Menu

V tom najlepšom svetle

Prečo rozjasňovač?

Home » Krása » Mejkap » V tom najlepšom svetle - 12.2016

Ak si myslíte, že nepotrebujete žiadny rozjasňovač, pravdepodobne ste ho ešte nevyskúšali.

Jednu vec si potrebujeme vyjasniť: pri make-upe nejde takmer nič bez rozjasňovača. Tvár má žiariť. Tento magický výrobok, dovezený z USA, si zakladá na tom, že vie vyzdvihnúť svetlé body na určitých miestach na tvári. Svetlo odrážajúce rozjasňovače vyčarujú špičkovú pleť. Ale pozor, pri zosvetľovaní majú glow a rozjasňovač dva rozdielne spôsoby aplikácie. K tomu ešte prídeme.

schoenheit3-2-ab_2016-09

Žiarivá. Rozjasňovač pokryje pleť hodvábnymi lúčmi, zvýrazní určité partie na tvári.

Čo je vlastne rozjasňovač?

Pomocou týchto cielene nanesených lesklých bodov sa dajú tváre aj celkom dobre modelovať. Rozjasňovače narábajú s jemnými pigmentmi, ktoré odrážajú svetlo ako malé zrkadlá a pleť tak zosvetľujú. Tieto iluminátory, ako sa aj tiež nazývajú, možno dostať v púdrovej, krémovej alebo aj tekutej konzistencii. Pre každý typ pleti sa niečo nájde. Tekuté a krémové rozjasňovače sa v zásade hodia skôr pre suchú pleť, pretože svojou konzistenciou a ošetrujúcimi látkami vyrovnávajú úroveň hydratácie pokožky. Púdrové rozjasňovače sa ľahko nanášajú a rozplývajú, takže sú vhodné pre začiatočníkov. Ak sa na pokožke ukazujú prvé vrásky, je lepšie, keď rozjasňovač obsahuje len veľmi jemné trblietky. Príliš veľké časti by sa medzi vráskami nazbierali a zbytočne by ich zvýraznili. Nemusíme okamžite siahať po lesklých a zlatých odtieňoch, rozjasňovače sú aj v matných nuansách, ktoré make-up osviežia bez toho, aby mu dodali lesk.

Svieža vzpruha: Ak nanesiete trošičku rozjasňovača na vnútornú stranu očí, vaše oči sa otvoria a rozžiaria.

Ako mám narábať s rozjasňovačom?

Je to celkom jednoduché. Zvyknite si používať rozjasňovač ako posledný krok dennej rutiny pri nanášaní make-upu. Za predpokladu dvoch vecí: potrebujete ten správny rozjasňovač podľa vašich potrieb a musíte presne vedieť, na ktorých miestach má byť pokožka zosvetlená. Zvýraznite na sebe jednu vec: nikdy nezvýrazňujte viac ako dve, tri miesta na tvári. Všetko navyše by pôsobilo prehnane. S rozjasňovačom by ste mali zaobchádzať naozaj šetrne. Tu definitívne platí, že menej je viac. Dôležité je aj dbať na jemné rozplývanie. Tvrdé kontúry pôsobia umelo. Lepšie je naniesť maličké fliačiky o veľkosti hrášku ako nejaké plošné kontrasty. Potom rozjasňovač rozmažte štetcom alebo prstami.

Ako nanesiem rozjasňovač?

Oči, pery a nos sa zosvetľujú nasledovne. Pozor, naneste maximálne tri zosvetľovacie body na tvár, inak to bude pôsobiť prehnane.

  • junge Frau mit schönem LachenOči a obočie: Trošku rozjasňovača na vnútornej strane očných kútikov a v zadnej tretine oblúka pod obočím váš pohľad osvieži a oči budú pôsobiť väčšie. Ak chcete zvýrazniť svoje obočie, môžete dať trochu rozjasňovača aj priamo nad obočie.
  • Pery: Aby ste vyzdvihli kontúry pier, naneste trochu rozjasňovača na vonkajší oblúk hornej pery alebo do stredu spodnej pery. Tak budú vaše pery pôsobiť jednoznačne plnšie.
  • Nos: Ak má váš nos pôsobiť užšie, naneste decentné množstvo rozjasňovača na to najužšie miesto na chrbte nosa. Dôležité pritom je zvýrazniť skutočne len nosové kosti a nie špičku, inak by nos vyzeral väčší, ako je.
  • Dekolt: S takým rozjasňovačom môžu dokonca pôsobiť väčšie aj prsia. Stačí naniesť trochu rozjasňovača na vrchné zaoblené časti alebo medzi prsia.
  • Lícne kosti: Rozjasňovače nanesené na najvrchnejšom mieste lícnych kostí spôsobia, že pokožka pôsobí sviežejšie a že tvár sa zdá kontúrovanejšia. Úzke tváre pôsobia silnejšie. Ak máte okrúhlu tvár, nenanášajte rozjasňovač na najvrchnejšom mieste, alebo skôr niečo pod ním, aby sa tvár zdala užšia.
  • Pre žiariacu pokožku: Ak chcete rozjasniť celú tvár, namiešajte kvapku tekutého rozjasňovača do podkladu.

Ten správny tón: Rozjasňovač by mal byť zakaždým o odtieň jasnejší ako odtieň pokožky.

Video: aký rozjasňovač sa hodí k vášmu typu tváre?

Čítať ďalej: produkt

Zrkadielko, zrkadielko …

… povedz že mi, kto má najkrajší odtieň na tvári? S týmto produktom sa vám podarí vytvoriť perfektný look celkom ľahko.

BUCH TIPP alverde rozjasňovač

Slonovinovo zafarbený rozjasňovač od alverde vyčaruje na vašej tvári prirodzenú sviežosť. Zamatová konzistencia vytónuje najkrajšie tvárové linky a dodá pokožke rozžiarený vzhľad. Popritom bude pokožka vyzerať skvele vďaka bohatej kombinácii rôznych rastlinných voskov.

 

Hore
OKViac informácií