Menu

Právo na hygienu pre celý svet

Každý tretí človek nemá prístup k hygienickej toalete.

Home » Inšpirácia » Právo na hygienu pre celý svet - 12.2019

Hygiena je dôležitým predpokladom pre zdravie človeka. No nie všetci ľudia majú prístup k čistej vode či fungujúcej kanalizácii. Tretina obyvateľstva Zeme nemá dokonca ani možnosť použiť toaletu.

V krajinách, ako je India, často chýbajú kanálové a čistiace systémy. Mnoho obyvateľov musí vybavovať svoju potrebu len tak vonku. Dochádza tak k znečisťovaniu pitnej vody a zárodky, vírusy a baktérie sa môžu ľahšie rozširovať. Škodí to nielen životnému prostrediu, ale aj zdraviu obyvateľstva.

Napriek tomu svetové povedomie o tom, aké životne dôležité sú hygienické sanitárne zariadenia, rastie. Okrem iného aj vďaka Medzinárodnému svetovému dňu toaliet, ktorý na tento problém každoročne upozorňuje 19. novembra.

Aj dm záleží na tom, aby umožnila všetkým ľuďom dôstojné a predovšetkým čisté používanie toaliet. Preto sa spoločnosť spolu s partnermi a dodávateľmi angažuje za viac hygieny, zdravia a udržateľnosti v oblasti tejto základnej ľudskej potreby.

Pomoc lokálnym podnikom

Výrobca hygienického tovaru Kimberly-Clark, dodávateľ dm drogérie, je členom medzinárodnej „Toilet Board Coalition“, skupiny vedúcich podnikov, vládnych organizácií, odborníkov na sanitárne pomôcky a mimovládnych organizácií. Títo ľudia si dali za cieľ nájsť udržateľné a merateľné riešenia, aby dostali problém absentujúcich sanitárnych zariadení pod kontrolu. Prostredníctvom celosvetového programu „Toilets Change Life“ dostáva výstavba lokálnych sanitárnych podnikov podporu v podobe poznatkov, marketingu a technológie zároveň. Cieľom je, aby ešte viac ľudí mohlo chodiť na WC v istote a čistote.

Okrem toho Kimberly-Clark podporuje lokálne združenia a rodiny v núdzi produktmi a finančnou pomocou, aby im zabezpečila lepšie hygienické štandardy. Prečo je to potrebné, vysvetľuje Mauricio Troncoso, viceprezident a generálny riaditeľ pre Západnú Európu v Kimberly-Clark. „V niektorých oblastiach smú ženy vyjsť von až po zotmení, aby mali svoje súkromie. Dievčatá často nechodievajú do školy, ak nemajú vhodné hygienické pomôcky počas menštruácie, a deti vynechávajú vyučovanie, pretože bez základných hygienických potrieb sa choroby ľahko šíria.“

Šetrenie životného prostredia

Popri dostatočnej hygiene je rovnako dôležité pri používaní toalety šetriť aj životné prostredie. Medzičasom už máme splachovače šetriace vodu, a dokonca i také, ktoré využívajú dažďovú vodu. V dm dostanete čistiace prostriedky na WC šetrné k životnému prostrediu a taktiež recyklovaný toaletný papier.

V prípade vlhčených utierok má dm v sortimente aj udržateľné, biologicky odbúrateľné utierky. Pozostávajú z vlákien na bio báze, vyrobené sú z obnoviteľnej suroviny, z dreva, a po spláchnutí sa rozpadnú na maličké časti.

Hore
OKViac informácií