Menu

Prírodné prostriedky na potenciu

Podpora potencie a libida: tieto prostriedky z bylinkovej záhradky pomôžu.

Home » Život » Prírodné prostriedky na potenciu - 06.2020

Podpora potencie a libida: muži môžu nájsť podporu hladiny testosterónu aj v prírode. Tieto prostriedky z bylinkovej záhradky pomôžu.

O mužoch sa často hovorí, že sú „riadení testosterónom“. To ale nie je žiadna urážka, ale v princípe to tak skutočne je. Tento hormón podporuje mnoho telesných a psychických funkcií – ako je potencia, libido, odvaha a pocit sebavedomia. Stresujúci spôsob života môže negatívne ovplyvniť hladinu testosterónu. Lebo telo tak produkuje veľké množstvo hormónu kortizol, ktorý potláča tvorbu testosterónu. Pravidelný relax, tradičná čínska medicína a prírodné prostriedky na potenciu môžu pomôcť.

Čo je dobré na testosterón, prostatu a potenciu: takto pomáha príroda

Adaptogény: proti stresu a na libido

Ak nepomôžu tipy proti stresu, na úrovni rastlín môžu byť nápomocné takzvané adaptogény a navyše môžu pôsobiť aj ako afrodiziaká. Tieto liečivé rastliny upravujú hladinu kortizolu a tým umožňujú, aby telo vytváralo dostatok testosterónu. Patrí medzi nich veľa afrodiziakálnych byliniek a korenín ako čili, zázvor, kardamón, ligurček, vanilka, kakao, klinčeky a rozmarín. Aj víno dokáže zvýšiť pohlavný pud, avšak len v množstve jeden až dva poháre.

Zvýšenie potencie pomocou rastlín

Podľa urológa Christopha Piesa existuje veľmi dlhý zoznam rastlinných prostriedkov na zvýšenie potencie. Napríklad aminokyselina L-agrinín je východiskovou látkou pre rozšírenie ciev, ktoré u mužov vyvoláva erekciu. Nachádza sa takmer vo všetkých bielkovinách a v mnohých rastlinách ako napríklad pohánka, tekvicovité rastliny, strukoviny, orechy, semená a tiež v červenom mäse. Ďalej existujú rastlinné účinné látky, ktoré sú v iných krajinách po stáročia osvedčené ako prostriedky na potenciu, napríklad rastlina damiána z Južnej Ameriky, yohimbin z Afriky a ženšen z Číny. Mimochodom, ten treba užívať týždne až mesiace, aby mohlo dôjsť k miernemu zlepšeniu erektilnej funkcie.

Tradičná čínska medicína proti nechuti a poruchám erekcie

Tradičná čínska medicína (TČM) ponúka produkty rastlinného a minerálneho pôvodu, ako aj telesné terapie ako je akupunktúra. V TČM ide v zásade o vyrovnávanie a harmonizovanie vnútorného stavu, teda toku energie a krvi (nazývaného aj Qi). Aj oslabené trávenie sa v TČM opisuje ako príčina mnohých mužských ťažkostí, okrem iného aj sexuálnej nechuti, ťažkostí s prostatou a porúch erekcie. V liečiteľstve mužov možno TČM aplikovať napríklad v podobe výživového poradenstva dodatočne, k iným terapeutickým postupom.

Hore
OKViac informácií