Menu

Ako funguje podkladová báza pod mejkap?

Dobrý základ.

Home » Krása » Mejkap » Ako funguje podkladová báza pod mejkap? - 12.2018

Nevidno ju, no aj napriek tomu jej vďačíme za kvalitu nášho mejkapu. Podkladová báza, alebo takzvaný primer, pripraví vašu pleť na dokonalý mejkap, s ktorým zažiarite v tom najkrajšom období celého roka.

Začína párty sezóna! Dlhé noci a horúce tance dávajú mejkapu zabrať. S pomocou správneho primera vyťažíte zo svojho mejkapu to najlepšie a môžete si byť istá, že zostane presne tam, kde má. Vďaka tomu ho nemusíte neustále kontrolovať a môžete sa nerušene oddávať zábave.

Ten najlepší základ

Podkladová báza pleť dokonale pripraví na aplikáciu mejkapu. Po nanesení bežných denných ošetrujúcich prípravkov sa primer nevpije do pokožky, ale vytvorí neviditeľný film. Ten opticky vyhladí nedokonalosti, vyplní póry a zamedzí usadzovaniu mejkapu a líčidiel v drobných vráskach. Na trhu už nájdete aj podkladové bázy na zmatnenie mastnej pleti, studené odtiene s trblietavým efektom alebo prípravky na zmiernenie začervenania. Aplikáciou primera na očné viečko zabránite usadzovaniu očných tieňov v záhybe viečka.

Riasy, pery a nechty

Existujú však aj ďalší pomocníci. Namiesto nekonečných vrstiev maskary aplikujte na riasy primer, ktorý zvýši trvácnosť maskary a dodá riasam hustotu a dĺžku. Primer na pery vyhladí drobné vrásky, ošetruje a vytvorí rovnomerný podklad. Správna podkladová báza nesmie chýbať ani pri manikúre – najmä ak chcete siahnuť po tmavom alebo trblietavom laku na nechty. Podkladové laky vyrovnajú nerovnosti, pripravia nechty na aplikáciu farebného laku a chránia pred ich zafarbením.

Tie najlepšie podkladové bázy na pleť, oči a pery

Hore
OKViac informácií