Menu

Žiarivá aj bez slnka

Správne použitie samoopaľovacích prípravkov.

Home » Krása » Žiarivá aj bez slnka - 07.2018

Leto je už tu a bronz stále nikde? Nebojte sa mu trochu pomôcť. Určite vám pomôžu naše tipy a výber vhodných samoopaľovacích prípravkov na tvár a telo.

10 tipov na dosiahnutie perfektného letného bronzu

1. Na tvár, krk a dekolt rovnomerne aplikujte bronzovací púder. Následne naneste druhú vrstvu na chrbát nosa, lícne kosti a čelo. Tieto miesta sa totiž najrýchlejšie opália aj na slnku.

2. Pred aplikáciou samoopaľovacieho prípravku je vhodné dopriať si píling. Aplikujte ho jemnými krúživými pohybmi, dobre umyte a následne naneste samoopaľovací prípravok. Výsledok tak bude rovnomernejší.

Tip: Nepoužívajte olejový peeling. Ten na pokožke zanecháva mastný film a spôsobí, že samoopaľovací prípravok nezafarbí vrchnú vrstvu pokožky.

3. Pri aplikácii samoopaľovacích prípravkov sa vždy vyhnite línii vlasov a obočiu a ihneď po aplikácii si dôkladne umyte ruky.

4. Ak chcete samoopaľovací prípravok použiť na nohy, ohoľte si ich deň vopred, aby pleť nebola podráždená a výsledok nerovnomerný.

5. Ak túžite len po jemnom náznaku opálenia, môžete samoopaľovací prípravok zmiešať s pleťovým krémom alebo telovým mliekom.

6. Pri aplikácii začnite nohami a samoopaľovací prípravok nanášajte rovnomernými a krúživými pohybmi. Zabránite tak vzniku nevzhľadných pruhov a docielite rovnomerný výsledok.

7. Opatrne pri aplikácii na oblasť kolien, chodidiel a členkov: Čím hrubšia vrstva zrohovatenej pokožky, tým intenzívnejšie zafarbenie! Tieto miesta preto pred nanesením samoopaľovacieho prípravku zjemnite telovým mliekom.

8. Ak sa vám aplikácia vymkne z rúk, rýchlo do vane. Na zmäkčenej pokožke je jednoduchšie prípadný prešľap odstrániť peelingom.

Tip: Hnedé nechty po aplikácii samoopaľovacieho prípravku? Pomôže oplach citrónovou šťavou.

9. Po aplikácii samoopaľovacích prípravkov s obliekaním počkajte minimálne 20 minút! Toľko trvá, kým prípravok úplne pohltí pokožka.

10. Samoopaľovacie prípravky aplikujte ideálne raz až dvakrát týždenne, aby výsledný efekt vydržal čo najdlhšie.

 

Ochrana pre pleť

Pleťový krycí krém

Telové mlieko

Hore
OKViac informácií