Active Beauty
Profi tipy na účesy s prirodzenými kučerami

Pre najkrajšie kučery

Profi tipy na účesy s prirodzenými kučerami

Krátke či dlhé, s cestičkou či ofinou: prirodzené kučery skutočne priťahujú pohľady – ak sa o ne správne staráte a upravujete ich. Máme pre vás tie najlepšie tipy pre kučeravé účesy od profesionála.

Kučeravé hlavy pozor, nadišiel váš čas! Ak toto leto niečo milujeme, tak sú to divoko strapaté vlasy, ktoré nám pripomínajú, aké to je cítiť sa drzo a slobodne. Ale to, čo tak prirodzene vyzerá, potrebuje obzvlášť veľa starostlivosti a najmä správny strih, vraví manažér kvality v dm Rakúsko Helmut Maier. Poprosili sme tohto odborníka o tipy na najlepšie účesy pre kučery.

Kučeravé účesy: pekné ako nikdy predtým

  1. Základ: dobrý strih

Základom pekne nastylovanej kučeravej hlavy je správny strih vlasov. Avšak nie všetky kučery sú rovnaké: pri správnom strihu vždy záleží na sile prirodzených kučier a príslušnej štruktúre vlasov. Ak majú byť kučery viac výrazné, mali by ste svoje vlasy nechať postupne ostrihať alebo vlasy nechať zadefinovať a vytvarovať odborníkom pomocou techník ako je napríklad brick cut. Zabezpečí to viac objemu už od korienkov. Ak vonkajšia línia pôsobí deravo či riedko a vrchná časť hlavy príliš plocho, je čas na skrátenie.

Tip: Neviazaný strih do postupna dodá silu kučeraveniu bez toho, aby veľa ubudlo z bohatosti vo vonkajšej línii.

 

  1. Starostlivosť: kučery potrebujú vlhkosť

Starostlivosť sa musí vždy prispôsobiť požiadavkám vlasov, ktoré sa môžu meniť v závislosti od sezóny alebo aj od veku. Keďže kučeravé vlasy bývajú často veľmi suché, potrebujú extra porciu hydratácie v šampónoch, ako je napr. v Discipline Bain Fluidealiste od KÉRASTASE. Na vlasy plné lesku odporúčame aj produkty starostlivosti s aloe vera či vlasové oleje. V prípade olejov by ste však mali dať pozor na to, aby neboli príliš ťažké, lebo kučery by sa tak mohli narovnať.

Tip: DIY kúry na vlasy môžete vyrobiť z malého množstva prísad jednoducho aj doma.

  1. Fénovanie: sušenie vzduchom alebo difuzérom

Veľmi silné prirodzené kučery je najlepšie nechať vysušiť voľne na vzduchu, lebo samé rýchlo nadobudnú objem a skučeravejú. Ak je však pohyb kučier ľahký, môžete si vlasy načechrať difuzérom pri fénovaní – najlepšie dole hlavou, to dodá obzvlášť veľa objemu.

Tip: Pre dosiahnutie zreteľných kučier pred fénovaním zakrúťte jednotlivé pramene a potom použite difuzér. Po vysušení potom zakrútené pramene ponaťahujte.

  1. Styling: odstránenie uzlíkov a výpomoc

Aby kučery pekne padali a nevyzerali príliš zanedbane, mali by ste vlasy pred umývaním dobre prečesať kefou, aby ste uvoľnili prípadné uzlíky. Vlasy vám pomôže skrotiť penové tužidlo alebo krém na kučery. Aj keď prirodzené kučery s radosťou môžu občas vyzerať i divokejšie, tajný tip znie: zvýraznite jednotlivé pramene a rozžiarte ich napr. pomocou spreja na dodanie lesku alebo voskom na vlasy.

Tip: Ak už kučery nedržia až tak pekne, môžete im dopomôcť žehličkou na vlasy alebo kulmou, alebo ešte jednoduchšie: miestami ich pokropte vodou z rozprašovača a nanovo načechrajte.