Menu

Prírodná kozmetika pre mužov

Čo všetko je na trhu. Čo je vo vnútri. A ako tieto látky účinkujú.

Home » Krása » Prírodná kozmetika » Prírodná kozmetikapre mužov - 06.2016

Kozmetika pre ženy a pre mužov sa výrazne odlišuje. To platí aj pre prírodnú kozmetiku.

Síce sme všetci v tej istej koži, no predsa len to nie je pre muža to isté ako pre ženu. Ak si myslíte, že za to opäť môže testosterón, tak máte pravdu. Tento pohlavný hormón je zodpovedný aj za to, že muži majú viac mazových žliaz a väčšie póry. Presnejšie povedané, mužská koža vytvára dvakrát viac mazu, preto je mastnejšia a lesklejšia a má sklony k nečistotám. Vo všeobecnosti je hrubšia o jeden až dva milimetre. Vrásky či iné znaky starnutia pokožky nastupujú u mužov neskôr, často dokonca o celých desať rokov neskôr ako u žien, zato však omnoho razantnejšie a viditeľnejšie. Muž musí taktiež dennodenne bojovať pri holení s podráždením pokožky. Preto je potrebná primeraná starostlivosť. A pri všetkých tých rozdieloch podmienených pokožkou je jasné, že muži potrebujú svoju vlastnú kozmetickú sériu. V prírodnej kozmetike to nie je inak.

junger mann mit Handy in der hand

Rozhodujúca. Správna starostlivosť je rozhodujúca.

Stavte všetko na zelenú kartu

Prírodná kozmetika je v kurze aj v rámci kozmetiky pre mužov. Každá vychýrená kozmetická značka už má v programe vlastnú sériu určenú mužom. Prírodná starostlivosť od hlavy až po päty už nie je žiadny problém. Popri denných sprchovacích a vlasových prípravkoch je na výber množstvo výrobkov určených na následnú starostlivosť o telo: telové mlieka, intenzívne krémy, dezodoranty, očná starostlivosť, pílingy a účinné a rýchlo sa vstrebávajúce pleťové výrobky. Popritom máme široký výber z kozmetiky určenej na holenie. Všetko čisto prírodné a, samozrejme, dostupné v 2 v 1 a 3 v 1 receptúrach, u mužov takých obľúbených. Trvácnosť, prirodzená krása, zdravie a pohoda sú pojmy, ktoré sú úzko späté s prírodnou kozmetikou.

Preto v tomto čase mnohí mužskí užívatelia kozmetiky prehodnocujú svoj spôsob myslenia. Začala sa zelená fáza.

Starostlivosť o pleť pomocou prírodných surovín a účinných látok je už viac ako len aktuálny trend. Muži si tiež zisťujú, čo vlastne nakupujú, aké látky výrobky obsahujú a aké by mohli mať účinky na ich pleť. Muž dbá na ekologickú výrobu, ako aj na prírodné látky a rád sa zriekne výrobkov s obsahom ropy, parabénov alebo silikónov. Prechod na prírodnú kozmetiku so sebou prináša veľa nového a niekedy aj prekvapenie. Pokožku po ňom vnímame úplne inak, no omnoho vedomejšie. Sme konfrontovaní s novými vôňami a niekedy sa preto zmenia aj naše návyky pri aplikácii. Prírodná kozmetika v sebe zahŕňa hneď dve veľké výhody: je účinná a ošetruje. Je schopná regenerovať a chrániť aj veľmi namáhanú mužskú pokožku. Pretože zaťažujúce vplyvy prostredia a jeho následky na pokožke sa nezastavia ani pred mužským pohlavím. A tak sa čoraz viac mužov sťažuje, že majú citlivú pleť.

Okolo tridsiatky

Práve u mladých mužov pred tridsiatkou je citlivá a háklivá pleť veľkou témou. V tomto veku má pleť vinou stresu z prostredia sklon k nečistotám a k podráždeniu. Výrobky vyvinuté špeciálne pre citlivú pleť sú veľmi zaujímavé. Našťastie nám stará dobrá matka príroda má čo ponúknuť.

junger mann mit Bart

Citlivá. Mladí muži majú omnoho jemnejšiu pleť, ako si často myslíme.

Prírodná kozmetika ponúka starostlivosť, ktorá účinkuje proti podráždeniu a dostáva pleť naspäť do rovnováhy. Aloe vera, sevlák cukrový, kamilka a nechtík lekársky sa výborne osvedčili. Nechtík pomáha napríklad pri zápaloch, kamilka alebo šalvia prispievajú k upokojeniu pokožky. Na základe veku a typických príznakov pokožky sa väčšinou používajú prípravky s nízkym obsahom lipidov alebo bez obsahu oleja. Rovnako sa muži zaujímajú aj o výrobky so zmatňujúcimi vlastnosťami.

Tip: Každá značka s prírodnou kozmetikou má svoju sériu výrobkov pre mužov.

