Menu

Prírodná starostlivosť o zuby

Predstavujeme zubné pasty na rastlinnej báze.

Home » Krása » Prírodná kozmetika » Prírodnástarostlivosť o zuby - 07.2016

Koniec s penovou párty v ústach. Čistenie zubov prírodnou zubnou pastou.

To, že zubné pasty dokážu zastaviť zubné kazy a ďalšie nepríjemnosti, bolo už dávnejšie vyvrátené. Bez zubnej kefky, nite a ďalších mechanických pomôcok by márne penila na týchto zločincov. Deň čo deň si vytláčame zubnú pastu z kadejakých túb bez toho, aby sme vedeli, čo taká zubná pasta vlastne obsahuje. Viete o tom, že nie všetky látky našim zubom prospievajú? Ak sa chcete vyhnúť syntetickým tenzidom a sladidlám, umelým arómam, chemickým zlúčeninám alebo spornému fluoridu, mali by ste pouvažovať nad vyskúšaním prírodných výrobkov.

junge Frau putzt sich die Zähne

Čisté. Aj s prírodnými látkami sa o zúbky perfektne postaráte.

Sladkú či slanú?

Pri výrobe prírodných výrobkov na zuby a ústnu hygienu sa používajú len prírodné suroviny. Minerálne čistiace telieska ako kremelina, krieda alebo morská soľ čistia jemne a dôkladne. Výrobcovia sa vo veľkom zriekli antibakteriálnych konzervačných látok aj peniacich prostriedkov. Éterické oleje dožičia pastám a ústnym vodám trvácnu sviežosť. Na výrobu sladkých zubných pást používajú výrobcovia prírodnej kozmetiky koreň zo sladkého drievka alebo xylit. Fluorid sa nachádza len v niektorých zubných pastách. Namiesto syntetických zlúčenín stavili výrobcovia prírodných výrobkov ústnej hygieny na účinné látky z prírody. Bylinky a éterické oleje sa postarajú nielen o príjemnú a sviežu chuť, ale účinkujú predovšetkým terapeuticky. Tým, že chránia zuby a posilňujú ďasná. Nechtík a vilín podporujú napríklad hojenie rán. Proti baktériám, ktoré vyvolávajú tvorbu zubného povlaku a kazu, pôsobí olej z čajovníka, echinacea alebo šalvia. Kamilky, koreň ratanie alebo myrha navyše predchádzajú zápalom. Prírodné zubné pasty podporujú okrem svojho čistiaceho účinku aj liečivé procesy v ústnej dutine a pomáhajú v nej udržiavať rovnováhu baktérií.

Používajte raz zubnú pastu s obsahom fluoridu, raz bez neho. Tak idete na istotu.

Človek, tvor návykový

Prechod na zubné pasty s obsahom prírodných látok chvíľu trvá. Pretože hneď pri prvom raze, ako si čistíte zuby bio zubnou pastou, zistíte, že tu funguje všetko inak ako doteraz. Príchuť je menej intenzívna a látky ako soľ alebo nechtík účinkujú už po prvýkrát až prekvapujúco. Penová párty v ústach sa určite nekoná a zuby sú po čistení na pocit udivujúco čisté. Necítite ani umelo vytvorený pocit sviežosti. Na to si v každom prípade rýchlo zvyknete. Aj keď medzičasom existujú už aj prírodné zubné pasty, ktoré do určitého stupňa penia a okrem toho fungujú na báze mäty. Svieži dych je potom niečo úplne prirodzené.

V zásade platí, že zdravé zuby a zdravé ďasná sú výsledkom zdravej ústnej flóry, v ktorej sa pri každom čistení neeliminujú prirodzene jestvujúce kmene baktérií.

biele zuby 1026 x 1280 px

 

Viac tipov na prírodnú starostlivosť o zuby: Čítať ďalej

Tipy pre starostlivosť o zuby

Čo všetko môžete ešte spraviť pre to, aby ste si zuby čistili prírodným spôsobom. Zopár rád:

  • Čistite si jazyk: V rámci ústnej hygieny by ste v žiadnom prípade nemali zabúdať na čistenie jazyka. Je ideálnym miestom na hniezdenie baktérií všetkého druhu. Najlepšie je čistiť si jazyk kefkou na jazyk ráno pred umytím zubov. Budete prekvapení, koľko povlaku sa cez noc vytvorilo. Čistenie jazyka sa pozitívne odrazí pri spomalení tvorby zubného povlaku.
  • Čistenie pomocou oleja: Ideálne opatrenie na posilnenie zubov a ďasien. Vezmete si polievkovú lyžicu biologického slnečnicového oleja a 1-2 minúty si ním vyplachujete ústa. Potom rozhodne vypľujte.

TIP: Ak beriete homeopatiká, mali by ste sa mäte vyhnúť.

  • Vitamín C: Dbajte na dostatočný príjem vitamínu C. Tento vitamín je dôležitým antioxidantom v boji proti voľným radikálom. Okrem toho je veľmi potrebný pre tvorbu zuboviny a posilnenie väzivového tkaniva ďasien. Nemali by sme zabudnúť ani na to, že pôsobí protizápalovo a urýchľuje procesy liečenia rán.

Ponuka produktov

Pre dospelých. alverde zubná pasta 5 v 1 efektívne chráni pred zubným kazom, odstraňuje povlak, predchádza paradentóze, chráni ďasná a zabezpečí svieži dych.
Pre deti. alverde detská zubná pasta s ovocnou príchuťou je určená pre prírodnú starostlivosť citlivých detských mliečnych zubov a ďasien.
Na vypláchnutie. Vegánska ústna voda účinkuje hneď 5-násobne. Chráni pred zubnými kazmi a stará sa o ďasná s pomocou bio šalvie a bio aloe vera.

 

Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií