Active Beauty
Samoopaľovanie, ale správne

Slnko z tuby

Samoopaľovanie, ale správne

Krátke nohavice, šaty a bikini – pri letných teplotách vyjde neopálená pravda najavo. Kto to však chce riešiť pomocou samoopaľovacích prípravkov, potrebuje trochu know-how. S trochou cviku nezískate obratom ruky len opálenie bez pásikov, ale pleť ušetríte aj od excesívnych slnečných kúpeľov.

Správna príprava

Aby ste docielili pekné opálenie, odstráňte suché šupinky kože pomocou peelingu. Najmä drsné miesta na lakťoch a kolenách treba dôkladne peelingovať, pretože zrohovatená koža je na týchto miestach mimoriadne hrubá a intenzívnejšie absorbuje farbu. Na tieto miesta by ste mali potom naniesť menej samoopaľovacieho prípravku. Po peelingu odstráňte rušivé chĺpky, následne pokožku hydratujte.

Jednoduchá aplikácia

Kto si chce opaľovať tvár, mal by siahnuť po špeciálnych prípravkoch. Pomocou plochého štetca sa dá samoopaľovací prípravok rovnomerne rozotrieť po tvári – výborne to funguje mimochodom aj pri tvárových maskách. A vaše dlane nebudú oranžové. Miesta pri korienkoch vlasov a obočie radšej vynechajte, pretože farba sa ľahko zachytí a môžu vzniknúť fľaky.

Pri ostatných častiach tela začnite s nanášaním na miestach, ktoré by sa aj prirodzene rýchlejšie opálili, ako napr. vonkajšia strana ramien, a samoopaľovací prípravok potom rýchlymi krúživými pohybmi naneste na celé telo. Veľmi dôležité: po použití si dôkladne umyte ruky! Veľmi dobrý výsledok dosiahnete použitím aplikačných rukavíc.

Pri natieraní chrbta vám môže pomôcť ďalšia osoba alebo použite sprej, ktorým sa dostanete aj na ťažko dostupné miesta. Musíte však dodržať dostatočnú vzdialenosť od tela, pretože v opačnom prípade budete mať hnedé bodky.

Produkt by sa mal úplne vstrebať, aby ste zbytočne „neopaľovali“ aj nábytok alebo odev. Väčšinou sa to podarí už po 15 minútach, pre istotu si však aj potom oblečte radšej niečo tmavé a voľné.

Pre prirodzenejší výsledok by ste mali použiť najprv svetlejšie odtiene. Postupne môžete efekt zvyšovať – ako pri skutočnom opaľovaní.