Active Beauty
Prirodzene pekné: tipy na make-up s pehami

Milované aj nenávidené

Prirodzene pekné: tipy na make-up s pehami

Niektoré sa ich chcú zbaviť, iné si ich maľujú: najmä v lete sú pehy naozaj veľkou témou. V posledných rokoch sa stali totálnym miláčikom krásy a odvtedy ich v niektorých kozmetických štúdiách tetujú. Tak ďaleko by sme nezachádzali, ale myslíme si, že jestvuje dostatok dôvodov na to, aby ste malé bodky už nezakrývali, ale zvýrazňovali ich.

Maľovanie pieh: takto docielite prirodzený vzhľad

Či už falošné alebo pravé pehy – s týmito troma tipmi sa vám vydarí pekný letný look, ktorý pehy uvedie na scénu nenútene a zabezpečí žiarivú pleť.

1. Ľahký základ namiesto krycieho mejkapu

Fakt, že pehy sú práve obľúbené, ešte zvýrazňuje trend vzďaľujúci sa od umelého, a smerujúci k vzhľadu bez mejkapu. Aby ste ich neprekryli, mali by ste so základom zaobchádzať šetrne a nanášať ho bodovo. Okrem toho môžete na určité miesta použiť jednoducho iba korektor.

Ak by ste chceli dosiahnuť obzvlášť prirodzený vzhľad, môžete siahnuť aj po tónovacom dennom kréme. Nanáša sa jednoducho a pehy prekryje len decentne.

2. Prirodzené odtiene namiesto výrazných farieb

Ak chcete zvýrazniť prirodzený letný look, mali by ste sa radšej vyhnúť krikľavým farbám. Očné tiene a rúž v nenápadných marhuľových, zlatých či bronzových odtieňoch dodajú extra porciu jasu a pleť rozjasnia bez toho, aby zatienili pehy.

Aj očný mejkap môže byť trochu decentnejší – namiesto tmavočiernej farby maskary experimentujte radšej s odtieňmi hnedej a mohli by ste vyskúšať pastelové dymové líčenie očí. Pery roztrblietajte najlepšie len s ošetrujúcim, zľahka zafarbeným balzamom. Vo všeobecnosti platí: treba vsadiť radšej na teplé odtiene nude než studené farby.

3. Falošné pehy si skrátka namaľujte sama

Nemáte žiadne pehy alebo ich máte len zopár, ale chceli by ste vyskúšať letný look? Tak si môžete sama namaľovať falošné pehy! Pre prirodzený výsledok sa obzvlášť hodia ceruzky na obočie vo svetlejšom odtieni a o niečo tmavšom odtieni. Začnite na chrbte nosa – tam sa nachádza aj väčšina prirodzených pieh – a o niečo decentnejšie nechajte bodky prejsť cez líca a čelo.

Tip: Pre dosiahnutie realistického výsledku ceruzku pritlačte raz viac raz menej. Tak, ako pravé pehy, by mali byť nepravé pehy pokiaľ možno rôznej veľkosti a nepravidelne roztrúsené.