Po tridsiatke

U mužov po tridsiatke to vyzerá trošku inak. Pomaly, ale isto začínajú byť na mužskej pokožke viditeľné znaky starnutia. Preto by mali siahnuť po výrobkoch, ktoré ponúkajú ochranu pred vonkajšími vplyvmi, ako sú teplo, chlad alebo suchý vzduch. O niečo viac hydratácie tiež nemôže uškodiť, pleť tak pôsobí vitálne a dlhšie si udrží svoj šarm. Aj špeciálna starostlivosť o oči alebo antiageingové výrobky všeobecne by v tomto veku mali pomaly pribúdať na poličke s kozmetikou. Účinné látky ako zelená káva, granátové jablko alebo výťažok z plesnivca vykazujú vynikajúce antiageingové vlastnosti. Ale aj hodnotné prírodné oleje, hydratujúce látky ako glycerín a kyselina hyalurónová, či zachytávače radikálov ako vitamín E a koenzým Q10 veľmi prospievajú pokožke.

Passend. Männer über 30 müssen auf die passende Pflege achten.

Vhodná. Muži po tridsiatke musia dbať na vhodnú starostlivosť.

Na hrane noža

Téma, ktorá sa týka mužov všetkých vekových skupín, je každodenné holenie. Až 40 % mužov bojuje s problémami pokožky po holení. Keď si predstavíme, že priemerný muž sa holí 16 000-krát za život, tak sa naozaj niet čomu čudovať, že ich pleť sa stáva časom citlivejšia a omnoho rýchlejšie reaguje na podráždenie. Holenie narúša hydrolipidový film a ochrannú funkciu pokožky. Najvyššia vrstva pokožky sa pri ňom odstráni a na povrch sa tak dostanú nevyspelé pleťové bunky, ktoré na vonkajšie vplyvy reagujú obzvlášť citlivo. Vznikajú mikrozranenia, čo pre pokožku znamená stres. Dôsledkom je zvýšená citlivosť. Tú najlepšie dostaneme pod kontrolu vďaka prírodnej starostlivosti. Produkty na holenie a po holení s rastlinnými výťažkami, ako napr. z vilínovitých rastlín, nechtíka alebo aloe vera, sa postarajú o sviežu a upokojenú pleť. A to nielen pri holení. Prírodná kozmetika žne veľký úspech aj v oblasti ošetrovania.

Nápomocné tipy: Čítať ďalej

Pre tvár

Dôležité informácie ohľadom častí tváre, o ktoré sa treba starať:

  • Po prvé. Sprchovacie gély a telové mydlá nemajú na tvári čo hľadať, pretože pokožku vysušujú. To platí aj pri prírodnej kozmetike. Po umytí si tvár jemne osušte uterákom, to zmierni začervenanie.
  • Po druhé. Ak sa holíte namokro, dbajte na to, aby pena a balzam po holení obsahovali ošetrujúce látky, a ak je možné, žiadny alkohol. Ak máte sklon k príliš citlivej pleti, zlaďte balzam po holení a holiacu penu so svojím typom pleti.
  • Po tretie. Následne naneste hydratačný krém. Aj tu ide o to, aby ste poznali potreby svojej pleti a podľa toho vyberali výrobky.
  • Po štvrté. Po umytí používajte jemné tonikum. To vašu pleť dodatočne vyčistí a osvieži.
  • Po piate. Píling: úplne stačí jeden až dva razy týždenne. Vďaka jemným mikrozložkám odstráni zrohovatenú pokožku, pod ktorou sa môžu tvoriť pupienky.

Pre telo

  • Po prvé. Aj v prírodnej kozmetike existujú takzvané kombinované výrobky pre pleť a vlasy. To šetrí čas v sprche.
  • Po druhé. Čo sa týka vlasového stylingu: v prírodnej kozmetike nájdete aj gély, aj vosk na vlasy.
  • Po tretie. Muži sa potia podstatne viac ako ženy. Dezodoranty zabránia tvorbe baktérií pod pazuchami a postarajú sa o príjemnú vôňu. Šalvia, citrón alebo mäta nielenže dobre voňajú, ale aj pôsobia.

Pánska bio kozmetika

Sviežosť. alverde MEN deo rozprašovač zabezpečuje sviežu 24 hodinovú ochranu. Účinné zloženie s bio agáve extraktmi a deo komplexom bez chloridu dlhodobo ochraňuje pokožku. Produkt nezanecháva na oblečení žiadne stopy.
Starostlivosť o tvár. Receptúra s koenzýmom Q10, kyselinou hyalurónovou a technológiu Aquaxyl pôsobí proti stresu a predchádza starnutiu pokožky. alverde MEN krém Q10 účinkuje do 24 hodín. Pokožka je chránená vďaka vzácnym rastlinným olejom z biologického hospodárstva.
Pre uponáhľaných. Jemné, prírodné zložky alverde MEN sprchovacieho gélu a šampónu 3v1 jemne čistí tvár, telo a vlasy. Je ideálny pre rýchle osprchovanie sa počas dňa. Mäta a extrakty z puškvorca obyčajného voňajú skvelo a postarajú sa o osvieženie.
Upokojenie. alverde MEN balzam po holení sa rýchlo vstrebáva a má neutrálnu vôňu. Zloženie s aloe vera, bisabolom a látkami zo sladkého drievka chráni pokožku pred začervenaním po holení.
Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií