu. Ten opäť naplní vlasovú štruktúru a prinavráti vlasy do ich starej formy. To je práve po lete veľmi dôležité.

Tip na produkty

BUCH TIPP Balea Professional Oil Repair Intensiv maska na vlasy

Balea Professional Oil Repair Intensiv maska na vlasy regeneruje rozštiepené a poškodené vlasy od korienkov až po končeky. Jej vyživujúca formula s fytokeratínom a argánovým olejom posilňuje a zjemňuje vlasy. Pre zdravé a prirodzene žiarivé vlasy.

Hore
OKViac informácií