Active Beauty
Starostlivosť o ruky

Pre hebké rúčky

Starostlivosť o ruky

Ruky potrebujú dobrú starostlivosť, pretože sú neustále na vzduchu.

S našimi rukami sa život nemazná. Práve ruky najčastejšie vystavujeme vplyvom životného prostredia. Teplo, chlad, špina, chemikálie alebo suchý vzduch, utrpia všetko. Dokonca samotné každodenné umývanie rúk odoberá pokožke vlhkosť a poškodzuje ochrannú tukovú vrstvu. Keď potom klesne vonkajšia teplota pod 8 °C, zaradia mazové žľazy svoju tvorbu na plné obrátky. Vzniká obrovské riziko vysušenia. Ruky sú pred stratou mastnoty a vlhkosti chránené menej ako ostatné časti tela. Rýchlejšie sa vysušujú, často sú drsné a vráskavé. Za to, čo všetko musia naše ruky prekonať, by si zaslúžili viac pozornosti. Predovšetkým preto, lebo ich pokožka je už tak či tak tenká. Pokožka na chrbte ruky je rovnako jemná ako pokožka na tvári, ktorej väčšinou venujeme mimoriadnu pozornosť. Na rukách máme len málo mazových žliaz a takmer žiadne tukové tkanivá. Preto koža na nich starne rýchlo. Jedine, že by ste sa o ňu starali  podľa jej potrieb a aktuálneho stavu. Môžete tak zabrániť poškodeniam, ktoré vznikajú  vonkajšími vplyvmi, alebo ich aspoň zmierniť. Navyše to vôbec nie je také náročné: nakrémujte si ich jedenkrát ráno a jedenkrát večer. A hneď budete mať hladké a jemné ruky.

POČAS CHLADNÝCH ZIMNÝCH MESIACOV VRELO ODPORÚČAME:

Nakrémujte ruky jeden, dva razy mesačne predtým, ako idete do postele, extra výživným krémom na ruky. Navlečte si bavlnené rukavice a nechajte pôsobiť počas noci.

dm Tip:

Rozmaznávajte svoje ruky pravidelným ošetrovaním v podobe peelingu alebo masky. Nezabudnite si po ošetrení dôkladne ruky nakrémovať.

 

Ako sa správne starať o ruky

• Udržiavanie: Chráňte vašu pokožku pred vplyvmi počasia ako sú teplo, chlad alebo sucho. To znamená, že v zime noste rukavice a v lete ochranu pred slnečným žiarením.
• Umývanie: Vo všeobecnosti platí, že sa ruky majú umývať viackrát denne, najmä počas zimných mesiacov. Avšak keďže mydlá a čistiace prostriedky ničia prirodzený ochranný plášť a pokožku zbavujú mastnoty a vlhkosti, odporúča sa používanie šetrných krémových mydiel alebo mliek.
• Peeling: Jemný peeling z prírodných zmesí ako napríklad olivový olej alebo morská soľ odstránia jemne odstávajúce šupky pokožky, nabúdzajú prekrvenie a pokožku pripravia na lepšie prijatie ďalšej kozmetiky. 1 x týždenne by bol optimálny.
• Krémovanie: Doprajte vašim rukám 2 x denne špeciálnu pozornosť. Podľa typu pokožky: výdatné alebo hydratačné krémy.
• Regenerácia: Unaveným rukám by ste mali dopriať každý alebo každý druhý týždeň kúpeľ. Pri ňom dajte do vlažnej vody pár kvapiek olivového alebo mandľového oleja. Po približne 20 minútach ruky vyberte z vody a poriadne nakrémujte.

Domáce prostriedky na „unavené“ ruky

Na krehkú pokožku: Do rúk vmasírujte pár kvapiek medu, ruky zabaľte do igelitového vrecka a teplého uteráku. Po štvrťhodinke med jednoducho zmyte.

Na jemnú pokožku: Ruky ponorte do zmesi 1:1 zo slnečnicového oleja a oleja z tekvicových jadierok a jemne vmasírujte. Do 30 minút pokožka prijme veľa dôležitých živín. Ak chcete pre svoje ruky spraviť niečo dobré, natiahnite si na noc bavlnené rukavice a nechajte olej pôsobiť.

Na hodvábnu pokožku: Rozpučte polovicu avokáda s 1 ČL olivového oleja a vymiešajte do krémovej masy.  Pridajte trochu citrónovej šťavy a dobre ňou ruky namažte. Po polhodine zmyte vlažnou vodou a osušte.

Na pružnú pokožku: Zmiešajte 3 PL prírodného jogurtu s dvomi nastrúhanými karotkami a pridajte trošku olivového oleja. Ruky si dôkladne umyte, pastu naneste na pokožku a vmasírujte. Po 15 minútach zmyte teplou vodou.

Na zdravú pokožku: 15 minút v kúpeli z kamilkového alebo šalviového čaju ruky zjemní.