Menu

Chia smoothie s banánom a kivi

Okoreňme naše smoothie chia semienkami.

Home » Pôžitok » Chia smoothie s banánom a kivi - 08.2017

Príliš teplo na chlieb? Smoothie utíši hlad a pokryje aj potrebu vitamínov. Ak ho naplníte do malých fľašiek, môžete si ho zobrať aj so sebou.

Čas prípravy: 3 min

Suroviny pre 4 porcie:

 • ∙ 4 ČL mandľového pyré
  ∙ 4 ČL chia semienok
  ∙ 400 ml mandľového nápoja
  ∙ 8 PL gréckeho jogurtu
  ∙ 4 banány
  ∙ 4 kivi
  ∙ 8 hrstí špenátu

Príprava:

 1. Banány, špenát, jogurt, mandľové pyré a kivi (4 plátky si nechajte na ozdobenie) dajte do veľkej nádoby na mixovanie, prilejte mandľový drink.
 2. Všetko rozmixujte. Ak máte radi smoothie vodovejšie, môžete pridať trochu soli.
 3. Ozdobte ovocím. Posypte pár chia semienkami. Na navodenie aloha feelingu si ho vychutnajte so slamkou.

dm tip: Ak chcete šetriť kalóriami, siahnite namiesto gréckeho jogurtu po natur jogurte. V tom prípade bude však aj smoothie menej krémové.

Viac o našich prísadách

Špenát
Obsah železa sa dlhý čas mylne preceňoval, napriek tomu je obľúbené jedlo Pepka námorníka bohaté na vitamíny. Keďže špenát vstrebáva zo zeme dusičnany, odporúča sa pri kúpe dbať na kvalitu. Potom si ho môžete aj spolu s jeho antiageingovými účinkami vychutnať naplno.

Mandle
Tak ako marhule, aj mandle patria ku kôstkovému ovociu. Sú bohaté na bielkoviny, magnézium a posilňujú kosti. Ich olej je optimálny na podráždenú a citlivú pokožku. V mandliach obsiahnutý vitamín E prijímate aj pri pojedaní orechov, nielen z krémov.

Kivi
Kivi, pôvodom z Číny, dobylo svet od Nového Zélandu až po Európu. Toto ovocie bohaté na vitamín C je obľúbené najmä v smoothies. Praktické: má extrémne málo kalórií a je bohaté na antioxidanty.

 

Hore
OKViac informácií